METYLAN
(11/01/2014, Saat: 03:29)Format/s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili dostlar
Slim i parlatmak üzere ihtilaf üstadım tavsiyesi üzerine konuyu okudum. O an kafamda simsekler çaktı. Arabanın jantlarini temizlemek ve parlatmak için aldığım sprey solüsyon aklıma geldi. Etiketi okudum tüm metal yüzeye parlatmak için uygulanabilecegi yazıyordu. Önce kapakta denedim herhangi bir etkisini göremedim. Sap kısmında denediğimde ise desenlerın arasındaki oluk kısımlarında pembeleşme oldu. Tavsiyesi olan var mı metylan alıp deneyeceğim pembeligi çıkarır mı acaba?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pembelik yüzeydeki kaplamanın aşınmasından dolayı kaynaklanıyor sanırım. Geri dönüşü yok diye biliyorum.
www.BarbarosRazors.com

Merhaba, pembelik bencede sanirim kaplamanin kalkmasindan. Kullandiginiz malzeme guclu gelmis olabilir. Kaplama kalktiysada yeniden kaplatmak disinda baska bir sans yok. Elimde cok daha eski baska bir alet var. Yeryer kaplamasi asinmis, alttan pembelik gozukuyor. Onunla karsilastirarak yorum yaptim.
Elimdeki Slim'in kaplaması çok iyi durumda değil. Mekanizma sorunsuz olsa da rengi soluk ve özelliğe başlık altı ile ayar düğmesinin arası lekeli.
59d4de85dc7f2780dff4e1bd8a0b741a.jpg
Dün @ooppss üstaddan Slim'ini aldım. Tekrar kaplanmış bir Slim ve pırıl pırıl.
Benimkinin haline acıyınca ne yapabilirim diye foruma baktım.
Şimdi pazar pazar Metylan aramak zor geldiğinden arabada ne zamandır duran pasta cila ile giriştim Slim'e Smile
Gri bronz renkli akmaları görünce yeter dedim, abartmayalım. Uzun uzun yıkama işlemleri yaptım mecburen. Pasta cila çıkmamak için çok direndi Smile
Mekanizma içine kaçan pasta yüzünden mekanizmanın çok sertlestigini görünce WD 40 sıktım bol bol.
Başlığın üst kısmı biraz fazla aşındı gibi ama zararı yok. Eski hali de süper değildi.
Bence değdi, biraz daha parlak ve yeni görünüyor. ac43d9e761e8eb146a266c05be9f1916.jpg4e58b12e48814e22561a83f35bb19219.jpg5a69b49dd8df18a88ff9fa05aa71b3e1.jpg
(19/06/2016, Saat: 14:13)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki Slim'in kaplaması çok iyi durumda değil. Mekanizma sorunsuz olsa da rengi soluk ve özelliğe başlık altı ile ayar düğmesinin arası lekeli.
59d4de85dc7f2780dff4e1bd8a0b741a.jpg
Dün @ooppss üstaddan Slim'ini aldım. Tekrar kaplanmış bir Slim ve pırıl pırıl.
Benimkinin haline acıyınca ne yapabilirim diye foruma baktım.
Şimdi pazar pazar Metylan aramak zor geldiğinden arabada ne zamandır duran pasta cila ile giriştim Slim'e Smile
Gri bronz renkli akmaları görünce yeter dedim, abartmayalım. Uzun uzun yıkama işlemleri yaptım mecburen. Pasta cila çıkmamak için çok direndi Smile
Mekanizma içine kaçan pasta yüzünden mekanizmanın çok sertlestigini görünce WD 40 sıktım bol bol.
Başlığın üst kısmı biraz fazla aşındı gibi ama zararı yok. Eski hali de süper değildi.
Bence değdi,  biraz daha parlak ve yeni görünüyor. ac43d9e761e8eb146a266c05be9f1916.jpg4e58b12e48814e22561a83f35bb19219.jpg5a69b49dd8df18a88ff9fa05aa71b3e1.jpg

Ben aslında otomobil malzemeleri ile restorasyon konusunda bir makale yazmıştım ama forum çöktüğü zaman yalan oldu. Bir ara tekrar yazayım resimler duruyorsa.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(19/06/2016, Saat: 14:16)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben aslında otomobil malzemeleri ile restorasyon konusunda bir makale yazmıştım ama forum çöktüğü zaman yalan oldu. Bir ara tekrar yazayım resimler duruyorsa.
Mümkünse yaz üstad. Bu tür paylaşımlar çok faydalı oluyor.
Parlatıcı öneriniz var mı? Ve faydalı olur mu , işe yarar mı sizce?
(19/06/2016, Saat: 14:19)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mümkünse yaz üstad. Bu tür paylaşımlar çok faydalı oluyor.
Parlatıcı öneriniz var mı? Ve faydalı  olur mu , işe yarar mı sizce?

Benim yazıda benim yaptığım işlemler için alınan malzemelerin toplamı kaplanmış yenilenmiş bir tıraş aletinden pahalıya gelir o yüzden direk tavsiyede bulunmam doğru değil. Smile Meguiar's ın ürünlerini kullandım hep. Arabanızı cilalamaya karar verirseniz o kadar para harcayıp o zaman bir esprisi olur. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Teşekkürler üstad

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: