İstanbul'dan merhaba
Merhaba üstadlar,
Bir süredir forumu ve bazı üyelerin bloglarını takip ediyorum. Bugün Wilkinson Sword Classic almaya niyetlendim fakat Maltepe' de bir tane bulamadım, ben de bi milyoncudan bulduğum "Orak" marka makineyi ve yanında Perme-Sharp jilet aldım. Zaten Mach3 le de traş kremi ve fırça kullandığımdan bunlar sorun olmadı.
Her zaman berberde olduğum ustura traşını evdeki elektrikli makine veya hazır bıçaklara tercih etmişimdir, aradaki his farkı beni hep cezbetmiştir.
Bugün ilk traşımı oldum. 3 perdede bebek poposu gibi yumuşacık ve pürüzsüz bir yüze sahibim şu anda. Suratım kırmızı bir haritaya dönse de cildimde hissettiğim bu rahatlığı evdeki traşlarımda daha önce hissetmemiştim. Bu arada sadece bir nokta da kanama oldu.
Hepinize çok teşekkür ediyorum. İstanbul Anadolu' da traş ürünleri bulabileceğim bir satıcı biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.
edit: yazmayı unutmuşum, keçi sakalıma şekil vermek hiç bu kadar kolay ve rahat olmamıştı Smile
Hoşgeldiniz dostum,
Orak marka makine benim de ilk aldığım makineydi. Hala duruyor evde. İşçiliği fena bir ürün değil ama büyük bir kusuru var ki, jileti tam tutamıyor. Özellikle takarken çok uğraştırır. İlk tıraşlarımda benim de yüzümü mahvederdi o makine tabi bir de yaprak jilete alışmamıştı yüz. Biraz agresif bir makinedir. Bence İstanbuldaki arkadaşlar size yardımcı olsun onların söylediği yerlerden başka bir makine alın ya da büyük marketlerde,hırdavatçılarda,toptan malzemecilerde,kozmetik depolarında,internette bulunabilen Wilkinson double edge makineyi alın. Çok yumuşak bir makinedir. Bir de eminönünde ZazaHandan bahsediyorlar İstanbullu arkadaşlar.
Tekrar hoşgeldiniz, iyi tıraşlar
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
jileti tutma olayı nedir ben onu anlayabilmiş değilim, evet jileti ilk yerleştirirken biraz dikkat etmek gerekiyor biraz yamuk olabiliyor ama sabitleyince yerinden oynamıyor.
hoşgeldin kardeşim,
foruma ben de yeni katıldım, daha doğrusu yeni haberdar oldum. ben bütün alışverişlerimi zazahandan yaparım. vapurla eminönüne geçerseniz yürüyüş mesafesindedir. hem aradığınız birçok şeyi bulursunuz, hem de toptan fiyatına alırsınız. ben 1 yıl kadar evvel 20li kutu permasharpı 24 liraya almıştım oradan. bir de perma sharpın sahtesi çok oluyor, sorduğumda biz de zor ayırt ediyoruz demişti zazahandaki esnaf. selamlar.
Hah işte ben de onu diyorum. Orak makinede jileti ne kadar sabit koyarsan koy vidayı çevirirken sağa sola dönüyor jilet. bir türlü düz kalmıyor uğraştırıyor bu yüzden. Başka makinelerde böyle değil jileti koy sıkıştır bu kadar. Boş yere uğraşmayın. Jilet yamuk durduğunda kazaya sebep verebilir elinizde olmadan.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
hoşgeldiniz
En kısa zamanda iyi bir makine temin edebilmenizi temenni ediyorum
Saygılarımla
Hoşgeldin.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
Hoşgeldin,
Ben yaklaşık 20 gün önce Metro Gross Market'ten aldım Kozyatağı'ndan WS Double Edge'yi. 9 TL idi. Ayrıca Arko Tıraş Sabununda 12'li kolisini 10 TL'ye aldım. Son kullanma tarihi 2018 yazmakta üzerinde Smile
Uzuuun bir süre sabuna para yok...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
Ankara metro grossmarkt ta göremedim WS double edgei
Acaba sizin metro grossmarkt ta WS tas sabunu da var mıydı???
varsa fiyatını hatırlıyor musunuz?
Saygılarımla
(19/01/2012, Saat: 14:23)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin,
Ben yaklaşık 20 gün önce Metro Gross Market'ten aldım Kozyatağı'ndan WS Double Edge'yi. 9 TL idi. Ayrıca Arko Tıraş Sabununda 12'li kolisini 10 TL'ye aldım. Son kullanma tarihi 2018 yazmakta üzerinde Smile
Uzuuun bir süre sabuna para yok...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49