Yüzde köpürtme VS Tasda köpürtme
Ben hep yüzde köpürtürdüm, ta ki yaprak jilet olaylarına girene kadar. Bu noktadan sonra tasta köpürtmeyi öğrendim ama tekrar yüzde köpürtmeye döndüm.

Tam istediğim kıvamı tutturmak için tasta çok az köpürtüp yüzüme uygulamam gerekiyor bu seferde tas ile ne diye uğraşayım diyorum. O yüzden yüzde köpürtüyorum. Böylece sakalım daha iyi yumuşuyor. Tam istediğim kıvamda ipeksi bir köpük elde ediyorum, sabun - krem fark etmiyor (bir kaç sabun hariç).

Buradan yola çıkarak masaj etkisi iyi olan kemikli ama ucu yumuşak fırçaları daha çok seviyorum (LS26, Banat, yeni aldığım Lider gibi). Elimdeki en yumuşak fırça Geltir LE, bundan ötesi benim için işe yaramaz.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Kabartmali desenler kopurtme için ideal fırça ucunu da kirmaz
972u6f.jpg
k19rfl.jpg
Bugun forumdan aldıgım scuttle da kopurttum, baya ıyı kıvamlı guzel kopuk elde ettım ama gunluk bıraz fazla iş gibi geliyor bana. Gunluk tras olana cızmeyen bır fırcayla gunluk daha mantıklı sankı.
Bana da tasta köpürtme biraz daha bol zamanda uygulanabilir gibi geliyor. Mesela Cumartesi veya Pazar sabahları daha uygun tasta köpürtmek. Ayrıca tastaki köpüğü yüze sürmek sakallara masaj hissini vermediği için yüzde köpürtmeyi tercih ediyorum. Fırça
Arkadaşlar Cella sabun kullanıyorum, kutusunda köpürtme işlemi yapıyorum,bu tasta köpürttüğüm anlamına mı geliyor? Yani dolu kaseye suyu tutup ıslak fırça ile cella nın kabında köpürtmüş olmuyor muyum?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(18/11/2014, Saat: 18:01)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Cella sabun kullanıyorum, kutusunda köpürtme işlemi yapıyorum,bu tasta köpürttüğüm anlamına mı geliyor? Yani dolu kaseye suyu tutup ıslak fırça ile cella nın kabında köpürtmüş olmuyor muyum?
sabunun kendi kutusunda fırça sürekli sabun yükleyeceği için kapta köpürtmüş olmazsınız. Kasede köpürtme derken sabunun kabından mümkün olduğunca suyu sıkılmış fırça ile bolca sabun yükleyip ayrı bir kasede azar azar su ekleyerek ideal köpük oluşturmak kastediliyor.
Böylece fırçada köpüğe dönüşmemiş sabun kalmıyor tamamı köpürdüğü için kararlı köpük oluşuyor yüze sürdüğünüzde de yüzün hertarafı eşit köpüklenmiş oluyor
İlk zamanlar kremi büyükçe bir fincanda köpürtüyordum ama stick sabun kullanmaya başlayınca yüzde köpürtmeye başladim. Sonra kremi de yüzde köpürtmeye başladım. Daha pratik zannımca.
Tasta köpürtme:
choose-best-shaving-cream-2.jpg
Yüzde köpürtme:
x12161616.jpg
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Bir de hazır köpüğü fırçaya sıkıp yüze uygulayanlar var Big Grin ona ne demeli acaba Huh
(01/12/2014, Saat: 16:22)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de hazır köpüğü fırçaya sıkıp yüze uygulayanlar var Big Grin ona ne demeli acaba Huh

Caiz değildir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: