Yüzde köpürtme VS Tasda köpürtme
Köpürtmenin amacı,sabunu/kremi,suyu ve havayı orantılı şekilde karıştırıp kıvamlı/koruyucu köpük elde etmek.

Sabunları 10 yada 12 cm gibi geniş taslara basıyorum.Fırçayla geniş kaptan sabun kaldırırken,fırçaya yükleme ve köpürtme birlikte oluyor.
Tabac,Tobs,MWF gibi sabunların seramik ve ahşap bowl kapları bu işin çok dar.

Kremleri,fırçaya alıp sol elimde köpürtüyorum,avucumu açıp kapayarak kıvamını kontrol edebiliyorum.

FS ve LS gibi ağartma görmüş fırçalar,yüzde köpürtme yaparken sert sakallar nedeniyle zamanla kıl boyları kısalıyor.

Tasta köpürtme yapmanın amacı,volümlü köpük değil kıvamlı köpük.

Yeni fırça ve ürün fotoğraflarında verilen fotolarda su içeriği fazla koruyuculuğu zayıf köpük örnekleri bolca var.Köpük yapma çoşkusu yada bu sabun harika köpük yapıyor sevinci koruyuculuk parametresinin önüne geçiyor.

Yüzde köpürtmenin artılarında bazıları,cilde paralel duran sakalları ve içeride büyümeye başlamış sakalları kesilebilir duruma getirmek olabilir.
İhtilaf üstadın tespitlerine İSO 9001 verilmesi gerekir.

nd375t.jpg
ISO ya gerek yok
Lijun imzalamış
Mornetto mühürlemiş Smile

(08/08/2013, Saat: 12:21)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf üstadın tespitlerine İSO 9001 verilmesi gerekir.

nd375t.jpg
Acikcasi zevk meselesi. Bana gore o kadar zevkle secerek aldigim manchurian badger i tasta kopurtmek istemem. Mumkun oldugunca yuzumde kopurtup fircanin keyfini cikarmak isterim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi
(10/08/2013, Saat: 22:34)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acikcasi zevk meselesi. Bana gore o kadar zevkle secerek aldigim manchurian badger i tasta kopurtmek istemem. Mumkun oldugunca yuzumde kopurtup fircanin keyfini cikarmak isterim.

Hocam iste duygularıma tercüman olan yorum geldi. Bende manchurian yok ama olsa yüzümü bile onla yıkardimSmile
e mail adresim tipsol@me.com
Ben bazen kiyamiyordum kullanmaya. Fakat simdi elim hep ona gidiyor. Hatta tirastan zevk alan herkese oneriyorum, knot capi buyudukce sabunlari resmen yutuyor, sabunlar cabuk bitince yenisini almaya daha cok hevesleniyor insan. En guzel yani budur belkide.

(10/08/2013, Saat: 23:21)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/08/2013, Saat: 22:34)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acikcasi zevk meselesi. Bana gore o kadar zevkle secerek aldigim manchurian badger i tasta kopurtmek istemem. Mumkun oldugunca yuzumde kopurtup fircanin keyfini cikarmak isterim.

Hocam iste duygularıma tercüman olan yorum geldi. Bende manchurian yok ama olsa yüzümü bile onla yıkardimSmile
Aslında su benim birturlu ıslah olmayan lijun 26 mm canımı cok sıktı attım bir kenera düruyor su an elimde sadece 2 tane fs 24 mm var yakın zamanda fırçaya egilebilirim.
e mail adresim tipsol@me.com
Yüzde köpürttüm, tasta köpürttüm, sonunda hep ben köpürdüm Huh
Geleneksel tıraşa başladığım son bir aydır, tıraş olayım ya da olmayayım her akşam Lider firça ile (sanırım jaguar 1056'ın muadili) yüzümde köpük denemesi yaptım. Eşim ve kızım uyuduktan sonra bayoya geçip krem ve sabunlarla yüzümde köpük yapmak beni adeta dinlendiriyordu. Ancak salı günü köpük yaparken ilk defa yüzde bi batma hissettim. Bir aydır zevkle kullandığım fırça yüzümü yaktı. Aşırıya mı kaçtım acaba Confused .
Dün akşam da tıraş olurken EJ DE89 ve perma ile tahriş yaşadım. Bir de şöyle birşey var son üç tıraşımda makineyi bastırmamaya çalışırken sanırım açıyı yanlış ayarladım. Makine kendi halinde aşağıya insin derken sap neredeyse yere dik oldu galiba. Bu da sanırım jilet yanığı yapıyor.
Halbuki bu haftaya kadar beni tatmin eden tıraşlar olmuştum. Hatta yüzümün düzelmesi ve sivilcelerin geçmesinden çok mutluydum. Bir anda keyfim kaçtı üstadlar.
(03/10/2013, Saat: 17:03)salih Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başladığım son bir aydır, tıraş olayım ya da olmayayım her akşam Lider firça ile (sanırım jaguar 1056'ın muadili) yüzümde köpük denemesi yaptım. Eşim ve kızım uyuduktan sonra bayoya geçip krem ve sabunlarla yüzümde köpük yapmak beni adeta dinlendiriyordu. Ancak salı günü köpük yaparken ilk defa yüzde bi batma hissettim. Bir aydır zevkle kullandığım fırça yüzümü yaktı. Aşırıya mı kaçtım acaba Confused .
Dün akşam da tıraş olurken EJ DE89 ve perma ile tahriş yaşadım. Bir de şöyle birşey var son üç tıraşımda makineyi bastırmamaya çalışırken sanırım açıyı yanlış ayarladım. Makine kendi halinde aşağıya insin derken sap neredeyse yere dik oldu galiba. Bu da sanırım jilet yanığı yapıyor.
Halbuki bu haftaya kadar beni tatmin eden tıraşlar olmuştum. Hatta yüzümün düzelmesi ve sivilcelerin geçmesinden çok mutluydum. Bir anda keyfim kaçtı üstadlar.

Günlük köpürtme işini gün aşırıya düşürmenin vakti gelmiş sanırım.
Tıraş olmak çok büyük keyif lakin her gün yapılan uygulama bende 7 gün sonra iflas ediyor. Yüzümde pullanmalar ve kızarık noktalar oluşmaya başlıyor. Ne zaman ki gün aşırıya dönüyorum cildim pamuk gibi oluyor. Gün aşırı tıraşı tavsiye ederim.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: