Yemek Tarifleri
@ihtilaf hocam tam da spordan yeni gelmiştim, nasıl canım çekti anlatamam Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/05/2015, Saat: 20:08)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf hocam tam da spordan yeni gelmiştim, nasıl canım çekti anlatamam Smile

Hocam küçüklerden bir döküm tava al bence
İleride ev halkına benim gibi tava işleri sunarsın
Sporun üstüne şöyle kenarları az yağlı bir dana dilim ne güzel gider Smile
(23/05/2015, Saat: 20:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam küçüklerden bir döküm tava al bence
İleride ev halkına benim gibi tava işleri sunarsın
Sporun üstüne şöyle kenarları az yağlı bir dana dilim ne güzel gider Smile
Danayı bütün bile yerim hocam spordan sonra Smile tava kesmez beni. Saka bir yana ben sevmiyorum mutfak islerini hiç Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/05/2015, Saat: 20:20)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Danayı bütün bile yerim hocam spordan sonra Smile tava kesmez beni. Saka bir yana ben sevmiyorum mutfak islerini hiç Smile

Hocam,mağara döneminden beri et ve avlanma işleri bizim cinse ait
Balık,et ve mangal gibi aksiyonları erkek tarafı yapar

Mutfak işleride bir nevi hobi,nasıl usturaya başladıysan ona da bir gün başlarsın
Hocam,mağara döneminden beri et ve avlanma işleri bizim cinse ait
Balık,et ve mangal gibi aksiyonları erkek tarafı yapar
Mutfak işleride bir nevi hobi,nasıl usturaya başladıysan ona da bir gün başlarsın
@ihtilaf Güzel tespit---gel zaman git zaman tamda öyle oluyor---özellikle gelişmiş bir damak zevki varsa ..o zevke göre özenerek yapıp,yakınlara aile üyelerine yedirmenin keyfi bambaşkadır..ben pişirme konusunda hassas olan arkadaşlara hem et hem soslarda bu aşağıdaki malzemeyi tavsiye ediyorum..17 sene farklı malzemelerden(çelik,cam,döküm,bakır vs..) tava kullandıktan sonra son 2 senedir bu malzemenin kullanıldığı pişirme kaplarında karar kıldım -Keramik malzeme-...hani bir reklam vardır ...daha iyisi çıkıncaya kadar en iyisi budur...o hesap... iyi akşamlar
1t57c5.jpg
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer hocam denemeye değer o zaman
Bizim forumca döküm tavacıyız Smile
(23/05/2015, Saat: 21:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer hocam denemeye değer o zaman
Bizim forumca döküm tavacıyız Smile

Et demire değecek Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(23/05/2015, Saat: 22:11)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Et demire değecek Big Grin

Bu espri beni güldürdü Big Grin
Tam puan Rolleyes

Hatta
et demire değecek aradan seramik çekilecek Rolleyes
(23/05/2015, Saat: 22:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu espri beni güldürdü Big Grin
Tam puan Rolleyes

Hatta
et demire değecek aradan seramik çekilecek Rolleyes

aman hocam --ben dökümle aşkınıza gölge olmayayım Smile neticede burda geleneksellik ön planda...ama belirteyim keramikde epeyce gelenekseldir neticede bir teflon yada alimünyum değil...siz bir defa deneyin sonuca dair bir tanıtımda yazarsınız bilahare Smile ....et demire değdikten sonrasıda var ... hayat devam ediyor netekim.....
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(23/05/2015, Saat: 22:48)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aman hocam --ben dökümle aşkınıza gölge olmayayım Smile neticede burda geleneksellik ön planda...ama belirteyim keramikde epeyce gelenekseldir neticede bir teflon yada alimünyum değil...siz bir defa deneyin sonuca dair bir  tanıtımda yazarsınız bilahare Smile ....et demire değdikten sonrasıda var ... hayat devam ediyor netekim.....

Komşum bu konuyu geçen gün babamla konuştum. Kendisi refrakterler konusunda sayılı uzmanlardandır. Bana seramik/keramik malzemelerin metale tutturulması için kullanılan kimyasalları anlattı. Birden soğudum. Tamamı ile seramik olmadığı sürece bence uzak durun bu tarz ürünlerden.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: