Yüzde kızarıklık ve soyulma Fırcadan olabilir mi
Arkadaşlar daha önce de bahsettiğim, hatta suçu komple rapira pembe pakete yüklediğim tahriş olayına farklı bir açıdan bakmaya başladım çünkü birşey farkettim. Yüzümde ne zaman rapira ile tıraş olsam hemen sonrasında özellikle çenemle dudağımın arasındaki bölgenin sağında ve solunda feci kızarıklık ve ertesi gün de soyulma oluyordu ama geçen akşam fark ettim ki henüz sabunu yüzümde köpürtürken aynı yanma ve kızarıklık başladı. Zaten birgün önceden hassaslık da vardı ama bunu fırçanın yapma olasılığı var mıdır? Yüzüme sürttükçe uçları batıyor, acaba henüz köpürtme aşamasında başlayan tahrişi jilet de ilerletiyor olabilir mi, ya da fırçada bir sorun mu var?
sabunun tüm köpürtme ve kıvamlaştırma işlemlerini yüzünüzde yapmanız cildinizi ziyadesiyle yorar, sizinki ondanmı bilemem ama ben yaşadım biliyorum. artık sadece ısıtılmış porselen çorba fincanında yapıyorum bu işlemi. cildim kesinlikle çok daha az yoruluyor. bir de teknik gelişti onun da etkisi var. ayrıca bir de çok fazla ıvır zıvır jilet denemiyorum.

Geçmiş olsun
Saygılarımla

(18/01/2012, Saat: 00:55)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar daha önce de bahsettiğim, hatta suçu komple rapira pembe pakete yüklediğim tahriş olayına farklı bir açıdan bakmaya başladım çünkü birşey farkettim. Yüzümde ne zaman rapira ile tıraş olsam hemen sonrasında özellikle çenemle dudağımın arasındaki bölgenin sağında ve solunda feci kızarıklık ve ertesi gün de soyulma oluyordu ama geçen akşam fark ettim ki henüz sabunu yüzümde köpürtürken aynı yanma ve kızarıklık başladı. Zaten birgün önceden hassaslık da vardı ama bunu fırçanın yapma olasılığı var mıdır? Yüzüme sürttükçe uçları batıyor, acaba henüz köpürtme aşamasında başlayan tahrişi jilet de ilerletiyor olabilir mi, ya da fırçada bir sorun mu var?
Ayrı kap olayını ben de deneyeyim o zaman, ama sıcak su da kullanmama rağmen fırça resmen zımpara gibi. Hayatımda görmedim tıraş fırçasının birinin yüzünü bu hale getirdiğini.
domuz kılı fırça yerine bi finest almayı da düşünebilirsiniz..
ayrıca eğer cildiniz hassas ise sıcak suyun da yüzünüzü yorduğunu belirtmeliyim.
Saygılarımla
(18/01/2012, Saat: 01:09)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrı kap olayını ben de deneyeyim o zaman, ama sıcak su da kullanmama rağmen fırça resmen zımpara gibi. Hayatımda görmedim tıraş fırçasının birinin yüzünü bu hale getirdiğini.
Sıcak su sakalları yumuşattığı için daha rahat, tahrişsiz tıraşa imkan veriyor diye biliyordum. Yüzü yoruyor mu? Huh
Sıcak su kullan ama çok abartma diyor Smile Yani canın acımadığı sürece olabildiğince sıcak tut.

Diğer tavsiyelerim ise;

1)Kullandığın sabuna alerjin olabilir.
2)Fırçayı önce kapta köpürt ve yüzüne bastırmadan uygula.Belki domuz kılınada alerjin vardır.Başka bir domuz fırça alıp deneyebilrsin seninkindemi bir sıkntı var diye.Ucuz birşey işini görecektir deneme için.
3)Tıraştan önce kullandığın herhangi sabun vb yüz yıkama ürünü varsa bunlar yapabilir.Örneğin ben Komili Bebe sabunu denemiştim ilk süperdi sonra alerji yaptı yakıyordu kızarıklık falan.
4)Jilet sahte Rapira olabilir.Ama her ne jilet ise işin sırrı bastırmamak.Ve cildi yormamak.Bir süre tersten almakla uğraşma.

Konuştukça başka şeylerde çıkabilir Smile
Mesela ben Arko Moist mentollü kremi daha yüzümde köpürtürken yüzüm yanıyor kızarmaya başlayıp bir garip oluyor.Hani evet mentol yakarda sonuçta çoğu insanı yakmıyor.Yani demeye çalıştığım farklı ürünler farklı etkiler.. Sabun Arko ise örneğin Arko regular kreme geçebilirsin.
Hepiniz sağolun arkadaşlar. Sabun benim de aklıma geldi, o yüzden krem denedim o da biraz daha hafif olmasına rağmen aynı etkiyi yaptı. Enteresan şekilde kızarıklık ve dökülme sadece çenemle dudağım arasındaki bölgenin sağında ve solunda oluyor, boyun bölgesinde falan hiçbir şey yok. Yarın deneme amaçlı gillette köpükle tıraş olacağım bakalım sorun rapira mıymış Smile
Cildi en az 2 gün dinlendirmeden yapacağın testlere çok güvenme bence Big Grin Evet beklemesi çok zor ama daha güvenilir sonuç alırsın Wink

Bahsettiğin bölgeyi özellikle dikkatli ve sadece düz almanı tavsiye ediyorum ayrıca denerken .
Valla istemesem de 2-3 gün dinlendirmek zorundayım zaten, malum yusuf yusuf durumları Smile Hala kendine gelmedi cildim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Tıraş sonrası kızarıklık sivilce geçmiyor. KızılSakal 32 31,386 23/07/2018, Saat: 01:11
Son Yorum: Aersin
  Bu makina Merkur 42 olabilir mi habaz 6 4,249 08/03/2018, Saat: 22:44
Son Yorum: habaz
  Tıraş olunsa bile yüzde oluşan gri renk sakalsorunu 8 12,750 06/03/2012, Saat: 15:30
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: