Floid Aftershave
Geleneksel tıraşa başladığım günden bu yana 1930'ların İspanyol klasik berber dükkanı kokusunu hep merak etmiştim.

Bugün Floid Suave'yi ilk defa denedim. Keyifli ve tahrişsiz bir tıraşın ardından Floid ile buluşturdum cildimi.
İlk hissettiğim şey yüzüme soğuk bir hava dalgasının geldiği. Sanki buz paketini yüzüme vurmuşum gibi oldu. Oldukça yoğun mentollü bir ürün ilk başta. Yüzümde BUZ ve SOĞUK vardı ilk anda.

- Floid Vigoroso'dan daha az mentollü. Kesinlikle yazlık bir ürün. Yazın cildi tazeler, ferahlatır ve soğutur.
- Koku olarak Floid Vigoroso'dan daha hafif olduğu belirtiliyor. Biraz tütün kokusu da aldım.
- Retro, vintage havası var. Pudramsı, kesinlikle maskülen.
- Alkollü içeriğiyle cildimde biraz yanma yaptı.
- Yatıştırıcılığı fena değil ama tıraş sonrası cildimi pek de yumuşatmadı. Geriye kuru bir his bıraktı.

İyi ki daha fazla mentollü olan Vigoroso almadım. Stokta kalmaması üzerine buna yönelmiştim. İyi de yapmışım. Bu kadar mentol benim için yeterli.

1j9hm8.jpg

@Mehmet_G komşum umarım faydalı olmuştur.
Smile a little be
(24/02/2019, Saat: 20:29)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başladığım günden bu yana 1930'ların İspanyol klasik berber dükkanı kokusunu hep merak etmiştim.

Bugün Floid Suave'yi ilk defa denedim. Keyifli ve tahrişsiz bir tıraşın ardından Floid ile buluşturdum cildimi.
İlk hissettiğim şey yüzüme soğuk bir hava dalgasının geldiği. Sanki buz paketini yüzüme vurmuşum gibi oldu. Oldukça yoğun mentollü bir ürün ilk başta. Yüzümde BUZ ve SOĞUK vardı ilk anda.

- Floid Vigoroso'dan daha az mentollü. Kesinlikle yazlık bir ürün. Yazın cildi tazeler, ferahlatır ve soğutur.
- Koku olarak Floid Vigoroso'dan daha hafif olduğu belirtiliyor. Biraz tütün kokusu da aldım.
- Yatıştırıcılığı fena değil ama tıraş sonrası cildimi pek de yumuşatmadı. Geriye kuru bir his bıraktı.

İyi ki daha fazla mentollü olan Vigoroso almadım. Stokta kalmaması üzerine buna yönelmiştim. İyi de yapmışım. Bu kadar mentol benim için yeterli.

Yeni ürününüz hayrlı olsun. Suaveyi denemedim ama vigorosoyu kullanıyorum. Mentolü az geliyor bana. Kışın serinletiyor ama yazın normal bir kolonyadan farksız. Sorun bende mi bilmiyorum. Yazlık denilen, mentollü ürünleri (ADP, Proraso beyaz ve yeşil krem, 444, vigoroso) ancak kışın kullandığımda serinlik hissediyorum.
(24/02/2019, Saat: 21:22)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni ürününüz hayrlı olsun. Suaveyi denemedim ama vigorosoyu kullanıyorum. Mentolü az geliyor bana. Kışın serinletiyor ama yazın normal bir kolonyadan farksız. Sorun bende mi bilmiyorum. Yazlık denilen, mentollü ürünleri (ADP, Proraso beyaz ve yeşil krem, 444, vigoroso) ancak kışın kullandığımda serinlik hissediyorum.
@Genteleman komşum teşekkür ederim. Vigoroso'da mentol daha fazla. Yurtdışı online sitelerde ikisi arasında kiyaslamada hep bu yönü vurgulaniyor. Demek ki cildiniz  mentole doyamıyor. Smile

@Mehmet_G komşum çok teşekkür ederim. Sıhhatler olsun...

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
(24/02/2019, Saat: 20:29)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başladığım günden bu yana 1930'ların İspanyol klasik berber dükkanı kokusunu hep merak etmiştim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim komşum. Gayet açıklayıcı ifade etmişsiniz. Sağolun.
Barcelonaya gittiğimde katedralin yanında Ganivetaria Roca diye küçük bir dükkandan almıştım Floid'i. O andan itibaren vazgeçmediğim tek as oldu. Dükkan aslında bıçak ve tırnak makası satıyor. Hatta ben oradayken bir adam gelip 1 saat tırnak makası denedi Smile Envai çeşit fırça ve as var. Ben vigorosso kullanıyorum ve gerçekten çok başarılı buluyorum. Merak edenler için link

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,213 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,562 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,152 01/06/2021, Saat: 00:07
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 145,159 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,755 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,285 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,540 20/10/2019, Saat: 17:18
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 17,817 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: