Fatip vs Mühle R41
@Atlante , Fatip'in nikel olanlarında kararma problemi oluyormuş, krom kaplamalarda böyle bir problem yaşanmıyor. Bendeki model de krom, kararma vs olmadı.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
@Razorlazer

Altın kaplama olan pirnç üzerine altın kaplama, altının gramı da malum. Çok çok ince bir kaplamaysa kararır diye düşünüyorum ama diş macunu vs. gibi bir aşındırıcıyla kendine gelir gibime geliyor.
Ben de İtalyanların gerçek altın kaplama ürünü bu kadar ucuza satabileceklerine pek ihtimal veremedim.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(26/10/2019, Saat: 12:56)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de şu an bu ikilemdeyim. şu an DE89'den daha agresif bir alet arayışındayım. . R41 bana oldukça kaba bir alet geliyor şekil açısından. Fatip'in altın kaplama olan modelini alacağım gibi duruyor.  Ama onda da kararma gibi bir problem yaşar mıyım bilmiyorum. Ama gönlüm kısa sapıyla Fatipten yana.

Komşum merhaba, R41 in işçiliği kusursuzdur. Fatipin işçiliği iç açıcı değildir, kozmetik ve estetik olarak da göze hitap etmesini istiyorsanız mühle almalısınız diye düşünüyorum. Smile
R41 favori tıraş aletim, alırsanız pişman olacağınızı sanmıyorum. Kolay gelsin Smile
Fatip ve R41 arasında seçim yapılırken open ve close comb özelliklerine de dikkat edilmeli.
(26/10/2019, Saat: 15:09)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip ve R41 arasında seçim yapılırken open ve close comb özelliklerine de dikkat edilmeli.

Komşum, karşılaştırılan 2 üründe açık taraklı zaten, kapalı taraklı derken hingi ürünü kastettiniz anlamadım? Fatipin kapalı tarak gentile modelini mi dikkat çektiniz
(26/10/2019, Saat: 15:55)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, karşılaştırılan 2 üründe açık taraklı zaten, kapalı taraklı derken hingi ürünü kastettiniz anlamadım? Fatipin kapalı tarak gentile modelini mi dikkat çektiniz

R41 tam açık tarak sayılmaz. Ya da açık tarak öyle olmaz. Bunu kast etmiş de olabilir. Ki bence açık tarak değildir. Açık tarak aletle yan yana koyarsaniz farkı görürsünüz. Ama tabi tıraşı çok kabul gören işçiliği harika bir ürün.

Ek olarak Fatipin agreaifliginin bir miktar daha az olduğunu hatırlatmak istiyorum. Ve yine de baya hırçın olduğunu. Bence r41'in agresifliği çok gereksiz gelebilir. Forum içinde de 2. eli çok döner çünkü herkes heves edip alır ve çok agresif gelir.
(26/10/2019, Saat: 14:56)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhaba, R41 in işçiliği kusursuzdur. Fatipin işçiliği iç açıcı değildir, kozmetik ve estetik olarak da göze hitap etmesini istiyorsanız mühle almalısınız diye düşünüyorum. Smile
R41 favori tıraş aletim, alırsanız pişman olacağınızı sanmıyorum. Kolay gelsin  Smile

Mühle bana çok kaba geliyor boyutsal anlamda. Kısa saplı bir alet istiyorum. Mühle alacak olsam ve parayı da umursamasam rocca alırdım ağaç kaplı olandan.

Fatip'te beni korkutan diğer mevzu ise jiletin tam oturmama/eğik durma olayı. Daha önce yaşamadığımdan böyle bişeyi nasıl ve neden kaynaklanıyor bilmiyorum.
(26/10/2019, Saat: 16:18)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle bana çok kaba geliyor boyutsal anlamda. Kısa saplı bir alet istiyorum. Mühle alacak olsam ve parayı da umursamasam rocca alırdım ağaç kaplı olandan.

Fatip'te beni korkutan diğer mevzu ise jiletin tam oturmama/eğik durma olayı. Daha önce yaşamadığımdan böyle bişeyi nasıl ve neden kaynaklanıyor bilmiyorum.

Komşum el ile 3-5 saniyede hallediliyor o çok büyük vir problem değil ama size tavsiyem ikisini de almayın. Bu kadar agresif bir alete inanın gerek yok. Haftada 1-2 kez tıraş oluyorsaniz evet ama öyle değilse ben tavsiye etmiyorum. Agresif alet = Daha yakın tıraş diye bir şey yok.
(26/10/2019, Saat: 16:15)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 tam açık tarak sayılmaz. Ya da açık tarak öyle olmaz. Bunu kast etmiş de olabilir. Ki bence açık tarak değildir. Açık tarak aletle yan yana koyarsaniz farkı görürsünüz. Ama tabi tıraşı çok kabul gören işçiliği harika bir ürün.

Ek olarak Fatipin agreaifliginin bir miktar daha az olduğunu hatırlatmak istiyorum. Ve yine de baya hırçın olduğunu. Bence r41'in agresifliği çok gereksiz gelebilir. Forum içinde de 2. eli çok döner çünkü herkes heves edip alır ve çok agresif gelir.

Merhaba komşum, r41 in tam açık tarak sayılmadığını ama üretici bu şekilde adlandırdığından dolayı, forumda da açık taraklı olarak olarak bahsedildiğinden, ben de bunun için açık taraklı dedim.
Evet r41 agresif ama bu alet günlük tıiaş aleti olarak kullanılırsa evet cildi zorluyor ama 2 günde bir bu alet ile tıraş olunduğunda gayet keyifli ve bbs tıraş veriyor. Yinede acemiye göre değil.
Ustura olmak üzere her türlü aleti efektif olarak kullanıyorum ama yinede elim hep r41 e gidiyor,
Bunlar naçizane subjektif kendi kişisel düşüncelerimdir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 624 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,245 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 159,790 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,154 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 704 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,817 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,615 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,623 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,616 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: