Rotasyon
Fatip çok merak ettiğim bir makine yorumlarınızı bekliyorum

(11/09/2013, Saat: 18:08)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10-17.09.2013 tarihli rotasyon a.k.a "tabacmania"
y9a2ahuj.jpg

Fatip Grande
Polsilver yeni üretim
Jaguar 2003 tıraş fırçası
Tabac tıraş kremi
Tabac Soft aftershave
Tabac eau de cologne
Tariş tütün kolonyası
Tabac şekillendirici saç kremi

Sent from my iPad using Tapatalk
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(11/09/2013, Saat: 18:08)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10-17.09.2013 tarihli rotasyon a.k.a "tabacmania"
y9a2ahuj.jpg

Tabac tıraş kremi
Tabac Soft aftershave
Tabac eau de cologne

_1369325947.gif
tumblr_ml5gu6PzbM1rmlt5bo1_400.gif
tumblr_ml1zg1Qqxx1rasfwpo1_250.gif
tumblr_mklbcdjZ8D1s6t1oio1_500.gif
10 - 17.09.2013 tarihli rotasyon a.k.a. "Tabacmania"

Fatip Grande

Kaba yapılı, tarak dişleri kalın, diş aralıkşarı geniş, tam bir italyan aygırı... Geçtiği yeri dümdüz ediyor. Akneye yatkın bir cildiniz özellikle de tıraş öncesinde yüzünde akne bulunanların uzak durması gereken bir ürün. Geniş diş aralıklarına aldığı her şeyi yok ediyor. Ayrıca bu makine jilet de seçiyor. Feather ve perma ile bir sorun yok. Rapira ile de öyle. Ancak polsilver ile birlikte inalılmaz tahrişli bir tıraş yaşadım. Boyun bölgesinde kanamalar yanak ile ağız arasında da büyükçe bir kızarıklık oluştu. Ancak önceki deneyimlerimle söyleyebilirim ki Fatip dengeli ağırlığı ve iri yapısı sebebiyle kesinlikle acemilerin Denememesi gereken bir ürün. Ancak DE tıraş da deneyim kazanmış kullanıcılar inanılmaz keyifli ve yakın tıraşlar elde edeceklerdir.

Kullananlar özellikle bu aletin günlük kullanıma uygun olmadığını ve tahrişin kaçınılmaz olduğunu söylüyorlar. Ancak uygun bir jiletle kullanıldığında ömürlük bir makine olduğunu belirtmek isterim.

Polsilver yeni üretim / Nacet Stainless (eski seri)
Polsilver: bu jilet Fatip'le uyuşmadı. İki günlük bir deneyimden sonra tahriş geçmediğinden rotasyonda zorunlu bir değişikliğe gitmek durumunda kaldım. Ancak bu jilet 38C ile gayet uyumlu tıraş verdi. Fatip'le ise yıldızı barışmadı

Nacet Stainless: bu bıçakla galiba ilk ıslak tıraşımı olmuştum. Ondan sonra bulaşan geleneksel tıraş virüsü sebebiyle denediğim diğer jiletlerden nacete bir daha sıra gelmemişti. Polsilver'in Fatip ile oyunbozanlık etmesi sebebiyle bu jileti rotasyona aldım. İyi de yapmışım zira hızlı ve tek perdede sinek kaydıya yakın bir tıraş elde ettim. Tıraş sonrası kolonyada hiç yanma hissetmedim. Tahrişin lafı bile geçmedi. Sevdim ben bu jileti. Permasharp ve Feather gibi güzel temiz problemsiz bir jilet.

Jaguar 2003 tıraş fırçası

Ben bu fırçayı bir türlü sevemedim. Fıçı sap çok keyifli görünmesine karşın hantal yapısı kullanımı oldukça zorlaştırıyor. Knot çapı gayet kalın ancak bir de kılların boyu biraz daha kısa olsaymış daha keyifli olacakmış. Kıllar özellikle de dış çeğere yakın olanlar hemen ayrıldı yani bir kıldan en az iki ya da üç parça ayrıldı. Arko gibi ucuz sabunlarda geniş bir kapta köpürtülürse çok güzel sonuç veriyor. Şimdiden yumuşAyan fırçanın masaj etkisi yok denecek kadar az. Tercihi kullanacak olanlara bırakıyorum.

Tabac tıraş kremi

En az sabunu kadar bol köpük sağlıyor. Domuz ya da porsuk olsun fırça seçmeksizin keyifli ,koruyuculuğu bol köpük veriyor; ancak kayganlık konusunda çok iyi değil. Kokusunun cazibesi de ayrı bir başlık konusu. Küçük bir miktarla da olsa gayet keyifli köpük ve tıraş deneyimi sunuyor. Kokusunun ciltte kalıcılığı sınırlı ancak aftershave ile desteklenmesi gerekiyor.

Tabac Soft aftershave

Gerek koruyuculuk olsun gerekse de güzel ve benim için vaz geçilmez kokusu olsun, yeterli ve uygun fiyatlı bir aftershave. Sadece %8 alkol içermesine rağmen ciltte yağlı bir dokunuş bırakmıyor. Ayrıca kokusunu gün boyu koruyor. Belki dışarıdakiler için değil ama elinizle yüzünüze dokunduğunuzda tabac evet tabac hissini uyandırıyor. Her tabac severde mutlaka bulunması gereken bir ürün.

Tabac eau de cologne

Soft aftershave'in vaz geçilmez tamamlayıcısı. Kolonyalara nazaran oldukça kalıcı bir kokusu var. Neredeyse sabunla ve diğer tabac ürünleriyle aynı kokuya sahip. Gün içerisinde de rahatlıla kullanılabilir. Sabh tıraş keyfiniz gün boyu sürsün istiyorsanız bir tane edinmenizde fayda var.

Tariş tütün kolonyası

Denediğim tütün kolonyaları arasında en sevdiğim. Tabacla çok güzel uyum sağlıyor. Kimilerine kokusu itici gelse de alkolü uçtuktan sonra ferah ve erkeksi bir koku bırakıyor. Uygun fiyatı da cabası.

Sinir bozucu bir kıvamı var. Bebak acıbadem sütünden bir nebze daha akışkan. Briyyantin kıvamına alışıksanız ilk başlarda zorluk çekersiniz. Ama klasik Tabac kokusu için bence buna değer.

Saçlarda hiç ağırlık yapmıyor, ayrıca yıkama esnasında saçtan kolay sökülen bir yapısı var. Parlaklığı kıvamında ancak taranmış saç kulllanmıyorsanız tavsiye etmem zira tarandıkça parlaklık veren bir yapısı var. Ve bu krem gerçekten güzel kokuyor.

(12/09/2013, Saat: 01:07)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
y9a2ahuj.jpg

Tabac tıraş kremi
Tabac Soft aftershave
Tabac eau de cologne

_1369325947.gif
tumblr_ml5gu6PzbM1rmlt5bo1_400.gif
tumblr_ml1zg1Qqxx1rasfwpo1_250.gif
tumblr_mklbcdjZ8D1s6t1oio1_500.gif

Smile Wink

Ben ustura bilemeyi becermeye başladım Smile Bundan sonra usturalarımı rotasyona sokarım artık. Smile Çok sevinçliyim...
17 - 24.09.2013 tarihli rotasyon ya da "Barbieri Italiano"
Sedef Ustura
Derby Professional yarım jilet
Omega Puro Tasso pure badger fırça
Valobra sapone per Barba
İHA şap
Prep emulsione dopo barba krem/Borotalco pudra
ubegusu2.jpg

Üstad sedef yerine ali bıyıklı ustura tercih etmenizi dilerim, zira ikisi arasında jilet tutuş farkı var, sedefte jilet çok dışarıda, bugün berberleri bile korkutan cinsi.. açıyı ayarlamak cidden zor iş. ali bıyıklı daha uygun jilet agresifliği ile belirgin konfor farkı sunuyor ve kazalardan korunması da cabası..
(18/09/2013, Saat: 10:44)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad sedef yerine ali bıyıklı ustura tercih etmenizi dilerim, zira ikisi arasında jilet tutuş farkı var, sedefte jilet çok dışarıda, bugün berberleri bile korkutan cinsi.. açıyı ayarlamak cidden zor iş. ali bıyıklı daha uygun jilet agresifliği ile belirgin konfor farkı sunuyor ve kazalardan korunması da cabası..

Teşekkürler ancak elim çok alıştı kesiksiz ve tahrişsiz tıraş olabiliyorum. Kırık jileti haznesine çok zor kabul ediyor. Ben de hazır yarım jiletleri kullanıyorum. Ama görürsem bir tane koyu sarı Ali Bıyıklı'yı da kolleksiyonuma katacağım. Saygılar

En sevilen renk, eski berberleri anımsatıyor,

hwk4t0.jpg
(18/09/2013, Saat: 11:11)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En sevilen renk, eski berberleri anımsatıyor,

hwk4t0.jpg

+1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: