Rotasyon
(18/09/2013, Saat: 10:11)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 - 24.09.2013 tarihli rotasyon ya da "Barbieri Italiano"
Sedef Ustura
Derby Professional yarım jilet
Omega Puro Tasso pure badger fırça
Valobra sapone per Barba
İHA şap
Prep emulsione dopo barba krem/Borotalco pudra
ubegusu2.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

17 - 24.09.2013 tarihli rotasyon ya da "Barbieri Italiano"

Sedef Ustura:

Jilet takılan kısım çok dar. Kendim kırdığım jiletleri takerken kırılma yerindeki eğrilik düzgün bir yerleştirmeye olanak vermiyor. Bu sebeple hazır yarım jilet kullanıyorum.

Derby Professional yarım jilet:

Kipa marketten yüzlük paketini 5 TL'ye aldığım ekonomik ötesi bir jilet. tıraş başına maliyeti sebebiyle bir f/p canavarı. DE makinede derby jileti pek başarılı bulmasam da usturada bana yetiyor. "Kullan at" sanki bu jilet için söylenmiş.

Omega Puro Tasso pure badger fırça:

Bu fırçanın incelemesini forumda yapmıştım. Bence oldukça yeterli bir fırça pure badger ve uzun loft sayesinde batıcılık yerine masaj yapan bir fırça ile karşı karşıyayız. Yüzde köpürtmede oldukça başarılı. Vintage görünümlü sapının albenisi de var.

Valobra sapone per Barba

İtalya'da gurme ve üst sınıf tüketim malzemeleri satan marketten aldığım en pahalı sabunum. Aman aman bir kokusu yok. Koruyuculuğu ve kayganlığı iyi, ancak bol su ile kullanılmamalı, zayıf bir köpüğü olduğunu söyleyemesem de su denmegesini tutturmak çok önemli. Yüzde köpürterek kullandım. Tatmin edici bir köpük elde etmek için azar azar su ekleyerek çalışmak gerekiyor.

İHA şap

Bildiğiniz şap. Standart ancak benimki oldukça eski üretim ilk tıraş olmaya başladığımda niye aldığımı da bilmeden almıştım. Bugüne kadar bozulmadan geldi. Hala kullanıyorum. Kullanmasam da olur.

Proraso aftershave

Bendeki eski üretim Rapallo'dan bir parfümeriden aldım. Tatmin edici bir kokusu ve mentol etkisi var. Ancak bir Floid viguroso değil kesinlikle. Yakıcılıktan uzak, oldukça serinletici ve rahatlatıcı bir kolonya. Kokusu kalıcı değil.

Prep emulsione dopobarba krem/Roberts Borotalco pudra

İtalya'da tüm marketlerde kolayca bulabileceğiniz bu iki ürün kendi sınıflarında oldukça başarılı.

Prep emülsiyon kolay sürülüyor, paraben içermiyor ??? Ciltte yağlı bir görünüm bırakmıyor. Oldukça fresh temiz beyaz sabun kokusuna yakın bir kokusu (neredeyse kokusuz) var. Ancak özellikle dışarıda işimin olduğu zamanlarda terletmemesi açısından bu kremi tercih etmeyip pudra kullandım.

Borotalco pudra: işte pudra bu! Bebek pudrası ancak üzeründe tıraştan sonra da kullanılabileceği yazılıyor. İtalya'da gezerken pişik olduğumda aldım. O bölgede ve yüzümde de işe yaradı. Tıraştan. Sonra özellikle benim gibi çok terleyen bir bünyeniz varsa kreme güzel bir alternatif. Tahriş ve kızarıklığı önlüyor, mermer dokusunda bir cilt bırakıyor geride. Özellikle bu rotasyonda usturanın tüm kötü etkilerini sildi. Tıraştan sonra özellikle agresif aletlerden sonraki tıraşlarda pudra kullanmayı şiddetle öneriyorum.

Rotasyona almaktan sakınılması gereken kombinasyon:

FATIP & BIC CHRONE PLATINIUM

dolapta bile yanyana koymayın. İlk tıraşı inanılmaz güzeldi ancak 3. Tıraş elm sokağı kabusu. Aman diyeyim.

Sebep ne?
(25/09/2013, Saat: 21:56)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sebep ne?

Kesmiyor adeta doğruyor.

bic zaten konforsuz bir jilet, ben sadece 1904 ile tahrişsiz tıraş alıyorum bu jiletle, başka da hiç bir makineye yakıştıramadım..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: