İKON Slant
1pq8Aj.jpg

Yurtdışından bir vesile ile temin etme imkanına kavuştuğum Ikon X3 Slant alet ile ilgili düşüncelerimi siz değerli forum üyeleri ile paylaşmak isterim:

Bu forumla tanıştığım 2013 yılından bugüne kadar 11 çeşit tıraş aletine sahip oldum. İçlerinden 3’ü slant: Merkür 39C, Ikon B1 (başlık ve sap paslanmaz çelik) ve Ikon X3 (başlık ve sap aluminyum).

Tabi ki birçok aletin yeri ve keyfi bambaşka ancak bu 11 aletin içinde Ikon X3 uzak ara ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Öncelikle alet çok mild. İlkin tıraş olurken kesmiyor mu acaba diye çok tereddüt ettim ama 3 ayrı tıraş sonrası hem feather, hem derby usta, hem de tiger platinum jiletle ayrı ayrı denedim ve gördüm ki sonuç mükemmel; hem de jilet farkı gözetmeksizin Smile Bu kadar yumuşak ve uysal olmasına rağmen enfes bir sonuç çıkarması takdire şayan. Aletin sap ve başlık takımı full aluminyum olduğu için ilkin ağırlık dengesine adapte olmakta zorlanır mıyım diye çok düşündüm ama yersiz bir telaşmış. Alet çok hafif olduğu için sanki hayali olarak tıraş oluyor izlenimi veriyor insana. Tek kelimeyle müthiş.

Bu yazıda @rocnel Murat Bey’e ayrı bir parantez açmak lazım. Ikon X3 ilk elime ulaştığında fark ettim ki imalat hatası var; başlık kısmındaki vida adımı yetersiz kalıyor ve alt başlık ile üst başlık birbirine tam yapışmıyordu. Sorun ne kadar kağıt üzerinde basit gibi gözükse de aluminyum üzerinde işlem ve düzeltme yapmak bir o kadar zordur. Usta bir elin ince işçiliği gerekiyordu. Tam burada Murat Bey imdadıma yetişti. Ricamı kırmadı ve aşağıdaki resimde alt başlıkta gördüğünüz küçük halkayı kaynak yaparak soruna mükemmel bir çözüm getirdi.

DOpQZ3.jpg

Kendisine buradan da ayrıca teşekkür ediyorum. Zaten kendilerinin parlak Rocnel Sailor serisi tıraş aletine de talibim; sıradayım ve bekliyorum Smile İyi ki Türkiye olarak kaliteye ve titiz çalışmaya önem veren böyle girişimcilere sahibiz.
(31/12/2019, Saat: 12:45)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1pq8Aj.jpg

Yurtdışından bir vesile ile temin etme imkanına kavuştuğum Ikon X3 Slant alet ile ilgili düşüncelerimi siz değerli forum üyeleri ile paylaşmak isterim:

Bu forumla tanıştığım 2013 yılından bugüne kadar 11 çeşit tıraş aletine sahip oldum. İçlerinden 3’ü slant: Merkür 39C, Ikon B1 (başlık ve sap paslanmaz çelik) ve Ikon X3 (başlık ve sap aluminyum).

Tabi ki birçok aletin yeri ve keyfi bambaşka ancak bu 11 aletin içinde Ikon X3 uzak ara ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Öncelikle alet çok mild. İlkin tıraş olurken kesmiyor mu acaba diye çok tereddüt ettim ama 3 ayrı tıraş sonrası hem feather, hem derby usta, hem de tiger platinum jiletle ayrı ayrı denedim ve gördüm ki sonuç mükemmel; hem de jilet farkı gözetmeksizin Smile Bu kadar yumuşak ve uysal olmasına rağmen enfes bir sonuç çıkarması takdire şayan. Aletin sap ve başlık takımı full aluminyum olduğu için ilkin ağırlık dengesine adapte olmakta zorlanır mıyım diye çok düşündüm ama yersiz bir telaşmış. Alet çok hafif olduğu için sanki hayali olarak tıraş oluyor izlenimi veriyor insana. Tek kelimeyle müthiş.

Bu yazıda @rocnel Murat Bey’e ayrı bir parantez açmak lazım. Ikon X3 ilk elime ulaştığında fark ettim ki imalat hatası var; başlık kısmındaki vida adımı yetersiz kalıyor ve alt başlık ile üst başlık birbirine tam yapışmıyordu. Sorun ne kadar kağıt üzerinde basit gibi gözükse de aluminyum üzerinde işlem ve düzeltme yapmak bir o kadar zordur. Usta bir elin ince işçiliği gerekiyordu. Tam burada Murat Bey imdadıma yetişti. Ricamı kırmadı ve aşağıdaki resimde alt başlıkta gördüğünüz küçük halkayı kaynak yaparak soruna mükemmel bir çözüm getirdi.

DOpQZ3.jpg

Kendisine buradan da ayrıca teşekkür ediyorum. Zaten kendilerinin parlak Rocnel Sailor serisi tıraş aletine de talibim; sıradayım ve bekliyorum Smile İyi ki Türkiye olarak kaliteye ve titiz çalışmaya önem veren böyle girişimcilere sahibiz.

Hayırlı olsun komşum. Bugünlerde ben de x3 alma arifesindeyim inşallah

Üstünde çapa ️ işareti olan ürün ne?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(31/12/2019, Saat: 12:45)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1pq8Aj.jpg

DOpQZ3.jpg

Teşekkürler Smile

Mutlu senelere.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(31/12/2019, Saat: 21:50)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum. Bugünlerde ben de x3 alma arifesindeyim inşallah

Üstünde çapa ️ işareti olan ürün ne?

Teşekkür ederim. O kendi zihni sinir projem :)) Seyahat ettiğim zamanlarda traş sonrası için hazırlamış olduğum yatıştırıcı nitelikteki mini krem/pomad kapsüllerini onun içine koyuyorum. Çok yer kaplamıyor.
(04/01/2020, Saat: 10:23)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. O kendi zihni sinir projem Smile) Seyahat ettiğim zamanlarda traş sonrası için hazırlamış olduğum yatıştırıcı nitelikteki mini krem/pomad kapsüllerini onun içine koyuyorum. Çok yer kaplamıyor.

Kapsül hale nasıl getiriyorsunuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,608 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,964 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,346 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Ikon Tech CK89 2 2,971 01/04/2021, Saat: 23:23
Son Yorum: Adige
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,668 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 81,679 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,031 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc
  Yaqi Mellon Ales - Slant fatihbyfah 34 20,914 08/08/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: MERCAN.04
  IKON Shavecraft 101 onurstyle 70 82,455 29/04/2020, Saat: 12:18
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: