Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ?
Kitap okuma alışkanlığım olduğu söylenemez fakat elimden geldiğince bir şeyler okurum ilgimi çeken kitaplar yanında gazete, dergi, mizah dergileri vs.
Yılda bitirdiğim kitap sayısı 1 düzineyi geçmez.
Basılı kitap ve gazete her zaman tercihim olmuştur elime aldığımda sayfalarını çevirirken boya ve kağıt kokusu beni mest eder.
Öyle ki kitabı sürekli yanımda taşıyıp otobüste, durakta, kafede çay ocağında her an okuma isteği vardır fakat kitapların fazlasıyla yer kaplaması sürekli çanta taşıma ihtiyacı doğurması bir e-kitap cihazı alıp içerisine bir sürü kitap kayıt etme düşüncesi oluşuyor bende.
Hatta e-book'a alternatif olarak bir tablet bile düşünüyorum kitabın yanı sıra gazetede okuyabilmek için.
Sizlerin tercihi hangisinden yana?

http://www.notosoloji.com/basili-kitapla...-10-neden/
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Ben digital aletden pek keyif almadım, kitabın elimde olmasını her zaman tercih ederim.
tabletde gözleri kör edesi bir rahatsızlık sebebi olan e-kitap okuma işi
e-ink ekranlı ekitap okuyucularla resmen keyife dönüşüyor
denemeyen tüm arkadaşlarımıza tavsiye ederim
çin malı tablet fiyatına düşmüşken e-ink ekitap okuyucular
kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir zevk
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
bu sabah düşünüyordum kendi kendime bu bahsi.

kendimce basılı halde kitapları tercih ediyorum. her kitabın kapağının farklı dokuları, o kitabın içeriği ile ilgili hissi de aktarıyor bana. sayfaları çevirirkenki his ve kağıdın kokusu ile bütün duyularım ve beynim kitapla bütünleşiyor. plastik, soğuk bir malzeme aynı etkiyi yaratamıyor.

bir belgeselde izlemiştim, insanlarda bu sayfa çevirme alışkanlığı varmış ve kitap okuduklarında bunu isterlermiş. bu yüzden bazı markalar sayfa çevirme hissi veren modeller yapıyorlarmış. kitap kokusu veren parfümleri falan da çıkarıyorlar.

beni engelleyen şey bahsettiğim o kapağa dokunma hissi ve evdeki kitaplıkların o güzel görüntüsü (bir süre sonra sığmasalar da Smile)

diğer taraftan bakınca bazı kitaplar 1000 sayfa ve üzerinde, dolayısı ile ağır ve bilekleri yoruyor okurken. yanınızda taşısanız taşınmaz. böyle durumlarda, yahut bir yerde okumak istediğimizde oldukça işe yarayacak hafif aletler.

netice; yukarıdaki sebepler neticesinde bir adet edinmek istiyorum e-mürekkep kullanan modellerden, sanırım nook simple touch ve kindle paperwhite modelleri idi, bunlardan biri olabilir.

bir de basılı kitabın yanında e kitaba indirim hediye etseler de istediğimizde değiştirerek okusak tadından yemneyecek Smile
1000 küsür sayfalık Lotr serisini bile (Tek cilt halinde) sağa sola yanımda taşıyarak bitirmiş biri olarak e-book'a hiç ısınamadım. Kitap illa ki elimde olacak, o sayfalar çevrilecek birde kalemle hoşuma giden yerlerin altı çizilecek, kitap üzerinde not tutulacak. Birde en çok hoşuma giden alışkanlığım her kitabımın ilk sayfasında adım soyadım, aldığım tarih ve şehri not düşüyorum. E-book sırf bu yüzden bile bir adım geride benim için Smile
tamerkamisli.blogspot.com
@Delidumrul dostum e-book alsan çantaya ihtiyaç duymayacak mısın duyacaksın. Ben bu konuda eski kafayım biraz kitabı, dergiyi eline alacaksın, hem zevkle okuyacaksın hem de yayınevleri-yazarlar para kazansın yani "Çelik ete değecek." Big Grin by mornetto Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(02/09/2013, Saat: 01:39)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1000 küsür sayfalık Lotr serisini bile (Tek cilt halinde) sağa sola yanımda taşıyarak bitirmiş biri olarak e-book'a hiç ısınamadım. Kitap illa ki elimde olacak, o sayfalar çevrilecek birde kalemle hoşuma giden yerlerin altı çizilecek, kitap üzerinde not tutulacak. Birde en çok hoşuma giden alışkanlığım her kitabımın ilk sayfasında adım soyadım, aldığım tarih ve şehri not düşüyorum. E-book sırf bu yüzden bile bir adım geride benim için Smile

dokunmatık ekranlılarda
ıstedıgınız sayafaya not ekleme
kapaga not ekleme

bazı modellerde altını cızme

ozellıgıde mevcut

taşınırken kıymetını daha çok anladım
aldığım kıtaplarımı atamıyorum saklıyorum

2 adet 5 raflı kıtaplık doldu
o kitaplıklarada oldukça fazla harcama yapmam gerekti

şimdi bunların hepsi ekitap olsaydıda
bunların yerine bir agırlık çalışma istasyonu koyabilseydim
demiyor degilim
(02/09/2013, Saat: 02:29)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Delidumrul dostum e-book alsan çantaya ihtiyaç duymayacak mısın duyacaksın. Ben bu konuda eski kafayım biraz kitabı, dergiyi eline alacaksın, hem zevkle okuyacaksın hem de yayınevleri-yazarlar para kazansın yani "Çelik ete değecek." Big Grin by mornetto Big Grin

Hocam bende basılı kitap, dergi tercih ediyorum ama her an yanımda taşıyabilme imkanım olsa harika olacak. Normalde bir omuz çantası taşıyorum zaten ama bir kitabı bile sığdıramam ben ona Smile
Çantanın boyutu tam bir e-kitap boyutunda Tongue
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

almaya nıyetlenen arkadaşlara
pıyasada pek tanınmayan eski model
hesaplı dokunmatik olmayanları tavsiye ederim
dokunmatık olanlarda ekranın üzerinde bir katman daha var
digitizer dokunma algılayıcı olarak

azbooka n516 ve pocketbook 301 sahıbıyım
nook nook dıye nıcesınden cok severım...
Kesinlikle basılı kitap ben internette bile uzun yazıları basıp öyle okuyorum ...
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden? Lord Sparhawk 224 196,506 22/11/2020, Saat: 01:35
Son Yorum: Ferat
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,685 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,451 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  kitap tamiri için yapıştırıcı önerisi. t.macgyver 14 18,563 25/04/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: yokon
  Dünya savaşları ile ilgili kitap önerileri Lord Sparhawk 31 26,791 20/02/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: armagedon
  Kaynak Kitap Önerisi yamtar 6 8,243 08/04/2015, Saat: 19:13
Son Yorum: yamtar
  CNR Kitap Fuarı 27 Şubat - 8 Mart yamtar 2 4,475 21/02/2015, Saat: 22:45
Son Yorum: yamtar
  Elektronik Sigara Hakkında? yarhasan 46 46,893 19/03/2013, Saat: 12:53
Son Yorum: anarche

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: