herkese merhaba...
öncelikle hepinize çok tesüf ederim! donanımhaber de başlığınızı okumamla maceram başladı. önce futur u gördem. anam o ne dedim traş olmaktan nefret eden ben futuru görünce resmen memur olasım geldi. sonra baktım baya bi pahalı birde ya beceremessem o şekilde traş olmayı boşuna kalacaktı makina kenarda. daha sonra bu forumu keşfettim. baktım herşeyin bi başlangıcı var sabır dedim kendime. aldığım aletlerin resimleri aşağıda mevcut zaten. sonra tama dedim bu şekilde biraz alıştırayım kendimi futuru daha sonra alırım dedim. ilk traşım fena değildi. kutunun içinde gelen jiletle traş oldum. arko sabunla irem porsuk kılı fırçamı güzelce köpürttüm ve uyguladım. bismillah dedim jileti vurdum. ana almadı kılları. sonra makinayla yüzüm arasındaki açıyı artırdım yani jileti yüzüme dahada yaklaştırdım. işte ozaman gayet güzel bir şekilde aldı kılları. yanaklarda sıkıntı olmadı iki perdede gayet güzel traşımı oldum. lakin boğaz kısmımda nokta nokta kanamalar oldu. nedenini bilemedim. yanma o akşam biraz oldu açıkçası ama ertesi gün birşey yoktu. haftada 2 gün traş oluyorum. bugün 2. traşımı olucam inşallah. ws dışındaki jiletleri yeni aldım. forumu okuduğum kadarıyla perma sharp türkiyede bir numara. bundan sonra ondan alırım sürekli.

gelelim asıl meseleye. gillette adjustable slim diye bi aletten bahsediyordunuz forumda. işte asıl aşk ozaman başladı (tabi bu esnada hanımdanda 'heh yeni hobin bu. bakalım ne kadar sürecek' diye arada nağmeler geliyor). önce babamı aradım dedim dedemin saki eski bi makinası vardı nasıl bişeydi o dedim. demesinmi üstten 1 den 9 a kadar ayarlı bi makineydi. ben coştum tabi nerde dedim. rahmeli öldükten sonra nerde bilen yok. yazın memlekete gidip bakıcam konağa (rize/çamlıhemşin). tabi ben bu arada duramıyorumki. başladım samsunda aramaya. antikacılar arkadaşların dedeleri falan yok arkadaş deli olacam. ebay de var ama hiç yurt dışından alışveriş yapmadım biraz çekince var açıkçası. fakat kaliteli bi makinada istiyorum bi yandan. hepinizin övdüğü Edwin Jagger DE89L gözüme ilişti. yeni gözdemde o bu aralar.

biraz uzun oldu arkadaşlar kusura bakmayın. şimdi sizden biraz yardım istiyorum. acaba Edwin Jagger DE89L mi alayım yoksa ebay den gillette adjustable slim mi alayım. öncelikle buna karar verelim beraber. yani bana yardımcı olursanız sevinirim.
traqa.jpg
hoşgeldiniz forumumuza, sefalar getirdiniz.

sorular gelsin biz de cevaplayalım Smile
EJ veya mühle güzel tercih Smile tavsiye ederim
merhaba,
geleneksel traşa geçerek güzel bir başlangıç yapmışsınız, geçici bir heves olmayacaktır. ben de hoşgeldiniz diyorum ve makine kullanan arkadaşlara bırakıyorum sözü.
selamlar.
Sizi kutluyorum dostum. Hoşgeldiniz. Bu ara birçok jilet deneyeceksiniz ve size en uygun olanını bulacaksınız. Size tavsiyem yeni jilet alırken ucuz oluyor diye 100lük şekilde almamanız beğenmezseniz elde patlıyorBig Grin
İyi tıraşlar. Wilkinsonu kullanmaya devam et şu an. günlük tıraş için Edwin Jagger'ı öneririm ama haftada 2 gün tıraş oluyorsan daha yakın tıraş sağlayan makinelere de bakılabilir.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Hoşgeldiniz Smile

Her ne kadar EJ kullanmamış olsamda yüzbinlerin Tongue tercihini yok sayamayız Big Grin Ben ilk aldığımda internette Merkur 34C ve EJ tavsiye ediliyordı.Ben İstanbul'da Merkur'u bulunca almıştım hemen.Biraz agresifmiş ilk sefer için şimdi onu anlıyorum Slim'i kullanmaya başlayınca.

EJ bu bakımdan çok yakın ve konforlu tıraş sağlamasıyle ünlü.Açıkçası EJ veya Slim ikisinide tavsiye ederim.Slim'in güzel yanı agresifliğini kendinize göre ayarlama şansınız , hatta tıraş sırasında daha kolay tahriş olan bölgelere geçerkende azaltabilmeniz çok iyi.

Zaten öyle ya da böyle ikisinide alacaksınız sonunda baştan söylemesi Big Grin
teşekkürler arkadaşlar. yurtdışı işine hala yanaşamıyorum açıkçası. ingilizce zaten az bide gümrük korkusu var. EJ türkiyede yok sanırım. slimi ise amasya ve samsunda bakmadığım dükkan kalmadı bulamadım. ne yapıcam bilmiyorum. Sad
Yurtdışında bir sürü sipariş vermene gerek yok ama işte bu işin belli aslarını bizim ülkede satmıyorlar. Tıraşın meraklısı da mecburen yurtdışı alışverişe yöneliyor. Ben de daha yurtdışında alışveriş yapmadım. Almanyadaki akrabam geldikçe bir şeyler istiyorum. Rimei marka aleti bulabilirsin ülkemiz sınırları içerisinde. Onu bulursan hiç kaçırma al severek kullanırsın, ucuz ürünlerin arasında en kalitelisi rimeidir. Ben hala kullanıyorum. Forumdaki rimei ile ilgili başlığa bakabilirsin ekonomik tıraş aletlerindeWink
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan