Yüzümde çizik oluşuyor.
Başlıkta da belirttiğim gibi yüzümde çizikler oluşuyor 18 yaşındayım kullandığım ekipmanlar;
Sedef ustura
Nivea tıraş kremi veya arko sabun
Niva sentetik tıraş fırçası
Yaprak jilet olarak perma sharp
Nivea tıraş sonrası krem

Tıraş olurken yüzümde herhangi bir kesik olmamasına rağmen çiziklerin oluşmasını bir türlü çözemedim.Bu durumun herhangi bir çözümü var mı ?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Usturayı bastırıp dik açıyla batırıyor ve yüzünüzü kesiyorsunuz. Zamanla eliniz alıştıkça geçer.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Hocam iyi hoş diyorsun da ben 16 yaşımdan beri usturayla tıraş oluyorum ve usturayı tutuşuma çok dikkat etmişimdir. yani ben 2 senedir usturayla tıraş oluyorum.Ayrıca usturayla tıraş olmadan öncede ben tıraş bıçağını bastırmadan tıraş oluyordum usturayla da bastıramadan tıraş oluyorum yüzümde sivilceler var mesela sivilceli bölgeyi usturayla tıraş etmeme rağmen sivilceler kesilmiyor.Ben daha az sıklıkla tıraş olsam nasıl olur yani 9-10 güne 1kere tıraş olsam nasıl olur birde bu yüzümdeki çiziklerin geçme durumu var mı ?
lordumuzun dediği gibi, ustura tutuşunuz yanlış. eğer sedef usturada kararlı iseniz kaliteli ama daha yumuşak jiletler kullanın. 7 o' clock platinium, bolzano gibi jiletler deneyin. daha uzun aralıklarla tıraş olmanız halinde sakalınızı kesmek zorlaşacak ve daha çok soruna yol açacaksınız.
Hocam iyi bir makine olsa videoya alıp foruma koyarım da adam gibi bir makine yok birde öneriniz jiletimi ve usturamı değiştirmem mi ?
Şu anda yüzümde oluşan çizikleri geçirebilmem için herhangi bir ürün yok mu ?
usturanızın ağzı jileti tam tutmuyor olabilir, dalgalanmasına sebebiyet veriyor olabilir. bunlar sedef usturaların sorunları. aldıktan sonra ağzını kendim şekillendirdim hep. ya çok sıkı ya çok gevşekler. belli ki perma da tıraş oluş stilinize uygun değil şu an için. iyi honlanmış lakin daha yumuşak karakterli bir jiletle daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum, en azından eliniz biraz daha oturana kadar.

forumda tahriş problemleri için tedavi edici öneriler mevcut.
(04/09/2013, Saat: 12:44)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usturanızın ağzı jileti tam tutmuyor olabilir, dalgalanmasına sebebiyet veriyor olabilir. bunlar sedef usturaların sorunları. aldıktan sonra ağzını kendim şekillendirdim hep. ya çok sıkı ya çok gevşekler. belli ki perma da tıraş oluş stilinize uygun değil şu an için. iyi honlanmış lakin daha yumuşak karakterli bir jiletle daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum, en azından eliniz biraz daha oturana kadar.

forumda tahriş problemleri için tedavi edici öneriler mevcut.

Teşekkürler...
Usturayla yuzumu kesiyorum diyorsun,demek ki haya yapiyorsunki kesiyorsun.bumun baska aciklamasi var mi?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(04/09/2013, Saat: 12:33)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lordumuzun dediği gibi, ustura tutuşunuz yanlış. eğer sedef usturada kararlı iseniz kaliteli ama daha yumuşak jiletler kullanın. 7 o' clock platinium, bolzano gibi jiletler deneyin. daha uzun aralıklarla tıraş olmanız halinde sakalınızı kesmek zorlaşacak ve daha çok soruna yol açacaksınız.

Sakal uzunken usturayla tıraş daha kolay ve zevkli geliyor bana.
herşey gibi bunun da çeşitli sebepleri vardır muhakkak Smile ben 2. gün olmazsam 3. gün feather bile canımı yakıyor sedef ile. çevremden işittiğim de hep bu yönde. yüzün dinlenmesi açısından iyidir belki ama ben kıvıramadım o işi.

(04/09/2013, Saat: 17:02)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/09/2013, Saat: 12:33)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lordumuzun dediği gibi, ustura tutuşunuz yanlış. eğer sedef usturada kararlı iseniz kaliteli ama daha yumuşak jiletler kullanın. 7 o' clock platinium, bolzano gibi jiletler deneyin. daha uzun aralıklarla tıraş olmanız halinde sakalınızı kesmek zorlaşacak ve daha çok soruna yol açacaksınız.

Sakal uzunken usturayla tıraş daha kolay ve zevkli geliyor bana.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jiletli ustura yüzümde aşırı yanma yaptı Marbi48 1 2,787 18/11/2017, Saat: 13:35
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: