Bıttım sabunu
(07/09/2013, Saat: 20:32)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/09/2013, Saat: 15:13)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-1.5 TL ye satılan sabunun doğallığından şüphe ederim.

çok doğru +1

küçücük bir tanesini 2 tl ye satıyorlar , kilosunu değil.
artı olarak 1 kilo sabunun maliyeti çok az diye okumuştum biryerlerde Smile

clear sampuan benim de sorunumu örtüyor ama bazen o da yetmiyor.

theunnamed komşum, evlendin sıkıntılar gitmiş bakıyorum Smile

sabun bende çok olumlu etkiler yaptı. cildim aşırı yağlanmıyor ya da kurumuyor.. bunun yanında tıraştan önce kullanıldığında tıraş olduğunuzu hssetmiyorsunuz.. saçlar deseniz, duştan 3 gün sonra bile yumuşacık..

sabun uzmanı değilim ama bendeki etkileri bunlar...

bilen arkadaşlardan bilgi alabiliriz tabi... saygılar..
the unnamed komşum hayırlı olsun hiç haberimiz olmadı..

mutluluğunuz daim olsun..
Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.png

(07/09/2013, Saat: 17:38)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de bu kaşıntılı kepekvari deri dökülmeleri vardı çok rahatsı ediyordu, 2 kalıp defne sabunu bitirdim, çok faydalı oldu diyemem ama işe yramadı da değil, 2. Kalıp bittikten sonra clear şampuan kullanmaya başladım 6 aydır çok şükür sıkıntı yok.
(07/09/2013, Saat: 22:20)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/09/2013, Saat: 15:13)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-1.5 TL ye satılan sabunun doğallığından şüphe ederim.

çok doğru +1

En kötü bir sabunun kilo maliyeti bile (eğer bitkiselse) 20 TL den aşağı çıkmaz. Ee bu sabun içinde don yağı bulundurmadığından sertleşmesi için birkaç ay dinlenmesi gerekecek. Bu kadar masraf ve el emeği için 100 gr lık bir kalıp yaklaşık 3-5 TL aralığında olması lazım. 1 TL ye benim hesabıma göre zarar ediyor bu adam. 2 TL ye de başa baş. Ben baba hayrına yapmadığını düşünüyorum bu işi. Saygılar.
Katılma tarihi: 2011
Şükür üstad, evliliğe hazırlık aşamasında üstesinden geldik aslında çok şükür Smile

@mornetto üstadım teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, foruma da yazmıştım aslında o konuyu nasıl kaçırdın acaba Big Grin Tongue

(07/09/2013, Saat: 22:20)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

çok doğru +1

www.BarbarosRazors.com

Alıntı:En kötü bir sabunun kilo maliyeti bile (eğer bitkiselse) 20 TL den aşağı çıkmaz. Ee bu sabun içinde don yağı bulundurmadığından sertleşmesi için birkaç ay dinlenmesi gerekecek. Bu kadar masraf ve el emeği için 100 gr lık bir kalıp yaklaşık 3-5 TL aralığında olması lazım. 1 TL ye benim hesabıma göre zarar ediyor bu adam. 2 TL ye de başa baş. Ben baba hayrına yapmadığını düşünüyorum bu işi. Saygılar.

Ben 1 TL ye çok aradım aktarlardan istedim hiçbiri 1 TL ye vermedi. Smile
Altınolukta yapılan sabunları 1 TL ye aldım onları da dolaba koksun diye koydum.Kullanırmıyım bilemiyorum Big Grin

Ben 20 TL olabileceğini hiç tahmin etmedim açıkçası.5 TL falandır diye düşündüm Big Grin

Ben de zaman zaman keterol kullanıyorum.Ama doktora bana sık kullanırsan bu organizmalar bağışıklık kazanabilir demişti.
En fazla peş peşe 2 sefer.Daha sonra sabun.Arada da bebe şampuanı.Üniversiteden itibaren bu illeti çekiyorum.

Benim kullandığım reçete,sadece fikir versin diye.
Tavsiye değildir.Doktorunuza danışın.
Ketoral ile birlikte kullandım,kaşıntı ve kepek sorunlarım bitti.

[img]YeniBitE15F0lemResmi_zpsdc6b577e.jpg[/img]

(08/09/2013, Saat: 02:04)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:En kötü bir sabunun kilo maliyeti bile (eğer bitkiselse) 20 TL den aşağı çıkmaz. Ee bu sabun içinde don yağı bulundurmadığından sertleşmesi için birkaç ay dinlenmesi gerekecek. Bu kadar masraf ve el emeği için 100 gr lık bir kalıp yaklaşık 3-5 TL aralığında olması lazım. 1 TL ye benim hesabıma göre zarar ediyor bu adam. 2 TL ye de başa baş. Ben baba hayrına yapmadığını düşünüyorum bu işi. Saygılar.

Ben 1 TL ye çok aradım aktarlardan istedim hiçbiri 1 TL ye vermedi. Smile
Altınolukta yapılan sabunları 1 TL ye aldım onları da dolaba koksun diye koydum.Kullanırmıyım bilemiyorum Big Grin

Ben 20 TL olabileceğini hiç tahmin etmedim açıkçası.5 TL falandır diye düşündüm Big Grin

Ben de zaman zaman keterol kullanıyorum.Ama doktora bana sık kullanırsan bu organizmalar bağışıklık kazanabilir demişti.
En fazla peş peşe 2 sefer.Daha sonra sabun.Arada da bebe şampuanı.Üniversiteden itibaren bu illeti çekiyorum.
Gençlikte saça başa sabun gidiyor
En fazla kepek yapıyor
Fakat...Orta yaşta dökülmeyi ve kepeği hızlandırabilir diye düşünüyorum.
Epey sabun kullandıktan sonra,kaşıntı ve kepek oldu, ketoral ve karışım kullanmak zorunda kaldım.
Saç için artık sabun önermem.Bazı cilt uzmanları yüze ve saça sabun sürülmesini sağlıklı bulmuyor.
Sabunlar garip evet, bende uzun süredir sadece şampuan kullanıyorum. En son kullandığım defne sabunu olmuştu işte. Artık sadece şampuan.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz Lord Sparhawk 72 95,996 10/07/2020, Saat: 10:57
Son Yorum: Fenotip
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,766 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,102 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: