Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable
(11/02/2016, Saat: 13:28)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum selamlar,
Su resimdeki 46 numaradan mı bahsediyorsun, once bir tam anlayalım da olayı. 46 numara ic cubugu gosteriyor.
2aafpya.jpg

Abi biraz arastırma yaptım parca vs. satılıyormu diye, yurt dısında yorumlarda soyle demisler
"We joke about repair parts for Gillette Adjustables being made of that rare element, unobtanium."

Aramızda Gillette parcaları hakkında sakalasırken, gilet parcalarının ender bulunan bir element olan "bulunmazium" dan yapıldıgını soyleriz demis""
kabaca arkadaslar. En iyi cozum ucuza bir tane kotu ama calısır durumda bir tane bulup ondan transfer yapıcan.

Selam Dostum,
İlgi ve alakana teşekkür ederim.Parça bu bitimi hafif yuvarlak bi şekilde bitiyor zorlamadan dolayı ucu koptu.Bende başka bir alet bulursam degiştirmeyi düşünüyorum arayışıma devam ediyorum.Bakalım artık.Sağlıcakla kal.
@kayhan

O parçayı bulmanız oldukça zor. O parçayı değiştirmek demek silo kapakları hariç omurganın tamamını değiştirmek anlamına gelecek. Bir de montaj işi oldukça zor bunların. Özellikle 64-70 nolu parçayı kaybetmemeye ve kırmamaya dikkat edin, en kritik parçalardan biri.
www.BarbarosRazors.com

(11/02/2016, Saat: 23:16)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kayhan

O parçayı bulmanız oldukça zor. O parçayı değiştirmek demek silo kapakları hariç omurganın tamamını değiştirmek anlamına gelecek. Bir de montaj işi oldukça zor bunların. Özellikle 64-70 nolu parçayı kaybetmemeye ve kırmamaya dikkat edin, en kritik parçalardan biri.

Teşekkürler üstadım.
Çok temiz bir slim im var. Ayarlama halkası cıt cıt calısıyor ama aletin yukseltip alcalttıgını ben goremiyorum.
Forumdan bunu yapabilecek veya en azından kontrol edecek varmıdır dostlar
(12/02/2016, Saat: 02:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok temiz bir slim im var. Ayarlama halkası cıt cıt calısıyor ama aletin yukseltip alcalttıgını ben goremiyorum.
Forumdan bunu yapabilecek veya en azından kontrol edecek varmıdır dostlar

9. Ayardaki bir resmini koyabilir misiniz ?
www.BarbarosRazors.com

(13/02/2016, Saat: 00:25)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 9. Ayardaki bir resmini koyabilir misiniz ?

Abiler youtube da bir video gorup yaptım. Benim numaraların oldugu ayar vidası niyeyse 1 fazla tur donmus. İgne sokarak 1 tur geri aldım. Daha yeni yaptım. Gec cevap icin kusura bakmayın
Bir adet S4 ile black beauty dünyasına giriş yaptım Smile

Alet epey temiz aslında ama hijyen kısmı beni korkutuyor. Fairy'li suda kaynatacağım, fırça ile sabunlayacağım, bir de bulursam isopropil alkole yatıracağım.

Bunlar hijyen için yeter mi? Ya da bu işlemler sonucu boyası dökülmez değil mi?
@posicor
Fairy i kaynattığınızda ortaya çıkacak madde nedir bilmiyorum.
Çok döverseniz Smile Benimki gibi olabilir.
Ben ne olur acaba diye çok düşük fiyatlı bozuk bir Gillette makinada denemiştim.

6n9YNE.jpg
(13/06/2016, Saat: 16:08)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir adet S4 ile black beauty dünyasına giriş yaptım Smile

Alet epey temiz aslında ama hijyen kısmı beni korkutuyor. Fairy'li suda kaynatacağım, fırça ile sabunlayacağım, bir de bulursam isopropil alkole yatıracağım.

Bunlar hijyen için yeter mi? Ya da bu işlemler sonucu boyası dökülmez değil mi?

Black beauty nin sapı kaplama değil hocam, emaye boya gibi birşey, sapı da aluminyum zaten. Çok nazik olmanız gerekiyor yoksa boya çabucak kalkar. Kaynar suya sokmamanızı öneririm. Hijyen için Barbicide yada muadili bir üründe dezenfekte edin derim. Genel temizlik için ise ılık su ve diş macunu kullanabilirsiniz.
www.BarbarosRazors.com

(14/06/2016, Saat: 02:49)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Black beauty nin sapı kaplama değil hocam, emaye boya gibi birşey, sapı da aluminyum zaten. Çok nazik olmanız gerekiyor yoksa boya çabucak kalkar. Kaynar suya sokmamanızı öneririm. Hijyen için Barbicide yada muadili bir üründe dezenfekte edin derim. Genel temizlik için ise ılık su ve diş macunu kullanabilirsiniz.

Sadece kafasını kaynar suda beklettim, rakamlardan birinin tepesi gitti Smile Allahtan sapı sokmadım, sapın kaplaması gitseydi üzülürdüm çünkü sap mükemmel durumda.

Dün akşam epey bir fırça diş macunu daldım, epey bir çıkardı ama üst kapaklardaki sabun kalıntıları çok inatçı çıktı. Birkaç gün daha fırçalayacağım sanırım.

Parlatma / koruma için bir öneriniz olabilir mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 390,593 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,857 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 17,103 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,534 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,405 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,982 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,278 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 132,814 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,209 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,942 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: