taş düzleştirme
(12/09/2013, Saat: 18:10)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bugün iki taş düzleştirdim. Biri siyah yerli taş, diğeri sarı coticule. Tezgahın üzerine 300 zımpara serdim, hafif ıslatarak çok kısa dairesel ve sekiz hareketleri, çapraz ve düz sürüşler yaptım. Coticule zaten iyiymiş, bütün çizgiler birlikte ve hemen yokoldu (bu taşın yüzeyinin düzlem olduğunu gösterir), siyah taş biraz daha fazla zaman aldı (coticule 30 sn ise bu 60 sn). Yerli taşın kenarlarındaki çizgiler hemen gitti, orta kısmındakiler bariz bir şekilde kaldı, ama birkaç saniye sonra onlar da gitti.Smile
Böyle bir deneyimim oldu...

aslında zımparayı sabitleyip taşı sürmek iyi fikirmiş bunu denemek iyi olabilir

teşekkürler...
ıslatınca tezgaha yapışıyor zaten arada bir sudan geçirmek gerekiyor.
Taş düzleştirirken veya herhangi bir şeyi zımparalarken asla 8 hareketini önermiyorum. Kontrolü zor ve ortada bombe bırakmaya meyilli bir hareket. Sırasıyla enine, boyuna, sonra çapraz çalışmak çok daha istikrarlıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
suyun altında taşları birbirine sürterek düzleştirdim
başarılı oldu fakat en kısa zamanda iyibir düzleştirici alıcam
ebaydan aldığım bir düzleştirici var fakat oda düz değil Smile oyüzden ucuz çözümlerin sıkıntılı olduğunu anladım
(13/09/2013, Saat: 15:18)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: suyun altında taşları birbirine sürterek düzleştirdim
ebaydan aldığım bir düzleştirici var fakat oda düz değil Smile oyüzden ucuz çözümlerin sıkıntılı olduğunu anladım

Dmt 325 i israrla tavsiye ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi
(13/09/2013, Saat: 18:31)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/09/2013, Saat: 15:18)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: suyun altında taşları birbirine sürterek düzleştirdim

Dmt 325 i israrla tavsiye ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

hocam o taşa muhakkak bakıcam teşekkür ederim
bu dmt 325 in ön yüzündeki metal bende var ama arkada sabit tutan bişey olmadığı için kullnılmıyor yamulmuş bi işe yaramıyor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: