Kireç ?
Hiç takmıyorum leke filan, paslanmasın yeter. Jileti aletde bırakmıyorum, Jileti çıkardığımda alet zaten parçalanmış durumda iken suyun altına tutup silkeliyorum. Sonrada dibine havlu peçete konulmuş krem kutusu benzeri bir kutunun içine parçaları boca ediyorum ve kutunun ağzını kapatmadan bir kenara atıyorum. Henüz bir sıkıntı olmadı
Bende mikrofiber ile kuruluyorum tıraş sonrası duruladıktan sonra. Tto ise kurulayıp ağzı açık bırakıyorum bir gün
www.BarbarosRazors.com

Bizim  eve gelen su çok kireçli, her türlü kullanımında rahatsız ediyor.
Evin su girişine takılan kireç arıtıcılar gerçekten işe yarıyor mu? Bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi komşularımız varsa ve bizi aydınlatabilirlerse çok sevinirim.
Peşinen teşekkür ediyorum.
Kaba koyduğunuz tıraş aletinize şundan püskürtüp 4-5 dakika sonra su ve sünger yardımıyla durulayın. En hızlı çözüm.

opzm1c.jpg
Tıras sonrası, makinanızı 10 saniye su altında dis fırcası ile fırcalayıp havlu ile kurutursanız, lekesiz kirecsiz pırıl pırıl rafınıza kaldırabilirsiniz.
Yanıtlar için teşekkür ederim. Ben aslında genel olarak eve giren su için sormuştum daha ziyade.
@AbuzTech
Komsum eve giren kirec icin, bahsettiginiz kartus gibi filtre yontemleri olmuyor. Recineli osmos sistemi takılması gerekiyor. İcine cuvalla tablet tuz atıyorsunuz. Makina eve giren suyu recineden gecirip, haftada 1-2 icine atılan tuz ile o recineyi kendi temizliyor. İzmir suyu istanbuldan daha kirecli oldugu icin ben o sekil bir sistem taktırdım kullanıyorum.

Ornek: Piyasada satılan ama pek bir ise yaramayan basit filtreler
https://ekonomikfiltre.tr.gg/ANA-SAYFA.htm

Ornek: Recineli su yumusatma cihazı
http://www.karamansu.com/?Syf=26&Syz=320841
@dikdik_s bilgi için çok teşekkür ederim komşum, detaylı inceleyeceğim.
benim makineye manyetik kireç önleyici takmıştım, eskisinden daha az deterjanla daha çok köpürüyordu çamaşırlar, belkide sadece o anki suyun kireci daha azdı bilemiyorum
@dikdik_s üstadım, biraz “selam verdik, borçlu çıktık” gibi olacak ama araştırdığım halde bazı sorularıma yanıt buladım, sizin bilginiz varsa bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
- bu arıtma sudaki kirecin ne kadarını alıyor? Kirecin fazlasının alınmasını istiyoruz tabii ama sağlık için gerekli olan kadarını suda bırakıyor mu?
- reçine değişimi ya da yenilenmesi pratik bir işlem midir? Ne sıklıkla yapılması gerekir?
Çok teşekkür ediyorumSmile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: