Jilet karakteristikleri ve günlük kullanım
Arkadaşlar merhaba.

Bütün başlıkları, honmeister ile lord sparhawk'ın bloglarını komple inceledikten sonra hala kafamda jiletlerle ilgili soru işaretleri var. Çünkü forumda ve bloglarda bir kişinin keskin dediğine diğeri ortalama diyebiliyor veya birisi mavi olanın iyi olduğunu söylese diğeri başka rengini tavsiye edebiliyor tabi ki bunların hepsi cilde ve sakal yapısına göre değiştiği için. O yüzden devamlı kullanım amaçlı hangi jileti tercih etmem gerektiğini bir türlü kestiremedim. Aklımda oluşan genel kanı crystal marka olması, çünkü herkesin üzerinde örtüştüğü tek marka bu. Bir de genelde övülen shark marka. Benim beklentim şu; sakallarım sert ve bana 2 tıraş tam randıman verebilecek (ha daha fazla olursa o da sürpriz olur Smile ) jilet markası. Şu an rapira pembe kullanıyorum ve cidden fiyatının jileti değil, derby kullandım ama kullanmaz olsaydım, bir de bitmek üzere olan perma-sharp yarım jiletlerim var ve bunların içinde en memnun olduğum aynı zamanda en ucuz olan rapira. Sakal tipi ve beklentisi benimle aynı olup da memnun oldukları jiletleri yazabilecek arkadaşlar var mı? Yapabilirseniz yanına da markayı duyduğunuzda aklınıza ilk gelen özelliğini ekleyebilirsiniz.
sharktan memnun degilim. hatta jiletleri puanlasam listenin en sonlarında yer alır. maalesef elimde de bolca var Confused

en begendigim crystal, treet durasharp (ulysse6 dostum hediye verdi sagolsun) ve permasharp

derbylerin bazilari iyi cikiyor bazilari ise tam kör.

treet durasharp classic silver edge bulabilirseniz korkmadan alın derim. çok güzel bir jilet.
Saygılarımla
ben consensus olarak iyi jilet bir tek permasharp ı biliyorum.
onun dışındaki jiletlerde fikirler hep farklı farklı. yabancı forumlarda da permasharp ı çok bilmeselerde kullananlar hep beğeniyor.
ben de sadece permasharp ve astra kullanıyorum jilet olarak. ama 5 permasharp a 1 astra gibi bir denge var.
tavsiye ederim.
merhaba,
perma sharp' ın yarım olan jiletleri bana biraz kötü geldi. perma sharp süper tavsiye ederim, gerçi siz iki traş demişsiniz ama beni 1 kez traş ediyor yalnızca bu jilet. iki kez kullanım için merkur platinium iyi oluyor, o da üçüncüyü çıkaramıyor ama çok konforlu ve keskinliği yerinde. bir tek bu 3 jileti kullandığım için onları mukayese edebiliyorum. klasik usturadan sonra en konforlu gelen merkur sonra da perma sharp.
selamlar.
Perma-sharp genelde sevilen bir jilet ama ben şimdiye kadar özellikle boyun bölgemde tahriş olmadan tıraş olamadım bir defa bile. Rapira gibi perma-sharp'ın üçte biri fiyata satılan bir jilet bile yapmıyor bunu. Özetle pema-sharp dendiğinde benim aklıma ilk gelen şey tahriş ve yanma, ama keskinliği ve dayanıklılığına diyecek yok. En azından ben iki tıraş rahat olabiliyorum.
merhaba,
perma sharp' ın sahtesi çok bu arada, zazahanda sordum birkere nasıl ayırıcaz diye, biz bile zor ayırıyoruz anca bildiğimizden alıyoruz gibi bir cevap aldım. benim de evvelden kullandığım ile şimdiki arasında kalite olarak çok fark var, ama görüntü herşeyi ile aynı. bir de her cilt ve sakal aynı olmuyor bahsettiğiniz gibi.
selamlar.

(27/01/2012, Saat: 20:58)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma-sharp genelde sevilen bir jilet ama ben şimdiye kadar özellikle boyun bölgemde tahriş olmadan tıraş olamadım bir defa bile. Rapira gibi perma-sharp'ın üçte biri fiyata satılan bir jilet bile yapmıyor bunu. Özetle pema-sharp dendiğinde benim aklıma ilk gelen şey tahriş ve yanma, ama keskinliği ve dayanıklılığına diyecek yok. En azından ben iki tıraş rahat olabiliyorum.

@retrojunkie yanlış hatırlamıyorsam sizdeki permalar çok eskiden toptan almış olduklarınız. Bence yeni rus PPI üretimi perma-sharpları bir deneyin. Şu an rapira ve perma-sharp dışında bir jilet kullanmıyorum. Arada sırada shark kullanıyorum. Astra mavi veya yeşil hiç kullanmadım bu ara onları merak ediyorum ama permanın yeni üretimi değilse sizdekiler bir rus üretimini deneyin bence.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Eğer Rapira'yla güzel ve rahat tıraş oluyorsan Rapira'yı kullan at yapmanı tavsiye ederim benim gibi.Senede 10-15 liraya çıkar maksimum.Ayrıca daha az keskin jiletle başarı sağlıyorsan daha keskinine gerek olmadığını düşünüyorum cildi yormaya ya da.

Evet genel olarak Crystal ve Permasharp öne çıkan jiletler, o konuda herkes bir ama yinede herkese iyi gelecek diye birşey yok.Ben BİC ile yüzümü parçalarken çoğu kişi çok konforlu buluyor Big Grin
Doğrudur bendekiler çok eski jiletler, aslında dediğim gibi keskinlikleri falan gayet iyi ama konforlu değiller. Elimdekileri görünce rus üretimi yeni permaları hiç merak etmemiştim açıkçası, ama denerim.
Plastik Permasharp tama sahtede , karton permasharpındamı sahtesini yapmışlar ? Bilmiyordum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,744 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,540 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 157,779 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,255 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,418 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur