Jilet karakteristikleri ve günlük kullanım
Jilet kesinlikle cilde göre değişmekte..

Buna takiben, wilkinson swort 3 tıraş
Derby 2 tıraş gitmekte cildime..

Permasharp'ı uzun süre kullanmadım
Panpiş rapirayı'da şuana kadar hiç denemedim..

Kıyaslama yapmaktansa atıyorum genelde..
Yani,eğer rapira 3 tıraş ve derby'den daha keskin gelirse,derby'e asa dönmem..
Fazla jilet deneme şansım olmadı ama rapira'nın derby'den çok çok daha iyi olduğunu test ettim. Derby benim sakal uçlarımı komple bıraktı bana göre keskinlik sıfır. Rapira en az iki tıraş çıkarttığı gibi kesikinliği de gayet yeterli. Yani derby ile kıyaslanmaz gözümde
standart günlük jiletim ws...genel memnun olmasa da ben herşeye rağmen seviyorum. Metro'dan da albildığım için sahte mi değil mi endişelenmiyorum.

onun dışında rapira her zaman iyi bir alternatif fiyat/performans açısından.

derby maalesef ben de hiç beğenmedim. keşke yerli malı olarak biraz daha iyi olsaydı.

arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum, kullandığım bazı jiletler wilkinson astra yeşil,derby,racer,rapira özellikle astra ikinci kullanımda keskinliği artıyor ama fazla tahriş ediyor...Sizlerde nasıl
bahsettiğiniz jiletlerin hepsi yumuşak jiletler sayılır, rapira görece bir tık üstte olabilir diğerlerine oranla. ikincide keskinliği artmıyor, köreldiği için tahriş ediyor. zira tıraş olduğunuzda sakallarınız jilette mikroskobik kırıklar oluşturuyor, dolayısı ile ikinci kullanımda keskinleştiğini ne gördüm ne duydum.
selamlar.

(19/01/2013, Saat: 22:51)srwann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum, kullandığım bazı jiletler wilkinson astra yeşil,derby,racer,rapira özellikle astra ikinci kullanımda keskinliği artıyor ama fazla tahriş ediyor...Sizlerde nasıl
bazı jiletlerin ağzını kaplayan ''coated'' var,bu kaplama tıraş oldukça incelir ve keskinlik artmış hissi verir.
deneme ve inceleme harici,bir jileti en fazla 2 defa kullanırım

(19/01/2013, Saat: 22:51)srwann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum, kullandığım bazı jiletler wilkinson astra yeşil,derby,racer,rapira özellikle astra ikinci kullanımda keskinliği artıyor ama fazla tahriş ediyor...Sizlerde nasıl
(19/01/2013, Saat: 23:16)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bahsettiğiniz jiletlerin hepsi yumuşak jiletler sayılır, rapira görece bir tık üstte olabilir diğerlerine oranla. ikincide keskinliği artmıyor, köreldiği için tahriş ediyor. zira tıraş olduğunuzda sakallarınız jilette mikroskobik kırıklar oluşturuyor, dolayısı ile ikinci kullanımda keskinleştiğini ne gördüm ne duydum.
selamlar.

wilkison jilet ilk tıraşta zorlandı kesmeye ama ikinci traşta daha güzel kesti
özellikle astra yeşil ikinci tıraş keskin oluyor..sakalım sert tıraş makinem ej 89
Konu yurtici jiletlerden gidiyor, yorum buraya cok uygun olur mu bilmiyorum fakat benim denedigim jiletler arasinda bolzano bana en konforlusu geldi diyebilirim. Bugun 100 lu paket perma-sharp almistim, aksam misafir gelmeden bir tras olayim dedim, jilet guzel kesiyorda biraz konforsuz acikcasi. Hala yuzum yaniyor diyebilirim.

Birde hangi jilet tasiyiciyi hangi mode da kullandiginiz onemli bence. Misal ej89 barley ile kullandigim perma-sharp bu aksam biraz tahris oldu bende. Bolzano yu bu makinada denedigimde hic tahris olmuyordu. Fakat merkur futur ayar 1 de bolzano kullandigimda hic tahris ve cekme olmazken ayar 3.5 de hic tahris olmadan fakat bol cekmeli bir tras yasiyorum ben.
enteresan bir bilgi hakikaten, hiç ikinci tıraşı denemedim keskin jiletler haricinde. bahsettiğiniz jiletlerde yeşil astra ve rapira hariç bırakın ikinciyi, yüzümün yarısını tek perde bile alamadım yolmaktan. tahrişinizin sebebinin de bu olabileceğini düşünmüştüm. birkaç kez denedim de üstelik. lakin bu dediğiniz değişik geldi, ihtilaf dostumuzun da dediği kaplama olayı varsa bir denemek lazım. hergün yeni birşey duyuyoruz Blush

hedehodo, bolzano yumuşak karakterli bir jilet diye biliyorum, perma sharp ise keskin bir jilet. daha az bastırmak yahut aletin ayarını biraz yumuşatmak sorununuzu özecektir diye umuyorum.

selamlar.

(19/01/2013, Saat: 23:44)srwann Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/01/2013, Saat: 23:16)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bahsettiğiniz jiletlerin hepsi yumuşak jiletler sayılır, rapira görece bir tık üstte olabilir diğerlerine oranla. ikincide keskinliği artmıyor, köreldiği için tahriş ediyor. zira tıraş olduğunuzda sakallarınız jilette mikroskobik kırıklar oluşturuyor, dolayısı ile ikinci kullanımda keskinleştiğini ne gördüm ne duydum.
selamlar.

özellikle astra yeşil ikinci tıraş keskin oluyor..sakalım sert tıraş makinem ej 89
Lord'un Voskhod yorumundan alıntıdır '' Voskhod ilk tıraşımda sakallarda bariz bir çekme hissiyatına rağmen tahrişsiz ve iyi derecede pürüzsüz bir tıraş vermişti. Bugün sanıyorum teflon kaplaması azalıp, kesici ağzı biraz daha açıldığından ikinci tıraşım çekmesiz daha rahattı. Yüzde akıyor diyemesem de konforluydu. Zaten yurt dışında da buna benzer yorumlar okudum. Bu durum yani jiletin ikinci tıraşta daha iyi veirm vermesi kaplaması kalın olan jiletlerde nadir görülen bir şey değil. Yine tahrişsiz ve oldukça pürüzsüz bir tıraş verdi. Pürüzsüzden kastım smooth, yanü yüzünüzde hiç bir pütür, sakal ucu vs hissetmemeniz''

http://www.geltir.com/thread-563.html

(20/01/2013, Saat: 02:08)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: enteresan bir bilgi hakikaten, hiç ikinci tıraşı denemedim keskin jiletler haricinde. bahsettiğiniz jiletlerde yeşil astra ve rapira hariç bırakın ikinciyi, yüzümün yarısını tek perde bile alamadım yolmaktan. tahrişinizin sebebinin de bu olabileceğini düşünmüştüm. birkaç kez denedim de üstelik. lakin bu dediğiniz değişik geldi, ihtilaf dostumuzun da dediği kaplama olayı varsa bir denemek lazım. hergün yeni birşey duyuyoruz Blush

hedehodo, bolzano yumuşak karakterli bir jilet diye biliyorum, perma sharp ise keskin bir jilet. daha az bastırmak yahut aletin ayarını biraz yumuşatmak sorununuzu özecektir diye umuyorum.

selamlar.

(19/01/2013, Saat: 23:44)srwann Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,281 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,533 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,672 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,920 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur