Jilet karakteristikleri ve günlük kullanım
merhaba,
piyasada çok dolaşıyor dediler, ben de onlardan duydum. ama eski kulandığım ile yeni kullandığım bu rus üretiminden dolayı farklı da olabilir, ben de onu bilmiyordum Smile
selamlar.
(27/01/2012, Saat: 22:06)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Plastik Permasharp tama sahtede , karton permasharpındamı sahtesini yapmışlar ? Bilmiyordum.

Hayır eggman dışı beyaz plastik olanların tamaı sahte değil onlar 2000 öncesi Türkiye üretimi perma-sharplar. Ama sahteleri elbette olabilir.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Yani genel tavsiyeler rapira ve perma-sharp üstüne. Ben permayı deneyeceğim merakımdan ama rapira'dan 100 tane alıyorum ilk fırsatta. Peki Shark nasıl sert sakallarda?
Shark'ın keskinliği falan fena değil gayet iyidir ama fazla konforlu değildir. Aslında konforu da fena değildir de demek istediğim şeyi tam anlatamıyorum bu jiletle tıraş olman lazım anlaman için.Smile Bir paket dene bence. Bayağı ucuz bir jilettir.
Gillette 7 o'clock ve astra serisini hiç kullanmadım ama astra maviyi merak etmiyor değilim. Sert sakalların varsa rapira sınıfı iyidir. Rapiranın diğer üst sınıf jiletlerine de bakabilirsin. Ama Derby, gillette goal, wilkinson önermem. Aramızda crystal veya croma marka jiletler kullanan arkadaşlar var onlar da kendi yorumlarını katarlar.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bloglara ve gelen önerilere bakınca alacağım marka kesin rapira olacak ama pembe kutu yerine super stainless beyaz kutu olacak, keskinlik ve konfor açısından ciddi fark olduğu yazıyor çünkü. Crystal kullanan arkadaşlar nerede Smile
feather kullanmayalı çok oldu...
kullandığım jiletler arasına çekmesiz tıraş zevkini yaşadığım, bıyık bölgemi tersten gözlerim yaşarmadan alabildiğim jiletler
crystal, treet durasharp ve bazen permasharp

shark ve mavi astra ise kulanndığım en kötü jiletlerdi. bir hevesle aldım çekmeden başka bir şey yaşamadım.
zorba beğenmemiş ama ben de goal ü beğendim ve günlük kullanıma uygun bir jilet olduğunu düşünüyourm.
rapiralar da bazen süper çıkıyor bazen ise rezalet, bir ayarı yok ne yazık ki.

Saygılar

(28/01/2012, Saat: 01:56)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bloglara ve gelen önerilere bakınca alacağım marka kesin rapira olacak ama pembe kutu yerine super stainless beyaz kutu olacak, keskinlik ve konfor açısından ciddi fark olduğu yazıyor çünkü. Crystal kullanan arkadaşlar nerede Smile
Rapirayı kullan at yapıyorum. Ama benim hırdavatçıdan mavi kutulu rapira almıştım o 3 tıraş kadar gidiyor. Nacet 10+, Shark 2, Zorrik 4, ASCO 3 benim sakallarımın çok sert olmadıgı düşünülürse dediklerime yakın sonuçlar alınacaktır. Belki bir fikir verebilmişimdir
Katılma tarihi: 2011
Ya bu nacet de enteresan bir jilet herhalde, çünkü blogda falan da fazla geçmiyor adı. Kullanıcısı çok yok sanırım
şimdi biz bir yerden nasıl tıraş bıçagı isteyeceğimiz zaman bir jilet diyorsak eskiden bir nacet deniliyormuş. Ben bunu antikacımdan buldum. Ha sizde bulursanız düşünmeden alın. ebay de 4 usd a falan satılıyor ama Yurt içinde 1.5 tl den bulabilirsin bulabilirsen
Katılma tarihi: 2011
jiletler kişiden kişiye hem cilt tipi hemde tıraş tekniği ile alakalı olarak değişiyor .
örneğin rapira pembe mavi beyaz. ben bu jileti sevdim hem fiyatı uygun hem de tahrişi az. pürüssüz bırakma hissi biraz düşük o kadar. aynı yerden çok defa geçseniz de tahriş etmiyor keskinliği çok olmasa da bence günlük jilet olarak en ideallerden birisi.
bolzanoyu 1 kere kullandım ama hem keskin hemde pürüzsüz bırakıyor yüzünüzü 1 kere kullandığım için fazla yorum yapama ama olumsuz tek yanı fiyatı sanki.
crystal bende şu an biraz hayal kırıklığı oldu tahriş etti çok keskin gelmedi 2 tane jilet kullandım ikisini de 1 er kere. belki kaplaması kalın ondan olabilir .yüzümü dinlendirip bir tanesini 2. ye kullanıcam aynı şey yine olursa bence de çok artısı olmayan bir jilet. belki çok iyidir ileride kararım değişebilir ama şu an görüşüm bu.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,767 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,718 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,941 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur