Hasan'ın Dertleri !!!
rapiranın az tahriş etmesinin tek nedeni var jiletin çeliğinin belirgin bir şekilde ince olmasından esnek olmasından.bulabildiğiniz en ince jilet en az tahriş eden olucaktır.kartuşlu makinalar neden tahriş etmiyo.çünkü yüzün şeklini alıcak şekilde esniyo.bu makinalar esneyemeyeciğine göre bir tek jilet esniycek.makinenin jileti sıkıştırma oranı da burda önemli.jiletin yakın teması da.sizin tıraş tekniğinizde.

ayrıyeten en önemli faktör bir setten fazla tıraş ciltte tahrişin başlıca nedeni.

syg
(21/10/2013, Saat: 23:22)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rapiranın az tahriş etmesinin tek nedeni var jiletin çeliğinin belirgin bir şekilde ince olmasından esnek olmasından.bulabildiğiniz en ince jilet en az tahriş eden olucaktır.kartuşlu makinalar neden tahriş etmiyo.çünkü yüzün şeklini alıcak şekilde esniyo.bu makinalar esneyemeyeciğine göre bir tek jilet esniycek.makinenin jileti sıkıştırma oranı da burda önemli.jiletin yakın teması da.sizin tıraş tekniğinizde.

ayrıyeten en önemli faktör bir setten fazla tıraş ciltte tahrişin başlıca nedeni.

syg

Anlamadım ??
(21/10/2013, Saat: 23:22)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rapiranın az tahriş etmesinin tek nedeni var jiletin çeliğinin belirgin bir şekilde ince olmasından esnek olmasından.bulabildiğiniz en ince jilet en az tahriş eden olucaktır.kartuşlu makinalar neden tahriş etmiyo.çünkü yüzün şeklini alıcak şekilde esniyo.bu makinalar esneyemeyeciğine göre bir tek jilet esniycek.makinenin jileti sıkıştırma oranı da burda önemli.jiletin yakın teması da.sizin tıraş tekniğinizde.

syg

Yeni arkadaşlara sakal yönünde ve fazla perde tıraş olmayın dememiz bu yüzden.

Merkur muhle gibi jileti iyi kavrayan makinelerde, jiletin ciltte esnemesi son derece zor tarkan, ama ince ve yumuşak jiletlerin tahrişi oldukça azalttığı doğru. Bu arada keskinlik ve bir nebze konfordan ödün vermek şartıyla.. Bununla beraber tıraştan sonra verdiği rahatlık, bir kai, yahut gillette 7 oclock, bolzanodan çok daha öte. Sakalı kısaltarak tıraş ettiği için mecburen 2-3 perdelere ihtiyaç duyuluyor, Sert sakallarda işe yaramıyor bu jilet çünkü feather gibi keskin değil, nispeten vasat derecede konforlu çünkü feather kadar keskin değil Smile İstediği kadar yoğun olsun, yumuşak sakallarda iş yapıyor çünkü feather kadar keskin değil. Sakalların ertesi gün çok sert biçimde elinize batarcasına çıkmasına izin vermiyor çünkü feather gibi agresif değil, tıraş ve sonrasında yumuşak bir jilet velhasılı..
Esneme ile açı birbirine karıştı.

-Açıyı ayarlamak yüzün şeklini almak değildir. Kartuşlar esnemez sadece açı sizin için ayarlanmıştır yüzünüzdeki kavislere göre başlık oynar.

-İnce jilet az tahriş değildir. Single edge jiletler daha kalın olduğu için az tahriş ettiği söylenmişti. Ayrıca bz. çelik ustura.

-Bütün tıraşı tek perdede bitirmeye çalışmak tahrişe sebep olur.

-Kartuşlar tahriş eder. Ustura, jiletli makineler de tahriş eder eğer düzgün kullanılmaz ise. Hatta yanlış kullanım ile kartuştan fazla zarar verirler. Kartuşlu aletler dört tekerlekli bisiklet gibidir.
beyler alınan darılan varsa baştan özür dileyelim.ben gözlemleri aktarıyorum.
Çelik usturaya geçin o halde hocam.
Bazen ön kaldırıp tek teker de gidersiniz Smile

(22/10/2013, Saat: 00:10)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/10/2013, Saat: 23:40)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Esneme ile açı birbirine karıştı.

-Açıyı ayarlamak yüzün şeklini almak değildir. Kartuşlar esnemez sadece açı sizin için ayarlanmıştır yüzünüzdeki kavislere göre başlık oynar.

-İnce jilet az tahriş değildir. Single edge jiletler daha kalın olduğu için az tahriş ettiği söylenmişti. Ayrıca bz. çelik ustura.

-Bütün tıraşı tek perdede bitirmeye çalışmak tahrişe sebep olur.

-Kartuşlar tahriş eder. Ustura, jiletli makineler de tahriş eder eğer düzgün kullanılmaz ise. Hatta yanlış kullanım ile kartuştan fazla zarar verirler. Kartuşlu aletler dört tekerlekli bisiklet gibidir.

suhulet hocam bana 4 tekerlekli değil.2 tekerli hayabusa lazım.
www.BarbarosRazors.com

(22/10/2013, Saat: 00:04)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/10/2013, Saat: 23:34)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

syg

Yeni arkadaşlara sakal yönünde ve fazla perde tıraş olmayın dememiz bu yüzden.

Merkur muhle gibi jileti iyi kavrayan makinelerde, jiletin ciltte esnemesi son derece zor tarkan, ama ince ve yumuşak jiletlerin tahrişi oldukça azalttığı doğru. Bu arada keskinlik ve bir nebze konfordan ödün vermek şartıyla.. Bununla beraber tıraştan sonra verdiği rahatlık, bir kai, yahut gillette 7 oclock, bolzanodan çok daha öte. Sakalı kısaltarak tıraş ettiği için mecburen 2-3 perdelere ihtiyaç duyuluyor, Sert sakallarda işe yaramıyor bu jilet çünkü feather gibi keskin değil, nispeten vasat derecede konforlu çünkü feather kadar keskin değil Smile İstediği kadar yoğun olsun, yumuşak sakallarda iş yapıyor çünkü feather kadar keskin değil. Sakalların ertesi gün çok sert biçimde elinize batarcasına çıkmasına izin vermiyor çünkü feather gibi agresif değil, tıraş ve sonrasında yumuşak bir jilet velhasılı..

mornetto hocam şunu sorucam;her gün sakal tıraşı olan birinin sakalının sertliğiyle hafta da bir sakal tıraşı olan birinin sertliği aynı mıdır?muhtemelen her gün sakal tıraşı olan kişinin daha sert ve gürdür.olmasa bile ileride olucaktır.burda önemli olan haftada bir sakal tıraşı olanın kullandığı jilet o kadar önemli değil.çünkü haftada bir tıraş olduğu için yüzü en fazla bir gün tahriş olucaktır.haftada bir tıraş olan zaten gitsin berberde tıraş olsun.0 tahriş.

hergün tıraş olan kişinin de zaten 2-3 perde tıraş olmasına gerek yok.yarın bir daha olucan.

Yüzüm hiç tahriş olmasın diyosan kesin çözüm.bepanthene dir.tıraş dan 10-15 dk önce yüzüne sür.ondan sonra istersen bahçe makası ile ol.

Tarkan hocam ne zamandır kısa cevaplarından sonra ilk kez uzun bi yazı yazdın ondan da ben nasibimi aldım Big Grin

Sakalın sertliği tıraşla değil kalıtsaldır hocam, haftada bir olan ama çok sık ve sert sakaldan muzdarip kişiler tanıdım. her gün tıraş olan benim gibi bir türlü sertleşmeyen, istediğim tekniği uygulayabilme şansını bana veren sakal türü de mevcut. Sadece kullanılan jilet, makine, hazırlık ertesi gün çok gürmüş gibi sakalları elinizde hissettiren koşullardır. Bir bolzano, feather, elimi attığımda ertesi gün çok sert sakallarım varmışçasına bir duyguya sebebiyet veriyor. Çok keskin jilet kullanmanın sonucu bu. Her gün yumuşak jilete sakalınızı alıştırsanız, git gide ertesi sabah daha rahat tıraş olacaksınız. Sakallarınız yumuşamaz ama en azından konfor ve tahrişler azalır. Haftada bir olan kişiye sözümüz yok, canı ne isterse yapsın, feather zaten uzun aralıklarla tıraş olanlar için ideal.

Bepanthene tıraş dışı bir tedavi, o ayrı. Hayat boyu her gün bu ilacı kullanamazsınız, doğru hazırlık, iyi bir teknik, mild jilet ve vintage bir gillette tüm sorunları çözer derim ve örneği bizatihi benim efenim..

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz, aynı taraftayız Big Grin sadece fikirlerimizi, tecrübelerimizi paylaşıyoruz SmileSmile
(22/10/2013, Saat: 00:13)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beyler alınan darılan varsa baştan özür dileyelim.ben gözlemleri aktarıyorum.

Yok Hocam kimse darılmadı.
Siz yeterki düşüncelerinizi yazın fakat tıraş konularında.
Matematik problemleri bizi biraz yoruyor.
Yalnız bu akşam ben TARKAN'a sonsuz katılıyorum Sleepy

Tarkan tecrübelerini tıraş konularını inceleyerek, paylaşmanı isteyeceğim.. Tşk..
Makinaya jilet koymadan da tahriş edebilir insan kendi kendini, kabiliyet meselesi.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: