Hasan'ın Dertleri !!!
büyüklerim hepinize saygılar sakalı ne kadar sıcak suyla yumuşatmaya çalışsam da ne kadar köpükle fırçayla yapsamda yumuşama yok bn fotoğrataki jileti kullanıyorum birde bnm sakalların çıkış yönleri çok farklı biri bi yerde biri bir yerde ne yapacam bilmiyorum jilette mi sorun nerde kıllar deriden çıkmıyor batık çok oluyor
1679o46.jpg
@hasan5151

Kokusunu beğendiğin bir arko tıraş kolonyası 250 ml. satın alıp içine
500 mg olan asprinlerden 6 tane atın

Bir gece bekletin.

Her kullanımdan önceyi çalkalayın (şişeyi)

Tıraşlardan sonra 3 yada 4 saat civarı (öğle yemeği)sakalların sorunlu olduğu bölgeye sürün

Akşama doğru bir defa daha sürün

Bakalım iyi gelecek mi ?

not:Tıraş bıçağını fazla bastırdığın için oluyor.

http://www.geltir.com/thread-3262-post-5...l#pid59235
(22/10/2013, Saat: 00:44)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makinaya jilet koymadan da tahriş edebilir insan kendi kendini, kabiliyet meselesi.

Smile))
büyüklerm saygılar TEND SKİN diye losyon varmış batık önleyici kullanan var mı??? bide tahriş için bepanthol krem varmış bunu deneyen var mı??? bilgilerinz için tşk
Sad 
iyi günler üstadlar benim sakalım çıktığı ilk günden bu zamana kadar batık tahriş yanma bu sorunlardan bir türlü kurtulamadım forumda anlatılan önerilen uygulamaların hepsini yaptım çözüm bulamadım memurum her gün tıraş olmam gerekiyor tıraş olmak bana zulüm geliyor artık günüm batıkları çıkartmakla geçiyor jileti yüzüme değemiyorum hemen yanma oluşuyor ve ertesi gün tıraş olmak mümkün olmuyor çünkü kıllar deri altında kalıyor ne yapsam ne etsem kalıyor komik gelecek ama sakalın bir kısmını ense tıraşı için kullanılan makinanın tersiyle alıyorum alabildiğim kadar geri kalan kısımları jiletle alabiliyorum fotoğraflarda da işaretli yerlerde ve çene üst kısmı dudak çevresi sürekli tahriş batık oluyor ne denesem fayda yok aspirin karışımınıda denedim yüzüm çok hassas jileti görmesin yeter ki sakallarımın yönleri de farklı bazı kıllar da çift çıkıyor nasıl bi sakalsa başa çıkamıyorum 9 yıldır bu sorunu çekiyorum bana yardımcı olun lütfen fotoğrafları traştan sonra çektim işaretli yerleri makinayla yanak üst kısımları jiletle alabiliyorum bu halde böyle sakala tamamen jilet değince ertesi gün sakalların hepsi deri altında kalıyor sinek kaydı olmak için uğraşmıyorum tek perde de olsam gene aynı biraz uzun oldu ama yardım edin bana Sad((

[img]33to1uu.jpg[/img]
[img]14d28v4.jpg[/img]
[img]xopoc0.jpg[/img]
Merhabalar,

Sizi sasırtıcam belki ama, inanın hic ozel bir sakalınız veya ozel bir cilt yapınız yok, neredeyse hicbirimizin yok. Sakal yonlerinize dikkat etmeden ve tersten aldıgınız icin batık sorununuz var. Bunun yanında bebek poposu kıvamında purussuz bir tıras isteginizden dolayı yeri geldiginde bastırma veya tersten alma yuzunden olusan cok normal sorunlar bunlar. Sakal kokleri ince derili kisilerde gozukur, bunu yok etmek icin ne kadar ugrasırsanız bu sorunları o kadar cok yasarsınız. Temiz tırastan cok sıkıntısız batıksız tırasa odaklanmanızı oneririm.
Haftasonu cildinizi dinlendirin. Mumkunse balm veya ceradolin gibi hafif kremler ile cildinizi besleyin destekleyin. Tıraslarınızda, forumumuzda ilgili konuları okuyarak WTG ve XTG tıras terimlerini(yuzunuzdeki her bolgedeki sakal cıkıs yonlerine gore dunyanın kuzey guney eksenine gore degil) ve uygulamalarını okursanız, kısa sure icinde bu sıkıntılardan kurtulucagınızı umuyorum.
Saygılar.
(23/04/2018, Saat: 22:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Sizi sasırtıcam belki ama, inanın hic ozel bir sakalınız veya ozel bir cilt yapınız yok, neredeyse hicbirimizin yok. Sakal yonlerinize dikkat etmeden ve tersten aldıgınız icin batık sorununuz var. Bunun yanında bebek poposu kıvamında purussuz bir tıras isteginizden dolayı yeri geldiginde bastırma veya tersten alma yuzunden olusan cok normal sorunlar bunlar. Sakal kokleri ince derili kisilerde gozukur, bunu yok etmek icin ne kadar ugrasırsanız bu sorunları o kadar cok yasarsınız. Temiz tırastan cok sıkıntısız batıksız tırasa odaklanmanızı oneririm.
Haftasonu cildinizi dinlendirin. Mumkunse balm veya ceradolin gibi hafif kremler ile cildinizi besleyin destekleyin. Tıraslarınızda, forumumuzda ilgili konuları okuyarak WTG ve XTG tıras terimlerini(yuzunuzdeki her bolgedeki sakal cıkıs yonlerine gore dunyanın kuzey guney eksenine gore degil)  ve uygulamalarını okursanız, kısa sure icinde bu sıkıntılardan kurtulucagınızı umuyorum.
Saygılar.

Ustam inanın yönlere de dikkat etsem çözüm bulamadım çene üst kısımlar dudak çevresi jileti görmesin ertesi gün küçük küçük iltihaplanıyor bugün tıraş oldum yarın mümkün değil jiletle tıraş olamam canımı alıyor resmen
Abi berberde tıras oluyormusun, oldun mu hic. Orada olunca bir sorun varmı.
(24/04/2018, Saat: 22:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi berberde tıras oluyormusun, oldunmu hic. Orada olunca bir sorun varmı.

Oldum orda da aynı
Hasan üstadım sert fırçalama da batıklara sebep oluyor, en yumuşak (silvertip) fırça ile tıraş olmanızı, baskı yapmadan uzun süre fırçalamadan kaçınmanızı, kayganlığı ve yastıklaması yüksek sabun veya krem kullanmanızı, jilet olarak ta çok keskin jiletlerden uzak durmanızı, Astra gibi konforlu jiletlere yönelmenizi tavsiye ederim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: