Hasan'ın Dertleri !!!
bu traş makinasını kullandım batık ve tahriş gene geçmedi aynı jiletteki gibi oldu çözüm bulamadım bir türlü
2agn6o1.jpg
hocam eski tip yaprak jiletli bir makine dene traş sonrası şap sür
Eğer eminönüne yakınsan git oraya zazahana uğra herşeyi bulursun bide astra yeşil veya mavi jilet alır denresin sorunun çözülür umarım
mach 5 i normal tekli jileti makinayı denedim hepside aynı sorun geçmedi bu yaprak jiletli makina geçirir mi?
PFB VANİSH diye bir krem varmış bu işe yarar mı ya da aspirin kolonya karışımı lütfen yardm
(29/09/2013, Saat: 18:56)hasan5151 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: M*** 5 i normal tekli jileti makinayı denedim hepside aynı sorun geçmedi bu yaprak jiletli makina geçirir mi?

Geçireceğini düşünüyorum. Ondan da önemlisi, tıraş sabunu veya kremi kullanın. Sakalınızı kesmeden önce sıcak su ile yumuşatın. Tıraş sonrasında şap kullanımı da işinize yarayabilir. Köpükten, jelden, kartuşlu makinalardan uzak durun derim ben.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
şap kullandm herşeyi yaptım fayda yokSad
(29/09/2013, Saat: 19:14)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ondan da önemlisi, tıraş sabunu veya kremi kullanın. Sakalınızı kesmeden önce sıcak su ile yumuşatın. Tıraş sonrasında şap kullanımı da işinize yarayabilir. Köpükten, jelden, kartuşlu makinalardan uzak durun derim ben.
+1

Birde şöyle bir durum var ki cildinizin iyileşmesi için zamana ihtiyacınız var.
Yani cilt henüz toparlanamadan iyileşmeden üzerine tıraş oluyorsunuz(zorunda kalıyorsunuz) hangi ürünü denerseniz deneyin 8-10 saatte bu sorununuzu çözmesi mümkün değil.
Aspirin+ kolonya formülü yine belli bir süreç ister bir gecede etkisini göremezsiniz.
Böyle panik yapıp yanlış bir ürün kullanımına gitmeyin sakın.
Bir müddet dinlendirme yollarını arayın bence.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(29/09/2013, Saat: 19:44)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde şöyle bir durum var ki cildinizin iyileşmesi için zamana ihtiyacınız var.
Yani cilt henüz toparlanamadan iyileşmeden üzerine tıraş oluyorsunuz(zorunda kalıyorsunuz) hangi ürünü denerseniz deneyin 8-10 saatte bu sorununuzu çözmesi mümkün değil.
Aspirin+ kolonya formülü yine belli bir süreç ister bir gecede etkisini göremezsiniz.
Böyle panik yapıp yanlış bir ürün kullanımına gitmeyin sakın.
Bir müddet dinlendirme yollarını arayın bence.

Aynen yazdığınız gibi DeliDumrul bunu ilk sayfada da ifade etmiştim arkadaşa, şu an ne kullanırsa kullansın(aspirin-kolonya, diğer salisilik asit içeriği olan kremler, yaprak jilet vs) dinlendirmeden olmayacak soyulan hassaslaşmış deriye her gün tekrar jilet vuracak bu olmaz artı polis okulunda duş saati dışında sıcak su bulamazsın istediğin gibi tıraş olamazsın yani.
Telaş yapmadan konuşman gerekiyor diye son kez söylüyorum yapman gereken şey konuşup izin almak ya da doktordan tıraş olamaz almak. Cildini dinlendirmen gerekiyor tıraş olabilmek için.

Bir de en kısa zamanda bir fotograf ekleyin buraya Hasan aramızda hekimler de var.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(29/09/2013, Saat: 12:41)hasan5151 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu traş makinasını kullandım batık ve tahriş gene geçmedi aynı jiletteki gibi oldu çözüm bulamadım bir türlü
2agn6o1.jpg

bu tıras makınesı dahada cok arttırır sorununuzu
ama
sadece arkasındakı trımmer bolumunu kullanırsanız sorununuz hafıfleyecek
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Sakal kesildikten sonra deri altında kalırsa.
Deri fazla gerdirilirse.
Kesilen sakallar yeterince yumuşatılmamış ve kaygan yüzey oluşmamışsa.
Kesici nesne çok kullanılmış,kör yada gereğinden az keskinse.
Defalarca kazıma yapılırsa.
Düzgün açıyla kesilmemişse.
Başkalarına özenilip her seferinde pürüzsüz tıraş istenirse.
Tekrar büyürken yüzeye çıkarken alttan deriye batar.
Çözüm;Sakalı deri altında kalacak şekilde kesmemek.
Uygulama;Sakal çıkış yönünde kesmek ve kullanılan kesici nesneyi asla bastırmamak,tekrar tekrar tekrar aynı bölgeden geçmemek.
Sorunlu bölgeleri tespit edip baskıyı ve açıyı gözden geçirmek.
İnsan yüzündeki her bölgeye eşit erişemez ve düzgün kesim yapamaz.
Sorunlu bölgeler düzelene kadar pürüzsüz tıraş istememek lazım.
Sorun sakallar kesilip büyümeye başladığından sonra oluştuğuna göre çözümü ilaç ve diğer şeylerde değilde nerede yanlış yapıyorum şeklinde aramak lazım.

benefits-of-laser-hair-removal-for-ingrown-hair.jpg
ingrown-hair-depilatory-waxing.jpg
ingrown.jpg
ingrown-1.png
Ingrown-hair.png
imagesCAC95OSL.jpg?itok=AUN_jXk1
9ffd39168624c87b11006aa9271e7065b1a9dd9c.jpeg
images?q=tbn:ANd9GcSULA2aLPz109vj1LI_iz5...7FHvtXxMhC

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: