Hasan'ın Dertleri !!!
Wink 
selamünaleyküm benim sorunu Hasanın dertleri başlığı altında görebilirsiniz bugün itibariyle DE makine ile tıraşa başladım sizlerin önerileri üzerine tıraşımı 2 perde de bitirdim kıl kalmış deyip geçilen yerden geçmedim kalırsa kalsın 2. perde de alırım dedim bastırmadım sakal yumuşatma vs bütün uyarıları dikkate alarak tıraş oldum inşallah düzelir ve bende geleneksel tıraşa alışarak batık ve tahriş sorunumu yenerim
kullandığım malzemeler başlangıç olarak ucuz maliyetli inşallah düzelme olur kaliteli ürünler alır onlarla devam ederim
-arko sabun
-Fuji de makina
-derby jilet
-markasını bilmiyorum fırça
-nivea balsam
bugünde aspirin kolonya karışımınıda yaptım yarın onuda kullanırım
aşağıya 2 perde de bitirdiğim tıraşımın fotoğraflarını atacağım bu yakınlıktaki tıraş bana yeterli batık tahriş olmasında  Big Grin
üstadlarıma teşekkür ederim inşallah bu sorunu yenerim

11loqbl.jpg
513kwm.jpg
Komşum öncelikle geçmiş olsun, Fuji aleti arada kullanıyorum. Jilet tutuşu Yuma gibi yani kendin ortalaman gerekiyor ve jileti eğdigi için de biraz asabi alettir. Ekonomik düşünürsen Rimei, biraz kalite dersen ek de89 aradığın yakınlık için iyi aletlerdir, cilt dostlarıdır. Keyifli tıraşlar.
Nedir, ne değildir?
Fuji de makine
Yeşil astra yaprak jilet
Prorasa tıraş kremi - arko
Yaqi sentetik fırça
Cilt sapı
Gigi batık önleyici losyon
10 gündür geleneksel tıraşa başladım sizlerin önerilerinizi dikkate alarak kullandığım ürünler yukarıda 2 perdede tıraş oluyorum tıraş sonrası sap kullanıyorum kesinlikle yanma vs yok tahris razor burn da yok ama bazı bölgelerde batık sorunu hala devam ediyor kesinlikle baskı uygulamıyorum duş alıp tıraş olmaya dikkat ediyorum ama sakalım yumuşamıyor haşur huşur kesiyorum yeşil astradan memnunum ama DE makine vs öneriniz olabilir mi
Geleneksel tıraşa geçince tıraş oldugumu hissediyorum insallah batık problemini yeneceğim
Babam be, 2013 den beri yazıyon, daha yeni mi gectim geleneksel tırasa diyosun. Ne diyelim hos geldin aramıza. Al bir progress, bak keyfine. Yeni makina alımı da surermi 3-5 sene Smile
Yok bunu 1 senede alırım
Ben gelenksel tıraşa Fuji aletle başladım yaklaşık 20 gündür tıraş oluyorum bundan sonra progresse geçsem nasıl olur bu kısmi bölgelerde batık sorunu oluyor başka makine vs öneriniz nedir
Üstadlar kullandığım alet fuji artık daha rahat alete geçmek istiyorum parker taraksiz düşünüyorum tavsiye edeceğiniz alet var mı cildim hassastır
(24/05/2018, Saat: 18:07)hasan5151 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar kullandığım alet fuji artık daha rahat alete geçmek istiyorum parker taraksiz düşünüyorum tavsiye edeceğiniz alet var mı cildim hassastır

Cildiniz hassas ise agresif olan aletleri öneririm. Yanına orta keskinlikte konforlu bir jilet alırsınız. Böylece tek perde de tıraşınızı tamamlamış olursunuz.
Denemeye devam astra çok hoşuma gitti derby ve sark yüzümü yoluyor tiras sonrasi rahatsiz ediyor bakalim digerleri nasil olacak 9
Cımbız

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: