Parlatma Cilaları
Yakın zamanda usturalar için bir çalışma yapacağım. Söz konusu bu çalışmada kullanılabilecek cilalar hakkında ufak bilgiler.

c11.jpg

PONZA CİLA (Gri ve Kahverengi olanı var, Farkı tam olarak nedir bulamadım)
Bu ürün özellikle kuyumculuk sektöründe oldukça popüler olarak tüketilmektedir. Final polisajından evvel yüzeydeki çizikleri gidermede oldukça etkilidir. Yapısında bulunan özel yağlayıcılar sayesinde fırçada mükemmel bir tutunma sağlar. Bu özelliğinden dolayı ön polisajı destekler.

c01.jpg

Dialux Yeşil / Eurolux Yeşil
Kuyumculuk sektöründe kullanılan bu ürün yüksek saflıktaki oksitlerden üretilmiştir. Son derece başarılı ve göz alıcı bir parlaklık sağlar. Beyaz cilaya göre çizik almada ve parlatmada kısmen daha performanslıdır. 130 gram ve 1 kilogramlık ambalajlar halindedir.

c02.jpg

Dialux Beyaz / Eurolux Beyaz
Kuyumculuk sektöründe kullanılan bu ürün yüksek saflıktaki oksitlerden üretilmiştir. Son derece başarılı ve göz alıcı bir parlaklık sağlar. 110 gram ve 1 kilogramlık ambalajlar halindedir.

c03.jpg

Dialux Kırmızı / Eurolux Kırmızı
Kuyumculuk sektöründe kullanılan bu ürün özel demir oksitlerden üretilmiştir. Nihai polisajda kullanılır ve fırçayı çok iyi sarar. Parlatma özelliği mükemmeldir bununla beraber kesiciliğide vardır.

c04.jpg

Dialux Mavi / Eurolux Mavi
Kuyumculuk sektöründe kullanılan bu ürün yüksek saflıktaki oksitlerden üretilmiştir. Son derece başarılı ve göz alıcı bir parlaklık sağlar. Beyaz ciladan kısmen yağlıdır. 110 gram ve 1 kilogramlık ambalajlar halindedir.
www.BarbarosRazors.com

şu cilanın harikalar yarattığına gözlerimle şahit oldum
tedarik edebilirseniz kesinlikle öneririm

res3.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Tamam da bunların hepsi birbirine benziyor. Hangi sırayla kullanılacak ya da nasıl?
Ben Henkel Metylan almıştım ama, pek memnun kaldığımı söyleyemem. Belki de kullanamadım.
(09/10/2013, Saat: 22:40)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam da bunların hepsi birbirine benziyor. Hangi sırayla kullanılacak ya da nasıl?

Aslında ben Ponza-Yeşil-Kırmızı olarak kullanmayı düşünyorum. Bende bilemiyorum açıkçası. Şunu buldum

simplicity_chart_lg.jpg

wheel_chart.gif

BLACK = Emery Compound, a course abrasive material for removal of scratches, pits, paint,
rust etc.
BROWN = Tripoli compound used for general purpose cut and color on most soft metals.
WHITE = Blizzard compound, used for color and final finish of harder metals, has a cutting action.
RED = Jeweller’s Rouge, designed to polish without any cutting action. Safe on thin plates. Use
on its own wheel.
BLUE = A dryer, almost greaseless wheel - designed to polish without any cutting action. Safe
on thin plates. Use on its own wheel.
GREEN = Used exclusively for Stainless Steel.

---------

Beyazı kullanarak derin izleri biraz düzeltmeye çalışırım
Kırmızı ile ilk parlatma
Yeşil ile son parlatma

Şeklinde olabilir.
www.BarbarosRazors.com

unnamed üstat konu için teşekkür ederim.
Parlatma elemenlarını araştırıyordum ne zamandır.İşime çok yarayacak ilerleyen zamanda.
Bunları herhangi bir hırdavatçıda bulmak mümkünmüdür.
Konunun takipçisiyim Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(09/10/2013, Saat: 22:59)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: unnamed üstat konu için teşekkür ederim.
Parlatma elemenlarını araştırıyordum ne zamandır.İşime çok yarayacak ilerleyen zamanda.
Bunları herhangi bir hırdavatçıda bulmak mümkünmüdür.
Konunun takipçisiyim Smile

Rica ederim üstad, Konuyu bende uzun zamandır araştırıyordum. Gezdiğim yerlerde hiç göremedim. Ama sonunda internette buldum ve siparişimi verdim. Pek çok şeyi bulabileceğiniz bir site.

http://www.alexmakina.com/cilalar-pmk4
www.BarbarosRazors.com

Ancak metalin cinsine göre değişik renk kullanılıyormuş, o dikkatinizi çekti mi?
(09/10/2013, Saat: 23:12)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ancak metalin cinsine göre değişik renk kullanılıyormuş, o dikkatinizi çekti mi?

Evet, ancak çeliğin diğer metallere göre dayanıklı olduğunu düşünüyorum, bu sebeple kullanmakta bir sakınca olmayacaktır bence.

Mesela burada Black Emery ve Ardından Beyaz Cila kullandığını söylüyor. Ve en son olarak da elinde metylan tarzı bir parlatıcı olarak son parlatma işlemini yapıyor. Söz konusu bu macunlar ile bizim bulabildiklerimiz aynı renk ile aynı özelliklere sahip mi deneyip görebileceğiz.
www.BarbarosRazors.com

Konuyu açan ve cilaları tanıtan unnamed üstadım. Allah razı olsun sizden polonya pazarında adamı dremel uçlarıyla bunalttığımdan bunları sormaya fırsat kalmamıştı. En kısa zamanda tedarik edip. Uygulayacağım. Disk keçe ile uyguluyorsunuz değil mi?

En son da cilanın fazlasını almak için mikro fiber yüklü disk. Doğru mudur?

Sent from my iPad using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Saten Polisaj (Parlatma/Cilalama) Nasıl Yapılır ? ( Ev Ortamında ) rocnel 23 25,656 08/10/2016, Saat: 15:25
Son Yorum: rocnel
  Above The Tie M1 parlatma theunnamed 5 8,449 02/02/2015, Saat: 11:46
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: