Seyahat Tıraş Setlerimiz
(10/10/2013, Saat: 01:47)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: travel tech gillette alet

jaguar s36 fırça

5 litrelik su şişesi kapagına basılmış
arko sabun

astra yeşil jilet

nivea balsam tester boy 10 ml

Jaguar 236'nın bir büyüğü 338 de bulunabilse seyahat için ideal olur; ancak sanırım artık üretilmiyor.
290ynv5.jpg
Vallahi çelik ustura olayı bir otursun seyahat tıraş setimin demirbaşı ustura ve kayış olacak Smile Memlekete gidersem çıkacağım mezraya, çaydan alıp yaktığım ateşin üstünde ısıttığım su ile dağın tepesinde börtü böcek ile tıraş olacağım. Dedelerimiz nasıl olduysa öyle. Yüzümü de durulamam direkt çayın soğuk suyuna sokarım kafamı.

Böyle apartman dairesinde musluğun önünde felan hiç geleneksel olmuyor.Smile Mezrada yalnız da konakladım mı tam benim için geleneksel tıraşta ve tatilde nirvana olur. Bir de kışın gitsem kimsecikler olmaz bir ben bir de Erzurum'un soğuğu Big Grin
Arkadaşlar kendinize karşı dürüst olun yahu.Yok günlük kullanım için bir razor, yok seyahat için ufak bir razor, yok arada bir süper sinekkaydı için agresif bir şey lazım,yok benim elimden kayıyor bir tane de sapı tırtıklı birşey lazım,bir tarafı CC bir tarafı OC birşeyim olsun çift taraflı kullanırım derken bir bakmışsınız banyo taşıyor artık..."Alasım var arkadaş merak ediyorum o kadar" diyin canımı yiyin Big Grin
......'lı ....'ya çavdar ekmeğini bahane etmek diye bir deyim var sonunu aratırsanız google'da başı da çıkar yani böyle yapmayın.Sen zaten birşey almak istiyorsun ıvır zıvırdan sebep yaratmaya çalışma...Bu işe başladığımdan beri bununla mücadele ediyorum ben de kendimce, sonu yok işte arkadaşlar görün artık en azından belli şeylerle sınırlayın kendinizi.Çok paranız varsa da almayın, ne olacak forumda ancak benim gibi meraklısına havanı atabilirsin, eşin, işyerindeki arkadaşın "Fırça işte ya" der geçer.Umrumda değil deme, bu da bir bir savunma mekanizması aslında, az buz para değil harcadıklarınız.Tek eğlencem bu işte deme o zaman kendine yeni eğlence bul.Ne bileyim git akvaryumculuğa başla biraz, t-shirt koleksiyonu yap, ney çalmayı öğren vs.Benim de içim gidiyor fıstık gibi fırçalar görünce ama ne yapalım, ferrariye de içim gidiyor fuarda görünce.Yabancı forumlar çıkartmış rotasyon diye bir şey, ne rotasyonu 20 yıldır köpük kartuş kullanırken ne zaman rotasyon ihtiyacı hissettin? "Aldım işte arada kullanayım bari" 'nin arapçası rotasyon.

Yani ben de uzaydan gelmedim hepsini bizzat yaşadım ve yaşıyorum,hem kendime hem size en çok da yeni arkadaşlara yazdım.

İyi geceler.
İnceptum hocama bazı noktalarda katılıyorum. Ben de bir şeyler yazmıştım ama bu konuyu burda konuşursak konu sapmış olur. Klavyelerimiz ile kendimizi ifade edemeyiz. Zaten baktım iyice felsefeye kayıyorum yazı uzuyor sildim. Buluşma düzenlersek orda konuşuruz işin felsefesini Smile Herkes kendine göre bir noktada durulur zaten.

Önemli olan yeni başlayanların tekniklerindeki eksikliği yeni ürün alımları ile telafi etmeye çalışmamaları. Ekipmanımızın en önemli parçası tekniğimiz.

Şaka maka abilerim, arkadaşlarım bir buluşma düzenleyelim artık ama dimi? Big Grin
(10/10/2013, Saat: 04:24)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kendinize karşı dürüst olun yahu.Yok günlük kullanım için bir razor, yok seyahat için ufak bir razor, yok arada bir süper sinekkaydı için agresif bir şey lazım,yok benim elimden kayıyor bir tane de sapı tırtıklı birşey lazım,bir tarafı CC bir tarafı OC birşeyim olsun çift taraflı kullanırım derken bir bakmışsınız banyo taşıyor artık..."Alasım var arkadaş merak ediyorum o kadar" diyin canımı yiyin Big Grin
......'lı ....'ya çavdar ekmeğini bahane etmek diye bir deyim var sonunu aratırsanız google'da başı da çıkar yani böyle yapmayın.Sen zaten birşey almak istiyorsun ıvır zıvırdan sebep yaratmaya çalışma...Bu işe başladığımdan beri bununla mücadele ediyorum ben de kendimce, sonu yok işte arkadaşlar görün artık en azından belli şeylerle sınırlayın kendinizi.Çok paranız varsa da almayın, ne olacak forumda ancak benim gibi meraklısına havanı atabilirsin, eşin, işyerindeki arkadaşın "Fırça işte ya" der geçer.Umrumda değil deme, bu da bir bir savunma mekanizması aslında, az buz para değil harcadıklarınız.Tek eğlencem bu işte deme o zaman kendine yeni eğlence bul.Ne bileyim git akvaryumculuğa başla biraz, t-shirt koleksiyonu yap, ney çalmayı öğren vs.Benim de içim gidiyor fıstık gibi fırçalar görünce ama ne yapalım, ferrariye de içim gidiyor fuarda görünce.Yabancı forumlar çıkartmış rotasyon diye bir şey, ne rotasyonu 20 yıldır köpük kartuş kullanırken ne zaman rotasyon ihtiyacı hissettin? "Aldım işte arada kullanayım bari" 'nin arapçası rotasyon.

Yani ben de uzaydan gelmedim hepsini bizzat yaşadım ve yaşıyorum,hem kendime hem size en çok da yeni arkadaşlara yazdım.

İyi geceler.

Üstad günaydın,

bugüne dek pek çok forumdaşımıza, malzemeler yardımında bulunarak büyük dualar aldınız, başta benden. Hayatta biraraya getiremeyeceğim fitjar, martin amca lavanta, mike's, spezial, cella gibi kremler de dahil olmak üzere malzeme için hala size her sabah minnettarım desem yeridir.

Futur çok çok merak ettiğim makine olarak R41e tahtını devrederek benden ayrıldı, sanırım en son Ukrayna civarlarında görülmüş kendileri Big Grin

Banyoda çok yer kaplaması evde hanımla sorun evet, makine sayısını çoğaltmamakla birlikte bir fatboy un tıraşı ile bir R41 in tıraşı, progress ve merkur 1904 arasındaki farkları hazz etmek, çok büyük keyif.

Sınırda haklısınız 8 makine, (4 vintage, 4 yeni), 6 best badger, 1 at, 1 doğal kıl-porsuk barışım fırçada, toplamda 8 fırçada sınırladım. Sabun-krem de sınır koyamıyorum, nasıl daha çabuk bitirilir onu öğrendim, yenilerini tatmak çok hoş bir duygu. Daha fazla ihtiyaç duymamakla birlikte, ne zaman almıyorum artık desem, aynı gün mutlaka şeytan beni kozmetikçinin önünden geçirtiyor, işlerim ne kadar yoğun olursa olsun Big Grin BÜYÜK KONUŞMAMAK GEREK Big Grin Ne zaman büyük konuştum, hatta yemin ettim, bozdum...

Keyifli bir uğraş bu tıraş mevzuu, eskiden alkolik bir heriftim, evimi bulamadığımda parkta da takım elbise ile yatmam az değildir. Gecelik abartılı harcamalardan sonra, şimdiki sabun, makine masraf bile değil diyorum kendime. Şu an tertemiz banyo almalar, tertemiz pürüzsüz ciltler, temiz elbiseler benim için çok ayrıcalıklı ve hoş. Bırakın buraya harcasın kardeşlerimiz, temizlikten zarar gelmez insana..

Kişisel görüşlerim size uzak olmamakla birlikte üstadım, eski yaşantıma göre ben çok daha mutluyum.. Saygılarımla..
(10/10/2013, Saat: 04:24)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kendinize karşı dürüst olun yahu.Yok günlük kullanım için bir razor, yok seyahat için ufak bir razor, yok arada bir süper sinekkaydı için agresif bir şey lazım,yok benim elimden kayıyor bir tane de sapı tırtıklı birşey lazım,bir tarafı CC bir tarafı OC birşeyim olsun çift taraflı kullanırım derken bir bakmışsınız banyo taşıyor artık..."Alasım var arkadaş merak ediyorum o kadar" diyin canımı yiyin Big Grin

İyi geceler.
Katılıyorum, en azından benim için kral çıplak durumları olmuş, bende de Ri-mei dahil toplamda 5 güncel makine var ve sanki Ri-mei hepsinden iyi gibi, adeta bir Ri-mei varsa başka bir şeye gerek yok
gibi, hem güncel, hem seyahat, hem de rotasyon, her şeye gelecek mübarek.Big Grin
Geleneksel tıraşa başladığımdan beri bir kez bir geceliğine şehir dışına çıktım. İş icabı olduğu için tıraş olmam gerekti. Palmolive stick, 20 yıllık eskimiş domuz kılı fırçam ve progress ile işimi gördüm.

Uzun tatillerde 5-6 günde bir tıraş olur, gittiğim yerlerde temin ettiğim ucuz kartuşlu makinalar ile köpük kullanırdım. Artık tıraş keyif olduğu için tatilde iki günde bir tıraş olmayı planlıyorum. Yanıma alacağım setim, aldığımdan beri devamlı kullandığım progress, arko stick, eski fırçam olacak. Uçak seyahatlerinde kabinde taşıyamayacağım durumlar için jileti gittiğim yerde temin etmeyi planlıyorum. Evdeki tasta köpürtme yerine, yüzde köpürtme veya otelden bir çorba kasesi isteyerek köpük yapabilirim. Şap falan götürmeyeceğim, After shave zaten kullanmıyorum, geceden tıraş olurum kanayan yer olursa sabaha birşey kalmaz zaten.Wink Benim planım böyle.

Sayın İnceptum um dediklerine katılıyorum bu arada. Yeni bir alet almamak için kendimi öyle zor tutuyorum ki. Halbuki Progress bana yetiyor, hatta yetmiyor acayip keyif veriyor. Tek makina ve tek jilet ile yola devam ederken çeşit tatminimi sabunlarda yaşamaya çalışıyorum. Fırça derseniz forum fırçasına sahip olmak bence çok özel, bunun dışında yeni fırça almayacağım. Bu arada dediğim gibi kendimi frenliyorum. Ama çok olana ve alana da birşey diyemem, çünkü diğer hobilerimde benim de hatırı sayılır birikimim var. Biz bizi kendimizden biliriz. Wink

İzmir de buluşma olursa seve seve katılmak isterim. Saygılarımla.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Konu biraz farklılaşmış sanırım Smile

izmir buluşması yapabiliriz bencede ben varım
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(10/10/2013, Saat: 11:02)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu biraz farklılaşmış sanırım Smile

Çoğunluk İstanbul üstadım, mecbur oraa gitçez Smile
(10/10/2013, Saat: 11:07)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/10/2013, Saat: 11:02)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu biraz farklılaşmış sanırım Smile

Çoğunluk İstanbul üstadım, mecbur oraa gitçez Smile

olur ustad ben sureklı maclarda olucam zaten denk gelır mutlaka Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,366 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,188 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 936 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,118 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,493 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: