Melvita Traş Kremi ( Fransa )
Anladım komşum siz yanlış söylediniz gibi bir düşünce ile yazmadım. Sadece almak isteyen olursa burada bu fiyat var şaşırmasınlar. Kendi dükkanlarında daha uygun fiyat olması gayet normal.
Yalnız haberin tarihi 04/2010 o zamandan bu yana başka şube açmamışlarsa pazara bakışları değilmiş olabilir.
Dr Nature getiriyorsa bunlar neden 3 lü set getirmiyor o da ayrı bir bilinmezlik.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(11/10/2013, Saat: 12:44)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum siz yanlış söylediniz gibi bir düşünce ile yazmadım. Sadece almak isteyen olursa burada bu fiyat var şaşırmasınlar. Kendi dükkanlarında daha uygun fiyat olması gayet normal.
Yalnız haberin tarihi 04/2010 o zamandan bu yana başka şube açmamışlarsa pazara bakışları değilmiş olabilir.
Dr Nature getiriyorsa bunlar neden 3 lü set getirmiyor o da ayrı bir bilinmezlik.

Krem alinmistır. 67.5 tl dir. Yurtdısi alim daha mantıklı 12.90 eu ) mornetto hocam ogrendim artık , bu arada gonderdın jiletleri yazarken aldim. Tskler
(11/10/2013, Saat: 20:20)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/10/2013, Saat: 12:44)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum siz yanlış söylediniz gibi bir düşünce ile yazmadım. Sadece almak isteyen olursa burada bu fiyat var şaşırmasınlar. Kendi dükkanlarında daha uygun fiyat olması gayet normal.

Krem alinmistır. 67.5 tl dir. Yurtdısi alim daha mantıklı 12.90 eu ) mornetto hocam ogrendim artık , bu arada gonderdın jiletleri yazarken aldim. Tskler

Vayy dostum bir günde olay bitmiştir.. Forum adına teşekkürlerimi kabul edin SleepySleepy

Şimdi deneyelim iyice test edip, koruyuculuk, kıvam, volüm, koku ve tüm sonuçları paylaşalım..
Acele edip yanlış yorumlar yapmaktan çekinsemde, çok fazla dayanamayıp,
sabah kremi test ederek ilk izlenimlerimi paylaşıyorum.
sakalım seyrek, kullandığım ekipmanlar

İsana Porsuk fırça
Wilkinson Sword Classic / Rex Solingen jiletli ustura
Feather New Hi-Stainless / Perma Sharp Süper
Arko Sabun / Maca Root krem / Melvita % 100 doğal krem ...

Arko sabun ile başladığım her traşta her ne kadar bol su versemde,
sabun yüzümde kurudu bazı yerlerden alıp tekrak kullanmak için kaba geri koyacak kadar kuruluk.
Jiletli ustura çoğu zaman akmadı, DE alette plastik kısmı jiletin önünden köpüğü aldığı için daha rahat çalışıyor.
nemlendirme vasat perma ile kuru bir cilt ve kötü bir his, feather ile gergin hafif tahrişli ve çok kuru bir cilt,
traş sonrasında elimde olan hicbir balsam krem veya yağ kullanımı çözüm olmadı.

Maca Root ile tanışmamdan sonra durum biraz değişti çok hoş kokusu hafif nemlendirmesi iyi köpüğü ( kalın ama akıcı bir köpük ) perma ile iyi, feather ile hafif kuruma hissi..

Ve sonunda Melvita ile tanıştım.
Gerçekten çok farklı mükemmel bir ürün, tek sorunu köpük yok denecek kadar az fırçadan dışarıya biraz çıkabiliyor.
Kokusu kimine göre şurup ilaç vs kimine göre reçine tarzı olabilir, bana göre doğallığının kokusu, bal reçine papatya karışımı gibi ağır acı bir koku üstünde taze amber kokulu yaziyor,
Bir taraf wilkinson ile diğer taraf Rex jiletli ustura ile traş oldum tek seferde diğer krem ve sabunlardaki farkı anlayabilmek için,
her iki makinede de sıfır feather jilet, köpük taşta oluşmadığı için yüzümde devam ettim uzun bir uğraş sonucu sakalları kapatacak kadar bir köpük oluştu,
Tek perde traş oldum, sakal kalan bölgeleri köpüksüz kuru kuru aldım.
traş sonrası hafif yüzümü ıslatarak temizledim, traş sonrası hiçbir ürün kullanmadım 2 tarafta aynı güzel hissiyet içinde, hiçbir fark yok,
ürün doğal olduğu için traş sonrası fırçada kalanı ziyan etmemek için yüzde bekletilebilir daha çok faydası olacaktır.
Çok yakın tıraş bügüne kadar bulamadığım nemlendirme tazelik sanki hiç jilet yüzüme değmemiş gibi hissetirdi,
diğer krem ve sabunlarda yaşadığım alerji sorununu ( jilet ve köpük değmeyen yerlerde bile alerji kaşıntı) bu kremde kesinlikle yaşamadım.

Ürün TR deki 67,5 TL lik fiyatını hak ediyormu bilemiyorum, Bu fiyata TR de bulunabilirlik iyi olmamış, foruma bir nebze katkım olması için aldım kullanıyorum.

Fr deki 12,90 euro luk fiyatı için iyi alınası.Uzun süre kullanımında daha birçok fark görüleceğinden ve yorumların değişeceğinden eminim.

Arko sabun ve diğer kremlerdeki gibi çok köpük elde edememesi gerçekten doğal bir ürün olduğunu gösteriyor. (çok köpürüyorsa doğal değildir )
ve ayrıca bu ürün hariç hiçbir traş kremi ve sabununda 2 değişik doğal ürün sertifikası göremedim.

Saygılar,
(11/10/2013, Saat: 20:32)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/10/2013, Saat: 20:20)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Vayy dostum bir günde olay bitmiştir.. Forum adına teşekkürlerimi kabul edin SleepySleepy

Şimdi deneyelim iyice test edip, koruyuculuk, kıvam, volüm, koku ve tüm sonuçları paylaşalım..

Rica eder, ben teşekkür ederim, 2 şer tane denemelik jilet isteğim halde bir yıllık jilet ihtiyacım kadar gönderdiğin için )

2eewqr5.jpg
İnceleme için trache'ye teşekkür ederim. Forum için bu tıraş kremini tecrübe etti ve bizimle paylaştığı için..SleepySleepy

Köpük konusunda katılmaktayım. Has zeytinyağı sabunlarına dikkat edilecek olursa, aşırı köpük vermez, ama cildi ve saç diplerini muazzam korurlar. Bir kısım tıraş ürünlerinde olduğu gibi, donyağı yahut bildiğimiz deterjanı kıvam elde edebilmek amacıyla sabun ve kremlere ilave ettiklerini, bunun yanında bazı kimyasalların eklendiğini düşünecek olur isek, bu tür kremlerin her evde cildin tahriş olduğu, hassas zamanlarda bunların kullanılmasının faydalı olacağı kanaatindeyim.. Tşk trache..
Güzel inceleme oldu.
Alacağınız diğer ürünleri ve yorumlarını da bekliyoruz.
Selamlar
Gercekten cok iyi inceleme satin almadan once fikir edinmek icin cok yararli.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
(13/10/2013, Saat: 00:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme oldu.
Alacağınız diğer ürünleri ve yorumlarını da bekliyoruz.
Selamlar

Teşekkürler üstadim, ben daha aranızda yeniyim ancak 12 den vurmuşum -) ...sizlerinde deneyip yorumlamanızı eksik yada fazla veya atladiğim kısımları tecrübeleriniz ile tamamlamanızı dilerim. başka da krem suya sabunada bulaşmam ))) . Sabahki acele bir traşti akşam üzeri 2 perde tersten birazda bastırarak akabinde firçada kalan kremi yüzümde beklettim ve şap denemesi; yeri geldiğinde suyun yaktığı cilt, şapı hissetmedi ufacık yakmadı. Bu üründen traş sonrası yatıştırıcı nemlendirici bakım kremi bile olur, traş sonrası ürünü ile ayni koku, neredeyse hemen ayni içerik ))) not:mornetto üstadın katkıları ve tecrübesi ile... Selamlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,589 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: