En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
Uzun zaman sonra geçen hafta oldum. Ani planlanan bir akşam toplantısı yüzünden gittim. Giderken hevesliydim.

Ama bittiğinde çok hayal kırıklığına uğradım. Ben amatör halimle ve ilk denememde Wilkinson klasik ile daha güzel traş oldum.
yaklaşık 7 sene önce tıraş olmuştum bir daha tövbe, berberlerin tam cilt hazırlığı yapmadan tıraş etmesi, ucuz ve kötü jilet kullanması bol tahrişli bir tıraş sağlıyor ne yazık ki berberlerimiz bu konuda iyi değiller, bu işin bilincinde olan berberlerimiz illaki vardır ama geneli söylediğim gibi.
2 kere damat olmak nasip oldu. Her ikisinde de tıraşımı kendim evde yaptım. Eskiden saç kesimi için en lüksüne de gittim en salaşına da. Sevmedim, sevemedim. Hijyen yok, kabiliyet yok. Çok şükür yaklaşık bir yıldır saç kesimim de evde yapılıyor. Caddeler berberden geçilmiyor. Bu iş bu kadar kolay mı? Hiç bir işe yaramayan adam ya berber ya taksici canım ülkemde.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(06/08/2015, Saat: 15:01)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 kere damat olmak nasip oldu. Her ikisinde de tıraşımı kendim evde yaptım. Eskiden saç kesimi için en lüksüne de gittim en salaşına da. Sevmedim, sevemedim. Hijyen yok, kabiliyet yok. Çok şükür yaklaşık bir yıldır saç kesimim de evde yapılıyor. Caddeler berberden geçilmiyor. Bu iş bu kadar kolay mı? Hiç bir işe yaramayan adam ya berber ya taksici canım ülkemde.
Katılıyorum üstadım, her önüne gelen de her mesleği yapamamalı bu ülkede, hijyen zaten sıfır.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
(21/04/2015, Saat: 14:16)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaklaşık 7 sene önce tıraş olmuştum bir daha tövbe, berberlerin tam cilt hazırlığı yapmadan tıraş etmesi, ucuz ve kötü jilet kullanması bol tahrişli bir tıraş sağlıyor ne yazık ki berberlerimiz bu konuda iyi değiller, bu işin bilincinde olan berberlerimiz illaki vardır ama geneli söylediğim gibi.

Kesinlikle.
"Niye boyle tahris oldu ?" sorusuna ben cevap verince yuzume bakti soyle bir gulumsedi sonra Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Ben en son 1.5 yıl önce berberde sakal tıraşı oldum. Arko+Omega fırça+Yuma ile tıraş olduğum bir günün ertesinde acil tıraş olmam gereken bir durum hasıl olmuştu ve ben kendimden çok berbere güvenip tıraş olmaya gittim, gitmez olaydım. Derby jiletle tıraş etti ve tahriş, noktasal kesikler doluydu suratımda ve sakallar neredeyse eksilmemişti. Pudra vs kapattım o toplantıyı ve tabii berbere tıraş olmayı da. Kafamı da kendim kazıyorum dolayısıyla berberle olan ilişkim sıfır şu aralar Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Dün saçları kestirmek için gittiğimde sıra vardı. Biraz beklemem icap etti. Ben beklerken birini tıraş etti. Zaten hepimizin de bildiği gibi hazırlık vs sıfır. Bir duz bir ters gitti. Adamın yüzünde noktasal kanamalar...

musteri sordu: Abi niye kanadı?
berber: çünkü senin sakalın sert, derin ince... (!) Nedense Türkiye'deki herkes böyle mübarek yaa...

Sonra ben oturdum koltuğa. Abi dedim az önce ki arkadaşa söylediğin gibi, bana da cilt tipimi söyler misin?
dedi ki senin derin kalın, sakalın ince ( tabiki de tam tersiyim )

Saç kesmek ile sakal kesmek farklı sektör olmalı bence.
(18/09/2015, Saat: 12:33)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adamın yüzünde noktasal kanamalar...

musteri sordu: Abi niye kanadı?
berber: çünkü senin sakalın sert, derin ince... (!) Nedense Türkiye'deki herkes böyle mübarek yaa...

Müşteriyi dışarıda yakalayıp geltir'in adresini verseydiniz keşke Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(18/09/2015, Saat: 12:44)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Müşteriyi dışarıda yakalayıp geltir'in adresini verseydiniz keşke Smile
Espri yapmışsıniz üstadım ama yemin ederim içimden geçti. Çünkü yazık yani adama...

Asıl hassas cilt bende. Ama ben şu an her gün tıraş olan biri haline geldim. Ve bu yaklaşık bir yıldır böyle.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hep merak etmişimdir berberde tıraş olmayı. O tıraş sabunlarının (muhtemelen Arko) domuz kılı fırçalarla köpürmesini hayranlıkla izlemişimdir. Ancak, berberde hiç tıraş olmadım. Damat tıraşımı bile kendim oldum. Smile Pişman mıyım? Asla. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,672 14,592,500 10/04/2024, Saat: 21:54
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,653 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 290,357 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,269 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,080 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,612 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,605 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,529 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,781 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,072 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: