En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
6 ay olmuştur.zaten ben evde daha konforlu oluyorum berberdekine göre bide niye para vereyim ki
Saç tirasini kendim basarbilsem onu da evde olurumSmile))

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1 yıl oldu sanırım saç tıraşı olurken sakalı da aradan çıkarmak için olmuştum. Bir daha sakal zor çıkarmış gibi geliyor berberde olunca.yüzümü çıplak hissediyorum .sanırım sakal tıraşı benim özelim oldu artık.
En son 3 hafta önce saç traşınolurken içimden şöyle güzel bir sakal traşı olayım dedim. Tabi hayalimde youtube daki berber videoları falan var. Bir güzel arkoyla sakalları köpürttü sonra usturaya pherma sharpı taktı. Traşa başlarken allahım ne yaptım ben dedim resmen, öyle bir bastırma yok. Çene bölgem boynum mahvoldu. Birde üstüne sadece balsam sürdü. Eve gelince kendimi direk banyoya attım, yüzümü soğuk suyla yıkayıp direk şap sürdüm, öylelikle bira rahatladım. Sanırım en iyi traş cildimin tepkilerini bildiğin için kendi yaptığım traş...
Berberde bugüne kadar en çok 10 kere sakal tıraşı olmuşumdur.
Berber, tıraşı yaparken, özellikle dudak altında, sudan çıkan balığa dönüyor.
2 perde ileri yönlü tıraşta bile, birkaç kanama yapmadan bırakmıyor beni Smile

Öyle tıraş mı olur yaw,
Benim sakal tıraşım, 2 ileri-1 geri olacak, kan görüntüsü ve sakal kalıntısı olmayacak.
Tabi bunu sadece kendimin yapabileceğimin farkındayım  Smile
Kız kardeşin düğün günü.
Ordan oraya koşuştururken bir berbere girmiş bulunduk.
"Şurada burada ben var, orada da hızı biraz düşürelim; zira kanar" dedim. "Bana işimi mi öğretiyor lan bu hıyar?" der gibi çırağa baktı.
Hakkını yemeyeyim bir bende başarı sağladı herif.
Hatta düşününce benim sazı ele almamın sebebi bu cins berberlerdir diyebilirim.
2 sene önceydi.5 yıldızlı otelin kuaföründeyim. ben'im boynumda ve sakalin bittiği yerden tam 3 parmak aşağıda olduğu için uyarmaya gerek duymadım. Zaten hayatında 3. defa berberde traş oluyorsun,o da zorla..bu neyin rahatlığı değil mi..elinde ustura değilde zazor çift taraflıyı görünce de ( müşterileri rahat ettirmek için böyle değişik bir şey kullanıyorlar heralde ) deyip daha da rahatladım..sinekkaydı traş etti ama sinekle beraber zazor da kaydı ve sakaldan 5-6 cm aşağıdaki beni de aldı..beni benden aldı yani her anlamda..daha da olmam berberde...
Üç ay önceydi . İlk defa ustura ile traş oluyordum . Heralde cildimin o aralar jiletlerden dolayı tahriş olmasından faydalanıp zaten " Bir süre tıraş olma gel bende haftada bir ustura traşı ol zamanla geçer " diyordu , sözde tıraş diye sırf 5 lira için bir iki artristik hareket yaptı , bir perde . Tıraş sonunda sakal neredeyse yerli yerinde duruyordu ama en azından usturanın o soğuk metali hissetmek yeterdi .
(27/03/2016, Saat: 13:01)fettah304 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son 3 hafta önce saç traşınolurken içimden şöyle güzel bir sakal traşı olayım dedim. Tabi hayalimde youtube daki berber videoları falan var. Bir güzel arkoyla sakalları köpürttü sonra usturaya pherma sharpı taktı. Traşa başlarken allahım ne yaptım ben dedim resmen, öyle bir bastırma yok. Çene bölgem boynum mahvoldu. Birde üstüne sadece balsam sürdü. Eve gelince kendimi direk banyoya attım, yüzümü soğuk suyla yıkayıp direk şap sürdüm, öylelikle bira rahatladım. Sanırım en iyi traş cildimin tepkilerini bildiğin için kendi yaptığım traş...

Ben de sizin çektiğiniz sıkıntıyı yaşadım. O günden sonra mecbur olmadıkça berberde tıraş olmam, olursamda uyarırım bak tek perde ve bastırmadan tıraş et diye Smile) ee artık üfleye üfleye Smile
(28/03/2016, Saat: 23:42)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de sizin çektiğiniz sıkıntıyı yaşadım. O günden sonra mecbur olmadıkça berberde tıraş olmam, olursamda uyarırım bak tek perde ve bastırmadan tıraş et diye Smile) ee artık üfleye üfleye Smile

En güzelini yapıyorsunuz komşum?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,443,031 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,345 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,181 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,980 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,581 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,667 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,985 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: