En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
Bu mudur acaba bahsi geçen jel?

https://www.youtube.com/watch?v=TPOYWWAZLfM
2 gün önce oldum seyahat halinde olduğum için yanımda ekipmanlarım yoktu.Her ne kadar berber tıraş etse de sonuçta geleneksel tıraş ekipmanları kullanıldığından bu yolu seçtim.
Yarın tıraşa devam...
Hatırlamadığım kadar uzun Zaman olmuş.Belki de 15 yıl önce evlenirken bile olabilir.
Hayatim boyunca max bes defa berberde tiras oldum . son tirasin ustunden bir yil gecti
Sanırım en son 7-8 sene önceydi. Tıraş eden abi de akşamdan kalma gibiydi ve tıraş koltuğundan kalktığımda halen yaşıyor olduğuma sevinmiştim Big Grin

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Yaklaşık 1 yıl önce iş görüşmesine giderken saçla beraber sakal tıraşı olmuştum.
Askerden önce çok tıraş olurdum berberde. Askerden sonra rahat 5 yıldır hiç olmadım desem yeri var. Ben de cevabı bilmeyenlerdenim.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Geçen yaz tatile gitmeden tıraş oldum.

Lise biteli beri yani son 12 yıldır güneş görsün diye her sene yaz ve kış olmak üzere iki kez top sakalımı keserim. (kestiririm) Çok bıçaklı ile acılı olacağı için hep berberde olurdum bu yaz artık DE alet ile kendim gireceğim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Ben 15 gün önce kendi çelik usturamı götürüp oldum. Fakat pişman oldum. 15 senelik berber ( 4 senedir ben gidiyorum.) İlk defa çelik ustura gördü. Ağırmış bu dedi. Bileme kayışına bu ne kemer mi ? dediğinde ben iptal oldum. Yüzümün yarısını yaptı çıkan sese şaşırdı. Daha sonra kesmiyor bu deyip sedef usturaya geçti. Bundan sonra evde olurum.
Zaten sorun şu ki; düzgün sakal tıraşı yapan berberlerimiz yok oluyor artık. Ben olmam gereken yerde veya bazen başka şehirlerde öyle denk gelince olurum, ama hususi ihtiyar ararım. Meslekte yetişen genç kuşak 10-15 liralık sakal tıraşıyla uğraşmaktansa wax ,jöle ,şampuan satmayı tercih ediyor. Ben en son Dubai’de meraktan şekilli bi mekanda sakal tıraşı olup, çok memnun kaldım. ( sıcak havlusu, soğuk havlusu, bilmediğim kozmetikler vs)
İşin ücretlendirilmesi bilmem nesi bi yana; asmr videolarında gördüğüm saç sakal vs tıraşlarına 200-250 tl yi gözden çıkartırım ( TR de vermem ,çünkü vermeye değecek yer yok) ama bizim burada kendince isim yapmış berber salonlarında, market ürünleriyle veya hepimizin ulaşabildiği 10-20 liralık kozmetik edevata veya hâla sıcak havlu kazanı olmayan ya da yeri olmasına rağmen sırtığı yatabilen koltuk almayan, kısaca işine yatırım yapmayan adama niye fazla para vereyim?
Biz toplumca -iş locaları dahi- kısa süreli hırslarımız veya çapsız beklentilerimiz yüzünden topuğumuza sıkmaya devam ediyoruz. Şu basit konu bile bunun göstergesidirSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,441,818 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,149 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,134 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,977 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,665 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,984 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: