Kış İçecekleri
(01/12/2013, Saat: 22:39)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun.Şansımı deniyeyim bakalım 10 litrelikte.

10 litreliği denediniz mi hayzen.
Tüketim süresi 8-9 gün ben 1litreliği tek başıma bitiremedim çöpe gitti haberiniz olsun.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(25/11/2013, Saat: 17:01)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boza severlere Balaban Boza'yı denemelerini tavsiye ederim.

vnce81.jpg

gerçekten çok başarılı ürün önermenizin üzerine
3.yü alıyoruz sanırım
teşekkürler
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(12/12/2013, Saat: 22:52)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gerçekten çok başarılı ürün önermenizin üzerine
3.yü alıyoruz sanırım
teşekkürler

Evet, ben de piyasada seri üretim plastik şişelerde satılanlar arasında en iyi tadı bunda aldığım için sizlerle paylaşmakta yarar gördüm.
Kendi tarifim soyle oncelikle kurutulmus kusburnunu yumsayincaya kadar kaynatiyorum ardindan kok tarcini sonrasinda ihlamuru kok zencefilden ufak dilimleri karanfili ve ocaktan almaya yakin kurutulmus naneyi ilave ediyorum bardaklara alinca ustune limon sıkıp sifa niyetine iciyoruz. Dimes ve Sek salepi de ihmal etmiyoruz. Yanliz salebi cezvede veya ufak tencerelerde isitmak zor oluyor ya dibi tutuyo ya da yarisi tencerede kaliyo bende sogukken bardaklara doldurup mikrodalgada isitmaya basladim bence guzel oldu. Denerseniz bardaga dikkat edin patlatmayin.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
(12/12/2013, Saat: 22:46)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 litreliği denediniz mi hayzen.
Tüketim süresi 8-9 gün ben 1litreliği tek başıma bitiremedim çöpe gitti haberiniz olsun.

Maalesef deneyemedim.Sanalpazarda'ki satıcıdan ses seda çıkmadı.Alışverişi iptal edip paramı geri aldım.Sanalpazar'ın dediğine göre sadece Kırklareli'nde , elden teslim ediyormuş.Öyle ise neden ilana tüm Türkiye yazmış , soru işareti.

Bir kısmını dağıttıktan sonra kalanını kendim tüketirdim muhtemelen.Son 3-5 günde sağdan soldan bulduğum Vefa , Ömür , Mercan gibi bozalardan yaklaşık 4 litre tükettim zaten.Yıllardır içmiyordum , onun acısını çıkarttım belki.Ama hala Balaban'ı deneyemedim.

Eskiden benim için en güzel boza Akman'ın bozasıydı.Şimdi nasıldır tadı bilemiyorum.

Şu an masamın üstünden bir görüntü.

vghnl.jpg
Evet, kış geldi. Var mı yeni tavsiyeler, tarifler? Wink
Tarif değil de Starbucks'ın Hot Spice Fruit çok başarılı. Alkolsüz sıcak şarap gibi. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
En sevdiğim başlık bayağı uzun olacak ama idare edin komşularım

Kıbrıstayken :

Twinings Pure Peppermint (Ferahlama efektli Nane Çayı, içtiğim nane çayları arasında açık ara favorim)
Sumada (Acı Badem Şurubudur, şekerli bir şuruptur kendisinden az miktarda konulup üstüne sıcak su eklenerek yapılan bir içecektir, kışın vazgeçilmezlerimden biridir)
Cadbury Drinking Chocolate (Çok Beğeniyorum)
Doğadan Active (Ginseng etkisi ile dinç kalmak)
Doğuş Mistik Çay (Normalde tüm ürünlerini yavan bulmama rağmen tek beğendiğim ürünü grip olursam çok işime yarıyor)
Doğadan Ayvalı Ihlamur (Az tüketmeye çalışıyorum bende sarı kantaron etkisi gibi birşey yapıyor Ihlamur yani uyutuyor)

Türkiye'de olduğumda ;

Türkiye'de yaşadığım dönem olan 1996-2000 arası zaman ve sonrasında her zaman favorim olan Boza tabiiki. 1998-1999 zamanında Sultanahmet'te yanlış hatırlamıyorsam panayır gibi birşey vardı halen 1 ltlik ve 3 ltlik kalın Vefa Bozası cam şişeleri duruyor İstanbuldaki evimizde. Şubat 2015 tatilinde İstanbuldayken Büyükçekmece'de bizim mahalleyi güğümüyle gezen Ahmet abimiz var, kendi yapıyor içtiğim bozalar arasında en iyisi onunki açık ara. Eski tip bulgur ile üretiyor bozasını. Küçük birşey daha eklemek istiyorum kışın içtiğim şeyler arasında ayarımın hiç olmadığı şey Bozadır bir defasında 3 litreyi tek başıma içtiğimi hatırlıyorum Big Grin Big Grin. Kıbrıstayken en çok özlediğim şey İstanbulla ilgili.

İkinci olarak çok sık olmasa da Portakallı ve Elmalı Oralet küçüklüğümü hatırlatıyor bana.

ve En önemli keyfim Dolmabahçe Sarayına gidersem denize karşı Sahlep içip manzarayı seyretmek.
Whoa Mama ! Johnny Bravo
Hazır havalar da iyiden iyiye soğumaya başlamışken konuyu tekrar ayağa kaldırmanın zamanı geldi bence. Smile Bunda on gündür kurtulamadığım; beni yataklara atmayan ancak yaşamaktan da zevk aldırmayan hastalığımın hiç etkisi yok. Smile Zencefilli bal ve ıhlamur limon ile sezonu açtık bakalım.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Baharatı güzel ayarlanmış sıcak şarap,
Salep ve sayılırsa tarçınlı boza özellikle bozayı Eskişehir Karakedi bozacısından içeceksin komşularım Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: