Eskiye duyulan özlem mi yoksa kaliteli tıraş mı?
Vallahi hem eskiye duyulan özlem hem yüksek kaliteli tıraş hem güzel kokular hem zevk Big Grin

Kartuşlu Mach3 aldık Turbo aldık Fusion aldık Fusion Power aldık şimdi Proglide çıktı sonra onun da powerı çıkacak vs Big Grin Her yeni çıkan üründe tek fark ilk tıraştı bugüne kadar 2,3 her tıraş kaliteyi artan şekilde azaltıyor ve sonuç hüsran oluyordu.Baktım olacak gibi değil sonunda doğru yolu buldum.

Bir erkek için en azından haftanın 5 günü yapılması gereken bir işlemi biz severek yapıyoruz.Eminimki erkeklerin en az yarısı tıraştan nefret ediyordur Big Grin Biz ise hobi olarak ve zevkle yapıyoruz.

Güne nefret ettiğiniz birşey yaparak başladığınızı düşünsenize Smile
Özellikle ustura kullanmak buyuk bır zevk.DE lerde kalıtelı tıraş konusunda oldukça başarılılar.
Çok bıçaklı aletlerı kullanmayan yoktur.Mutlaka karşılaştırma yapabılır.
DE 89 kullanıyorum.Sildiğimde o kadar güzel ışıldıyorki,sırf bu yuzden bıle,kullanıyor olabılırım.......
çok bıçaklı hazır aletleri sadece askerlikte kullandım ve traşa başladığımdan beri DE kullanmakta haklı olduğumu gördüm
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Ben de "Artık dur demenin zamanı geldi bu hazır köpüğe!" deyip tas-fırça falan arar olmuştum. Sonra Orak marka ilk makinemi aldım. Tıraş oldukça(tıraş olmayı öğrendikçe) fark ettim ki bu iş çok zevkli, insanın kendine bakması ve tıraşını severek olması çok güzel ve önemli bir şey. Eskiye duyulan özlem zaten hep vardı,ama fark ettim ki geleneksel tıraşla beraber bu daha da arttı. Sadece eskinin kaliteli, zevk sahibi ürünlerine değil, eskinin insana verdiği değer ve muhabbet de benim çok etkilendiğim ve aradığım bir şeydi. Yaşım çok büyük değil belki, yaşamadığım siyah-beyaz bir çok yıl var, ama bazen demiyor değilim: "Alın atın beni o yıllara.." diye.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Kartuş ne kadar iyi tıraş ederse etsin, uzamış favorinizi düzeltmeyi bir deneyin... Saniyede arası dolar ve o kartuş kullanılmaz hale gelir. Adamlar bunun için Fusion'a o zımbırtıyı koydular ki, millet favorisi ile makineyi tıkamasın diye.. Bana göre kartuş olayı tamaen tasarım hatasıdır... Daha doğrusu, firmanın müşterilerini kendi ürettiği bıçaklara bağlamak için kasıtlı olarak yaptığı bir tasarım hatasıdır... Ayrıca 2 bıçak 3 bıçak 5 bıçak olayı, Nasıl fotoğraf makinelerinde megapiksel saçmalıgı varsa, bu durumda onun benzeridir. Örnek 6 megapiksellik DSLR ile 14 MP'lik Canon Powershot'ları ezer geçerim... Yani kartıuşlu makinelerin dünyada hiç yaratılmaması, satılmaması ve kullanılmaması gerekiyordu...

Not: 15 sene kartuş kullandım... Şu anda De 89 ve eski bir Wilkinson kelebek makine kullanıyorum. Kartuşu kesinlikle aramıyorum. Tamaen alışmak ve tam adapte olmak sadece 4-5 ayımı aldı.
dunyanin egilimi bu yonde. fotokopi makinalari beyaz esyalar cep telefonlari ozellikle kisa omurlu ve yedek parcaya ihtiyac duyulacak sekilde uretiliyor. dikkat ederseniz ana makina hep ucuz aksine kartuslari yedek parcalari pahalidir. isletim sistemleri dahi yamalarla dolu. bir sure yama yapip ardindan yeni surumu cikiyor.
Eskiye duyulan özlem kof bir nostalji hissini aşıp açık ara kaliteye işaret ediyorsa neden yeni olana itibar edelim ki?

Tıraş sabununa, fırçaya, tıraş tasına meyleden insan sadece old-school takılan bir Muhsin Bey replikasından öte Pazarlama-PR stratejileriyle manipule edilememiş, kendi doğrusunu arayan güzel bir insandır nazarımda.

Yine aynı kişinin sosyo-ekonomik 'hız' ve 'verimlilik' galeyanına gelmemesi (fast-food tüketimi, yüzeysel insan ilişkileri, gecelik cinsel ilişkiler ve sair konularda) aynı nispette mümkündür.
eskiye duyulan özlem+iyi ve daha profesyonel görünen tıraş (iş ve aşk hayatından önemli)+bakım.
Bu siteyi duyana kadar tek isteğim kaliteli tıraştı, yoksa eskiye özlem falan duymuyordum Smile şuan eski tekniklerde çok daha kaliteli tıraş oluyorum Smile
Merak ve eskiye duyulan özlem özlem diyeyerekten konuyu hortlatayım.
Nette gezinirken birçok kişi gibi Özgün hocanın bloğunu görüp iyice meraklanıp edindiğim WS ile acaba surata kaç kesik atacağımı düşünürken o güne kadar olduğum en konforlu traş ve sonrası burdayız komşular.
Afiyette kalın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,511 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,315 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,333 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,124 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,497 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: