SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu
Aldım sabunu. Yarın sabah tıraş olayım ne menem bir şeymiş yazarım.
(30/10/2013, Saat: 11:40)dud3zilla Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldım sabunu. Yarın sabah tıraş olayım ne menem bir şeymiş yazarım.

Nereden aldınız ?
(30/10/2013, Saat: 17:21)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/10/2013, Saat: 11:40)dud3zilla Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldım sabunu. Yarın sabah tıraş olayım ne menem bir şeymiş yazarım.

Nereden aldınız ?

Fatih'teki dükkanlarından aldım. Halıcılar Cad. 73/A Fatih/İstanbul.
Bu sabah Saffhayat Bitkisel tıraş sabunu ile tıraş oldum demek isterdim ancak maalesef ikinci perdede sabun değiştirmek zorunda kaldım. Daha önce tıraş esnasında jilet değiştirdiğim oldu ama tıraş tamamlayamadığım sabun/krem olmamıştı.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi fırçamı (Semogue 1305) duştayken sıcak suda bıraktım. Tıraşa başlamadan önce sabunu 20 saniye kadar fırçaya yükledim ve tasta köpürtmeye çalıştım. Ancak tasta köpürtme konusunda başarısız oldum. Ne kadar yükleme yaparsam yapayım istediğim kıvamda köpük yapamadım ve şansımı yüzde köpürterek denemeye karar verdim.

Bu sefer işi sağlama almak için sabunu hem yüzüme sürdüm hem de fıraçaya yükledim. Önceleri yüzde köpürtme daha iyi sonuç vermiş gibi göründü. Ancak tıraşa başladıktan sonra daha ilk perdenin yarısına gelmeden yüzümde neredeyse hiç köpük kalmamıştı. Köpüğün sönme sesini bile rahatça duyabiliyordum. Sonuç olarak ilk perdeyi tamamladım yüzümü ve fırçayı yıkadım ve L’occitane Cade ile yüzde köpürtme yaparak ikinci perde tıraşımı oldum.

Kayganlık, koruyuculuk ve nemlendirmeye gelince. İlk perde genel olarak sorunsuz ve tahrişsiz geçti, kayganlıkta/koruyuculukta sönen köpüğe rağmen sorun yaşamadım diyebilirim. Ancak bunda sabunun mu etkisi var yoksa kendisi artık elimin bir parçası gibi olan R89’un mu etkisi var açıkçası pek anlayamadım. İkinci perdeyi başka bir sabunla tamamladığımdan nemlendirip nemlendirmediği de pek anlaşılabilir olmadı benim için.

Muhtemelen sabunun içeriğinde hayvansal yağ bulunmaması hatta içeriğinde pek bir şey bulunmaması sebebiyle böyle bir performans ile karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum ama sabunlar konusunda daha bilgili olan arkadaşlar bu konuda yorum yapsalar daha iyi olur.

Sonuç olarak sabun bence başarısız. Hafta sonu daha geniş zamanda bir daha denemeyi düşünüyorum ama “tekrar alır mısın?” derseniz cevabım “hayır” olur.
(31/10/2013, Saat: 12:11)dud3zilla Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Bu sabah Saffhayat Bitkisel tıraş sabunu ile tıraş oldum demek isterdim ancak maalesef ikinci perdede sabun değiştirmek zorunda kaldım. Daha önce tıraş esnasında jilet değiştirdiğim oldu ama tıraş tamamlayamadığım sabun/krem olmamıştı.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi fırçamı (Semogue 1305) duştayken sıcak suda bıraktım. Tıraşa başlamadan önce sabunu 20 saniye kadar fırçaya yükledim ve tasta köpürtmeye çalıştım. Ancak tasta köpürtme konusunda başarısız oldum. Ne kadar yükleme yaparsam yapayım istediğim kıvamda köpük yapamadım ve şansımı yüzde köpürterek denemeye karar verdim.

Bu sefer işi sağlama almak için sabunu hem yüzüme sürdüm hem de fıraçaya yükledim. Önceleri yüzde köpürtme daha iyi sonuç vermiş gibi göründü. Ancak tıraşa başladıktan sonra daha ilk perdenin yarısına gelmeden yüzümde neredeyse hiç köpük kalmamıştı. Köpüğün sönme sesini bile rahatça duyabiliyordum. Sonuç olarak ilk perdeyi tamamladım yüzümü ve fırçayı yıkadım ve L’occitane Cade ile yüzde köpürtme yaparak ikinci perde tıraşımı oldum.

Kayganlık, koruyuculuk ve nemlendirmeye gelince. İlk perde genel olarak sorunsuz ve tahrişsiz geçti, kayganlıkta/koruyuculukta sönen köpüğe rağmen sorun yaşamadım diyebilirim. Ancak bunda sabunun mu etkisi var yoksa kendisi artık elimin bir parçası gibi olan R89’un mu etkisi var açıkçası pek anlayamadım. İkinci perdeyi başka bir sabunla tamamladığımdan nemlendirip nemlendirmediği de pek anlaşılabilir olmadı benim için.

Muhtemelen sabunun içeriğinde hayvansal yağ bulunmaması hatta içeriğinde pek bir şey bulunmaması sebebiyle böyle bir performans ile karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum ama sabunlar konusunda daha bilgili olan arkadaşlar bu konuda yorum yapsalar daha iyi olur.

Sonuç olarak sabun bence başarısız. Hafta sonu daha geniş zamanda bir daha denemeyi düşünüyorum ama “tekrar alır mısın?” derseniz cevabım “hayır” olur.

@dud3zilla; inceleme için teşekkürler. Sabuna internette ilk rastladığımda yerli tıraş sabunlarının çok az olmasından ve "bitkisel" ifadesinin geçmesinden bir merakla sabunu foruma haber vereyim dedim; ancak yine internette biraz araştırdıktan sonra yukarıda mesajda yazdığım kanıya vardım, merakımı giderdim; sabun ilgi alanımdan çıktı.

Sonuç olarak bir daha kendi denemediğim sabunun konusunu foruma kesinlikle açmam.
(31/10/2013, Saat: 13:12)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/10/2013, Saat: 12:11)dud3zilla Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

@dud3zilla; inceleme için teşekkürler. Sabuna internette ilk rastladığımda yerli tıraş sabunlarının çok az olmasından ve "bitkisel" ifadesinin geçmesinden bir merakla sabunu foruma haber vereyim dedim; ancak yine internette biraz araştırdıktan sonra yukarıda mesajda yazdığım kanıya vardım, merakımı giderdim; sabun ilgi alanımdan çıktı.

Sonuç olarak bir daha kendi denemediğim sabunun konusunu foruma kesinlikle açmam.

Bence yeni gördüğümüz şeyleri kendimiz denemesek veya deneme imkanı bulamasakta paylaşmakta yarar var. Bu sabun iyi çıksaydı durum farklı olurdu. Şansımıza iyi çıkmadı. Bende heveslenmiştim oysa Smile
Zeytinyağı maalesef ki köpük performansını olumsuz yönde etkiliyor. Bu yüzdendir ki tıraş sabunlarında tercih edilmesi riskli. Üzüldüm aslında, denemeyi düşünüyordum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Doğal ürünlere bu şekilde bakılmamali,nacizane fikrim.. the sabun, cade,melvita vs çoğunun fiyatlari 70 tl ve çoğunda köpük yok görüntüye değil içine bakin) bu sabunda fiyat çok uygun the sabun ile birlikte daha çok sans vermek gerekir. Memleketimizin sabunlari en başta. Bulursam yolum düşer ise alacağim ilk 2 sabun bu ve the sabun.kullanmayanlardan alabilirim)
gliserin oranını arttırarak birşeyler yapılabilir belki
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
bu sabuna hicbirşey yapılamaz. Çünkü kremsilik/köpürme oranını tutturamamışlar ve sabun banyo sabunu kıvamında olmuş. Bazen de tersi olur ve sabun köpürmeden yoğurt gibi olur ve akmaya başlar (Bukgar karo ve kupa tıraş kremlerindeki gibi)

her tıraş sabunu tıraş sabunu değildir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş) KUDEN 18 32,461 31/08/2020, Saat: 21:05
Son Yorum: tiffanygt
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,212 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe
  Kiss my Face Tıraş Ürünleri trache 16 28,549 22/08/2019, Saat: 01:34
Son Yorum: Ratiere
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,671 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
Thumbs Down Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu Southwestern 5 4,496 26/12/2018, Saat: 11:04
Son Yorum: Sofistike
  "The Sabun" tıraş sabunu linguist 103 164,826 14/03/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: ckeskin
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,566 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: