İndirimler ve Fırsatlar
@onurcakmak hocama teşekkür ederiz bilgi için. Dün gördüm ben de tanıtım mailini. Biraz inceledim, plastik (özel bir tür plastikten bahsediliyor) olması biraz bende çekince oluşturdu. Onun dışında fiyatı felan on numara. Ha bir de ağırlık için Tsn de 62 gram demişler. O da biraz az geldi bana.

Bir de yanlış görmediysem v2 lerde olduğu gibi gem jilet kullanılamıyor. Bu da sadece fhs-10 jilet kullanabileceğimiz anlamına geliyor. O jiletin de bir-iki kere kullanılıyor olması ve 10 luğunun fiyatının 9 usd civarı olması diğer bir soru işareti.

Henüz karar vermedim ama alırsam kolleksiyon için olur. Kullanmak çok efektif olmayacaktır.
(28/05/2017, Saat: 23:41)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: One Blade Core tıraş aleti. 49,95 dolar. Postası da 8 dolar.

https://shop.onebladeshave.com/collectio...blade-core

2939af9.jpg

Güzel bir iş ortaya çıkarmışlar, oneblade firmasını takdir ediyorum. Bu sektörde işini güzel yapan bir firmadır.

Öncelikle çelik maddeden imal edilmemiştir. Çelik olanının ölçülerinde ve sistemindedir. Çelik olanı daha önce bahsetmiştim döküm sistemi ile yapılmıştır.

Bu model (CORE) plastikten yapılmıştır. Ama bildiğiniz plastikten değil. Tritan denilen malzemeden döküm olarak üretilmiştir. Metalden sonra tıraş alanı için en uygun malzeme sayılabilir. Merak edenler aşağıdaki linkten detaylı öğrenebilirler.

http://www.kempro.com.tr/Urun.aspx?DataI...X%201501HF

İşçilik kalitesi metal olanı gibi ise bu fiyata almakta fayda var, tek bıçaklı isteyenler için güzel bir başlangıç,

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(29/05/2017, Saat: 11:23)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O jiletin de bir-iki kere kullanılıyor olması ve 10 luğunun fiyatının 9 usd civarı olması diğer bir soru işareti.

Üstad gördüğüm kadarıyla g&c'den 100'lüğü 46€ civarı bir fiyata gelebiliyor kargo dahil. Jilet başı 1.8 lira gibi bir fiyata geliyor. Babam örneğinde aylık maliyeti max. 3.6 lira Smile

Oynar başlık olayı beni çok soğutuyor, ne kadar iyi tasarım olursa olsun o oynar başlığın uygun açıya gelmesi için belirli bir baskı uygulamak gerekiyor gibi sanki. Ama zaten hedef kitlesi kartuşçular gibi görünüyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(29/05/2017, Saat: 12:16)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad gördüğüm kadarıyla g&c'den 100'lüğü 46€ civarı bir fiyata gelebiliyor kargo dahil. Jilet başı 1.8 lira gibi bir fiyata geliyor. Babam örneğinde aylık maliyeti max. 3.6 lira Smile

Oynar başlık olayı beni çok soğutuyor, ne kadar iyi tasarım olursa olsun o oynar başlığın uygun açıya gelmesi için belirli bir baskı uygulamak gerekiyor gibi sanki. Ama zaten hedef kitlesi kartuşçular gibi görünüyor.

Çok iyi fiyat hocam. Eğer niyetiniz varsa hemen stok yapın derim. Zira Abd deki kullanıcılar bulamamaktan şikayetçi. Connaught shaving sadece uk ye gönderirim diyor.

Hatta şimdi siz deyince benim de alasım geldi. 58 usd makine + 46 eur jilet. bütçe gene gitti yaw Smile
(29/05/2017, Saat: 09:10)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon.de Ramazan kampanyası yapmış. En az 40€ luk sepetinizde check-out ta RAMAZAN yazınca 10€ indirim veriyor.

https://www.amazon.de/b/ref=voucherTRsum...5bfae06d24

Satıcısı amazon.de olan ürünleri kapsıyor.
@izbe üstadım bu alet okuduğum kadarıyla çok mild, dolayısıyla Feather ancak paklar bu aleti, yani Gem jilet düşünmemek gerek özellikle biz Türk tüketicisine. Bende bu jiletlerden var bir kaç kutu, valet tıraş aletlerim için almıştım, bir de arkasına omurga takıp Gem aletimde kullanmıştım.

Bu fiyata One Blade tecrübesi yaşamak adına bence çok güzel bir fiyat. Yine kaliteyi bozmamışlar kaliteli bir plastik kullanarak ve içerisine 304 paslanmaz çelik ekleyerek. Stantı da var ve alüminyum malzemeden yapmışlar. Yani sonuçta 400 dolar nire 50 dolar nire. Elbette malzemeden dolayı kalite farkı olacak ama açılar ve üretim ölçülerinin birebir aynı olduğunu düşünürsek iyi bir alternatif gibi.

@posicor üstadım oynar bağlığı kullanmak adına bence bastırmaya gerek yok. Normal tıraş olunur, oynar başlığı az da olsa hareket ederek işini görür diye düşünüyorum ben. Zaten videolarda gördüğüm kadarıyla bunun oynar başlığı öyle kartuşlulardaki gibi basit bir mekanizma değil, çok daha efor gerektiriyor. Dolayısıyla oynar başlık diye bastırmamakta fayda var.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Çağdaş Süpermarkette Nivea Tıraş Sonrası Losyonun fiyatı 10,90 TL'dir. Bu fiyata ilk defa gördüm. Kaçırmayın derim. Normal fiyatı diğer satıcılarda 15 ile 17 arasında değişiyor.
Yaz geldi Nivea rakamları patladı. 20 TL' ye bile gördüğum yerler var.
(29/05/2017, Saat: 12:23)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok iyi fiyat hocam. Eğer niyetiniz varsa hemen stok yapın derim. Zira Abd deki kullanıcılar bulamamaktan şikayetçi. Connaught shaving sadece uk ye gönderirim diyor.

Hatta şimdi siz deyince benim de alasım geldi. 58 usd makine + 46 eur jilet. bütçe gene gitti yaw Smile

OneBlade Core alanlar uygun fiyatlı FHS-10'ları stokluyor anladığım kadarıyla. G&C'nin stokları aynı gün tükendi ancak 10-15 güne tekrar gelecekmiş. Benim siparişi de önce iptal ettiler, sonra biraz üsteleyince başkasınınkini iptal edip benimkini gönderdiler.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Arkadaşlar çağdaş marketlerde nivea aftershave losyon ve balmlar 10.90 tl. Denemek isteyen yada rotasyonunda bulundurmak isteyenlere duyurulur.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: