İndirimler ve Fırsatlar
Bir de bunun ahsap kaplisi var ws-d1s Serdar hocam. Onu almak icinde birinci dereceden ipotek vermek lazimmis diyolla. Hem de ayni mildlikte. Smile
@izbe dün bizim forumda dolanırken shopandship.com diye bir yere rastladım. Kullanan var mı bilmiyorum ama eğer kullanımda bir sorun yoksa gümrüğe takılma ihtimalini bayağı bir düşürür orası.

@dikdik_s üstad at sen onu hiç gerek yok çekik gözlünün radyasyonlu çeliğini burda tutmaya. Geri dönüşüm konusunda ben yardımcı olurum hatta.
@pilotic tesekkur ederim. Ben daha cok find.a.friendandgetthepack.com u tercih ediyorum. :]
Konusu gecti diye aklıma geldi, bunun badger blade de zamanında kavgasını ettim ama amerikalı 180usd verince mantıgına aykırı, olurmu aga bu paraysa paslanmazdır bu diyor inanmıyor. Kendi paylastıkları fotodan ornek veriyorum. Bu fotoda ki as-d2 kafa sizce celikse, kaplama atmıs gibi durmuyorsa, ben hatalıyım alet celik.

2wbw94h.jpg
Yanilmiyorsam Rocnel Murat Bey feather in bu modellerini ve rockwell in 6s modellerini dokum celik olarak siniflandirmisti. Dokum celik ile cnc operated celiklerin karsilastirilmamasi gerektigini arada ciddi bir maliyet farki oldugundan bahsetmisti. Kendisi daha detayli bilgi verecektir diye tahmin ediyorum.
aynen abi durum oyle bisey. Hani blok celikten, cnc de islenmis bir alet degil. O fotodaki kaplamayı falan gorunce ben normalde 180usd satıs fiyatı olan alete yakıstıramadıydım, verilen paralara acıyorum o yuzden. Amerikada ince tuylu jony ler cok seviyor aleti orası ayrı. Ama son donemde onlarda da att wolfman gibi markalar kucuk ureticiler cıkınca onlarda bence kalite farkını gordu anladı da, bizim forumdaki gibi acık acık konusamıyorlar, kral cıplak diyemiyor biri cıkıpta.

Neyse konuyu kirletmeyeyim, normalde 180usd lık alet, İzbe ustadın paylastıgı bu fiyat iyidir, almayı dusunenler varsa baksın, sadece arada bu bilgi ve dusuncelerimi paylasmak istedim.
Saygılar Dostlar.
Bu fotoğraftaki görüntü şuna benziyor

2-adet-grup-Motor-So-utucu-Al-minyum-Ter...40x640.jpg

Fotoğraftaki parça alüminyum. Feather'ın görüntüsü ise bence çelik kalitesinden çok bir finishing sorunu. Sfero dökümden başta krank olmak üzere çeşitli motor ve pompa parçaları yaptırıyordum bir ara. Parçaların kalıba temas eden yerleri bu Feather fotoğrafından daha kaba bir şekilde pürüzlü olmasına rağmen (sanıyorum kum kalıplar kullanılıyor ve pürüzlülük o yüzden oluyor), taşlamaya giren kısımları neredeyse cam gibi parlıyordu. Featherda'da üretim prosesi maliyet hesapları vs. nedeniyle sanırım daha pürüzsüz kalıplar kullanıyor fakat sonra olarak bir taşlama, parlatma vs yapmıyor ya da çok az yapıyor. Görüntü o nedene böyle.

Sonuç olarak değil 139 dolar 99 dolar dahi olsa, paslanmaz çelik diye alınan bir alettin satin polisaj vs. değilse, yeni alınmış çaydanlık gibi parlamasını isterim ben de.

Bahsettiğim döküm-krank-taşlama mevzusu için bir de örnek fotoğraf yükleyeyim

footer-man.png

Malzeme aynı malzeme, herşey aynı fakat bazı yüzeyler taşlanmış, bazı yüzeyler ise kalıptan çıktığı haliyle bırakılmış.
Feather as-d2 nin mild olduğunu biliyorum mild aletleri bende kullanmayı pek sevnesemde fiyat daki indirimi görünce forumda bi paylaşayım dedim, belki ilgilenen olur diye. İyide yapmışım sağolsun Serdar bey den alet hakkında bir sürü farklı şey öğrendim oysa alet çok şık görünüyor ama görünüşe aldanmamak gerekiyormuş iyi geceler beyler.Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(14/11/2017, Saat: 22:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe komsuma sonsuz saygımın beraberinde, bu as-d2 makinaya acaip uyuzum. Paslanmaz celik diye sattıkları bu makinanın kafasının celik olduguna inanmıyorum.Sapı celiktir ama onun bile dusuk kalite bir celik oldugunu dusunuyorum. Bunlar sahsi suphelerim ispatlayamam. Bu dusuncelerle beraber mild yapısı da birlesince uyuz oldugum aletlerden. Smile

TL mizin geldigi son durumda 140usd sanırım 550 liraları buluyor. Yatırım olarak da dusunuyorsanız, inanın alacagınız bir Rocnel elit su makinanın bir degil 3 gomlek ustu makinedir dostlar, veya en azından ben bu sekil dusunuyorum.

Merhaba üstadım

As d2 paslanmaz çelik üzerine kaplamadır ne yazıl ki ... feather a zamanında çöl sormuştum kaplarsanız o zaman Çelik yapmanın mantığını nedir diye... İnan’ın. Doğru düzgün cevap gelmedi ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
İtalian barber

https://www.italianbarber.com/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: