İndirimler ve Fırsatlar
Aslında kargoyu hazır DE89 için ödemişken kargosuz sabun da alınabilirdi ama ben sabun ve özellikle krem namına dolaba ıvır zıvır ne var ne yok doldurduğum ve onları tüketmeden rahatsızlık duyduğum için elim bir kaç kez gitmesine rağmen sabundan uzak durdum.

Şu sıralar uzaktan uzaktan Merkur C34 ve C37 bakınıyordum ama bu kadar hesaplı bir yerde onlar denk gelmemişti. Bu sitenin bir de http://www.diedeutscherasierfirma.com olanından olsa iyi olacak Smile
Fırça konusunda çok zayıfım, bir tane de porsuk olsun istiyorum ama bilmeden etmeden de alınmaz ki diye bakıp bakıp kapatıyorum
@gr00v3r bi kaç sorum olacak komşum
vat iadesi nedir?
Bu siteden gelen Kozmetik (sabun ve aftershave) gümrükten geçiyor mu? Bir de takipli mi kargo
(6 saat önce)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gr00v3r bi kaç sorum olacak komşum
vat iadesi nedir?
Bu siteden gelen Kozmetik (sabun ve aftershave) gümrükten geçiyor mu? Bir de takipli mi kargo

Vergi iadesi anlamında, takipli kargolar daha pahalı maalesef, 1£ altında kargo ücreti ödediğinizde yurtiçinde bile mümkün değil takip edebilmek.
@gr00v3r peki ürün bir şekikde gelmezse ne oluyor Smile
(6 saat önce)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gr00v3r peki ürün bir şekikde gelmezse ne oluyor

Yanımızda soğuk su bulunduruyoruz iş ahlakı olarak oldukça ileriler ama yolda herhangi bir memur iç edebilir. Yurtdışından bu şekilde yüzlerce alışveriş yaptım; hatta eşim adını yazmayıp sadece ev adresini yazıyordu ilk zamanlar, onlar bile ulaştı elimize AliExpress dahil.
@Dragon

V.A.T. = value added tax. Bizdeki K.D.V = katma değer vergisi. Bireysel son kullanıcı olarak her zaman her yerde başımızın belası yani.

Çifte vergilendirmeyi önlemek için, bir ürünün sadece kullanılacağı ülke tarafından vergilendirilmesi prensibi ile yurtdışında yaptığınız alışverişlerde, firmanın vat iadeli fatura kesme yetkisi varsa, o kdvyi başta o firmaya ödeseniz dahi, o ülkeden çıkış yaparken, faturanızı ibraz ederek ödemiş olduğunuz kdvnin hepsini ya da bir kısmını geri almanıza imkan tanıyor bu prensip. İnternet alışverişlerinde her zaman her yerde mümkün olmuyor. Burdaki olayın güzelliği ise, satıcının sizi hiç uğraştırmadan doğrudan KDVsiz satış yapması. Tabii akla şu soru gelebilir: Hani sadece malın kullanıldığı ülkede vergilendirilecekti? O halde Türkiye'de KDVsini mi ödeyeceğiz? -Çok yüksek ihtimalle-Hayır. Burada 30 doların altındaki ürünlerin gümrük işlemlerinden istisna tutulmasının avantajını kullanıyoruz Smile. Onu da herşey (sigara, alkol, cep telefonu, otomobil, mtv, ötv, akaryakıt) için olur olmaz ödediğimiz vergilere saysınlar.
Bu siteden kim aldı 39c yi? Hemen bir adım öne çıksın? İtirafı bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi