Vulfix 2189 Pure Bristle Travel Brush
Sonunda bugün geldi. Kısa bir süre sonra detaylı olarak inceleyeceğim. Şimdilik:

Buradan aldım

wp681a5e57.png

Lordun bloğundan:

Progress Vulfix: İngilizlerin önemli bir tıraş fırçası üreticisidir. Simpson, rooney gibi çok üst sınıf olmayan ama orta-iyi kaliteli fırçalar üretir. Simpson' a sahiptir. Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişi vardır. fiyat /performans oranı tatminkar bir markadır. Pahalıca üst serileri giriş seviyesi simpson fiyatlarına yaklaştığından çok tercih edilmez. Daha ziyade giriş ve orta seviye fırçaları bol satan. Ortalama populerlikte bir markadır.

Geçelim incelememize:

Fırça ingiltere üretimi, küçük olsada kaliteli ve ele oturan bir sapa sahip. Seyehat kutusuna bayıldım fırça içine tam oturuyor.

Sap: 35 mm, Knot: 20 mm, Loft: 50 mm, Toplam boy: 85-90 mm. (Resimde Arkonun yanında boyu belli olmakta)

Fırça yüzde köpürtme için biçilmiş kaftan. Ufak boyutu dolayısıyla kontrolü kolay. Uçları henüz çatallanmaya yeni başlamasına rağmen oldukça yumuşak. Görüntü porsuk kılı gibi boyası nedeniyle.

Geldiğinde hemen hemen hiç kokmuyordu ama yine de bulaşık deterjanıyla yıkayıp bir süre ılık suda beklettikten sonra arko ile köpürtüp 24 saat köpükte beklettim. Koku sıfır.Daha sonra yaklaşık iki hafta kadar hergün köpük yapıp yıkadım ve askıda kuruttum. Şu anda gayet başarılı köpük yapmaya başladı.

Seyahatlerde kullanma amaçlı aldığım fırçam ilk seyahatini başarıyla atlattı ve beni çok memnun etti. Fırça boyuna bakınca hiç iş yapmaz gibi görünse de 3 perdelik tıraş için yeterli miktarda köpük sağlıyor. 3. perdedeki köpük biraz zayıf o nedenle 2,5 perde diyelim. Big GrinBig GrinBig Grin

Sabunlar: Arko, Tabac, MWF ve Colonel Conk ile denedim şimdilik, Tabac'ı direk yüzüme sürüp, diğerlerini tasta köpürttüm. gönül rahatlığıyla hepsiyle başarılıydı diyebilirim.

Kremler: TOBS ve Arko Moist ile denedim, Domuz kılı olmasına rağmen kremlerle de başarılıydı. 2 perde kullandıktan sonra tekrar krem yüklemek zorunda kaldım. Ama yüzde köpürttüğüm için çok çabuk ve oldukça iyi köpük yaptı.

Tek eksi yönü Şu ana kadar 7-8 kıl dökmüş olması diyebilirim.SadConfusedSad

Cerrus fırça benim pek işime yaramasa da standına Vulfix 2189'um tam oturduğu için memnunum.
Zamanla uçları tamaen çatallaşacak ve birçok porsuk kılından daha yumuşak olacak eminim. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim.

28331952.jpg

83956596.jpg

85549043.jpg
kutusuna hasta oldum...
İnceleme eklendi.
Füme ile muhteşem köpük yaptı. Boyuna bakıp ta aldanmayınız.
Ben bu incelemeyi kaçırmışım teşekkürler.Diğer başlıkta fotoğrafını görünce şaşırdım bir an bu ne yahu diye Big Grin

Benim tarafımda ise uzun süre fırça alımı planlamıyorum ancak çok özel bir güne dek gelir birşey olursa o zaman simpsondır rooneydir bakıp alabilirim bir tane.

FS ömürlük gibi duruyor nazar değmesinde Big Grin

Bu arada şunuda ekleyeyim logolarının hastasıyım bu firmaların Big Grin Vulfix'te harika.
Üç vakte kadar inşallah ben de bi simpson's edineceğim dostum. Chubby #2 yi de gözüme kestirdim ama "tamaen duygusal" sebeplerden ötürü biraz bekleyeceğim.
Bu arada simpson's da vulfix'e ait.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,994 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Omega 11126 Pure Bristle Shaving Brush pars 26 39,292 14/07/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: dailyshaver
  Omega 10051 Pure Bristle Chinaski 21 38,436 10/12/2016, Saat: 14:54
Son Yorum: chevalier
  semogue soc bristle vs fs chubby fınest karakartal 4 6,961 24/01/2013, Saat: 01:17
Son Yorum: karakartal
  Black Boar Bristle linguist 2 5,059 28/11/2012, Saat: 14:00
Son Yorum: linguist
  Claveles 3 Shaving Brush error... 10 16,062 09/07/2012, Saat: 14:53
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: