Atık jilet kutusu
(27/12/2017, Saat: 13:05)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü bunlar Çaykur Tomurcuk çayın teneke kutusu boyutunda. Benim de hoşuma gitmişti aynı niyetle almayı düşündüm. Çeşitli satıcılar değişik ölçüler yazıyorlar ama işin aslı dediğim gibi tomurcuk çayın teneke kutusu kadarlar.

@posicor belediyeden cevap geldi mi? Kartal belediyesi bir ara yapmış birşeyler ama yine Türk gibi başlayıp Türk gibi bitirmişiz gibi geldi bana. Devamlılığı sağlayamamış gibi anlıyorum. Evlerde kullanmak için de çok pratik o plastik kutular.

Dogrudur hocam feather kutuyu belki 1 senede anca doldururum sonrasinda bakacagiz artik.daha once alirsam baslik acarim.
(27/12/2017, Saat: 13:05)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü bunlar Çaykur Tomurcuk çayın teneke kutusu boyutunda. Benim de hoşuma gitmişti aynı niyetle almayı düşündüm. Çeşitli satıcılar değişik ölçüler yazıyorlar ama işin aslı dediğim gibi tomurcuk çayın teneke kutusu kadarlar.

@posicor belediyeden cevap geldi mi? Kartal belediyesi bir ara yapmış birşeyler ama yine Türk gibi başlayıp Türk gibi bitirmişiz gibi geldi bana. Devamlılığı sağlayamamış gibi anlıyorum. Evlerde kullanmak için de çok pratik o plastik kutular.

Beşiktaş Belediyesi tıbbi atık kapsamına girdiği için geri dönüşüme alamayacaklarını belirtti.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Suya dayanikli
En az 10 yıl kapasiteli
Banyoda şık duracak
Atik jilet kutusu migrosta 8 tl

fa2d136d782f3064b0c7a80fff724bdf.jpg27f3b1fdd16ce829c924c36fa9cd66b0.jpg

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Personalise Square piggy bank Logbook Series Tin Plate box Money Saving Pot Coin Box 2354 Jewelry Box Storage Tank Gift
https://s.click.aliexpress.com/e/8WQKStx

2 dolara estetik bir seçenek. 1-2 yıla işiniz bitince bir asm ya da hastanedeki delici kesici atık kutusuna atabilirsiniz.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Aslında geleneksel ıslak tıraş hususunda en önemli konu bu. Çocuklarımızın (Olmuş ya da olacak) ciddi yaralanmalarına neden olacak jiletlerin ve usturaların ulaşamayacakları şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Geçenlerde ıslak tıraşa ekonomik malzemelerle başlattığım (Yuma+Astra Yeşil+Yerli domuzcuk) bir arkadaşım küçük yaştaki kızını Yumayı yüzüne sürerken bulmuş. Başından aşağı kaynar sular dökülmüş ama sonra jileti çıkardığını farketmiş.

Üzerinde önemle durulması gereken bir husus. Lütfen dikkatli olalım.
1-2 Ay önce, usturadan çıkardığım jileti bir peçeteye sararak mutfakta geçici olarak kullanılan çöp kutusuna bırakmıştım.
Bir kaç saat sonra bir çığlık geldi, eyvahh diyerek bir vardım ki bir kaç kağıt parçasını çöp kutusunun üzerine koymuşlar ve üzerine de elleriyle sertçe bastırmışlar ve o an yarım cm lik bir derin kesik oluşmuş.

Yine de buna şükür diyorum ve aklıma geldikçe ürperiyorum.

Bunu yazmamın nedeni aman dikkat.

Aklıma da gelmiyor değildi, o yüzden de kağıda sararak atmakta bir önlemdi ama işe yaramadı, o yüzden daha fazla önleme ve risk oluşturmayacak şekilde sarmaya ihtiyaç var.

Evimizde risk oluşturmasa bile o çöpleri karıştıran çoçuk veya büyükler için de risktir.
Belki de o jiletler için bir maden suyu şişesi bulundurup onun içine atmak.

Bilmiyorum, başka ve pratik önerisi olanlar var mı?

E n v i r o n m e n t a l i s t

Ben bir tansiyon aleti kutusunun kapağını japonlayıp kapadıktan sonra üzerine tam jilet geçecek kadar bir oluk açtım. Banyo dolabında tıraş bitince içine atıyorum. Ustura ile tıraş olduğumda kulakları bile ona atıyorum. Kesinlikle tekrar dışarı çıkma durumu olmuyor.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben atık kutusu olarak bunu kullanıyorum.Sakız kutusu,sıfır maliyetli tavsiye ederim.

246q8vp.jpg
Atık jiletler birikmeye devam ediyor ancak hala nereye vereceğim konusunda fikrim yok. Siz nereye vereceksiniz biriken jiletleri.
(06/01/2019, Saat: 22:36)umitcatar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atık jiletler birikmeye devam ediyor ancak hala nereye vereceğim konusunda fikrim yok. Siz nereye vereceksiniz biriken jiletleri.

Komşum size en yakın Aile Sağlığı Merkezi'ne veya Devlet Hastanesi'ne götürüp tıbbi atık olarak verebilirsiniz.
Cogito, ergo sum Dodgy

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Makinada Yarım jilet kullanalım dedik Biraz çalıştık oldu galiba Esmer6633 2 1,378 30/04/2023, Saat: 02:13
Son Yorum: Esmer6633
  DIY Atık jilet kutusu Dragon 38 24,495 06/06/2021, Saat: 15:20
Son Yorum: Soner
  Jilet Kutusu corpus36 27 18,767 13/09/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: trooper_gs
  tıraş kutusu kumuca 21 32,846 23/08/2020, Saat: 00:39
Son Yorum: sırasinköt
  Ustura kutusu Rayko 9 5,180 15/01/2020, Saat: 01:50
Son Yorum: Balan94
  Kolay atık jilet kutusu yapımı NeseDertAsk 1 2,543 28/05/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: dr_green
  Permatik Jilet Değişimi, Yarım Jilet Uygulaması yeniden11 17 10,641 11/04/2019, Saat: 21:37
Son Yorum: yeniden11
  Günlük tıraş için rahat kullanışlı jilet kutusu tipsol 9 18,831 27/09/2015, Saat: 01:49
Son Yorum: ynspektas
  Tıraş malzemeleri kutusu afsheen 9 13,663 22/02/2015, Saat: 22:26
Son Yorum: afsheen
  Progress kutusu ;) cosa_nostra 9 10,201 11/12/2014, Saat: 18:55
Son Yorum: cosa_nostra

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: