Domuz Kılı Fırça Seçimi
Agresiften kastim,killarin sert ve guclu durmasi.Yuze tam bir peeling etkisi yapmasi.Elimdeki domuz kili fircalar artik nerdeyse porsuk diyebilecegim kadar yumusadilar.

Butcem 200 250 tl. Fircada kil sayisinin cok olmasi daha iyi olur.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Öyle domuz kılı fırça var mı? Sentetik belki vardır.
(11/09/2019, Saat: 23:13)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresiften kastim,killarin sert ve guclu durmasi.Yuze tam bir peeling etkisi yapmasi.Elimdeki domuz kili fircalar artik nerdeyse porsuk diyebilecegim kadar yumusadilar.

Hocam kısa loftlu bir domuzlar işinizi görecektir diye düşünüyorum kullanmadım ama forumda incelemesi de olan bir fırça
https://connaughtshaving.com/011842.html
Buna bakabilirsiniz ucuz yollu olarak da omega 10049 uzun loftlu olmasına rağmen direnci oldukça yüksek bir fırça ona da şans verebilirsiniz son olarak da omeganın proraso için ürettiği proraso tıraş fırçası diye geçiyor o fırçayı önerebilirim 10049 un kısa loftlu hali kendisi. umarım yardımcı olabilmişimdir Smile
(11/09/2019, Saat: 23:13)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresiften kastim,killarin sert ve guclu durmasi.Yuze tam bir peeling etkisi yapmasi.Elimdeki domuz kili fircalar artik nerdeyse porsuk diyebilecegim kadar yumusadilar.

komşum migrosta satılan banat perfect tam istediklerine uygun uçlar yumuşacık gövde dipdiri 8 aydır kullanıyorum hala açılmadı fiyatıda 30tl civarı.
(16/09/2019, Saat: 00:14)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum migrosta satılan banat perfect tam istediklerine uygun uçlar yumuşacık gövde dipdiri 8 aydır kullanıyorum hala açılmadı fiyatıda 30tl civarı.

Migrosların çogunda bir dönem carrefoursa vardı artık yok.Mecbur internetten alacaksınız onunda fiyatı 30 TL dolaylarında artı kargo ücreti var.

Benzer fiyat bandına omega 10049 var.Bana büyüklügüne göre kılları seyrek geldi ama elinize aldıgınızda lider,başak,jaguar vs daha kaliteli.

Arkadaşın fiyat bandı yüksek oldugundan bence farklı fırçalara yönelmesi daha mantıklı.
(16/09/2019, Saat: 01:27)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Migrosların çogunda bir dönem carrefoursa vardı artık yok.Mecbur internetten alacaksınız onunda fiyatı 30 TL dolaylarında artı kargo ücreti var.

Benzer fiyat bandına omega 10049 var.Bana büyüklügüne göre kılları seyrek geldi ama elinize aldıgınızda lider,başak,jaguar vs daha kaliteli.

Arkadaşın fiyat bandı yüksek oldugundan bence farklı fırçalara yönelmesi daha mantıklı.

Buradaki migrosta hala satılıyor. Geçen gördüm. Lider gibi fırçalar çok açılıp yumuşuyor. Masaj etkisi hiç yok. Banatı o yüzden çok beğendim ben kuruduktan sonra ilk halini alıyor. Kıl uçları çok güzel çatallanıyor. Neredeyse her kılda 2-3 bazılarında 4 adet çatal oluştu. Üstündeki kıllar çok kaliteli açık sarı parasına göre başarılı bence.
Domuz kılı fırçam çok ama 2 adet hem taj hemde cherry wood olmak üzere 2 farklı sap modeli de mevcut. Belki hakkında söylenenler doğrudur, misal omurgası yoktur, yüzde çok yayılır, belki de 2 veya 3. Perdeye köpük bırakmadığı veya yuttuğu söyleniyor. Şahsi kanaatim ve uyguladıklarımdan yola çıkarak;

1- break- in işleminin doğru ve tam yapılması
2- özellikle soc’ler başta olmak üzere özellikle markası semogue olan herhangi bir fırçayla uygulanacak yöntem diğer fırçalardan biraz daha fazladır. 2-3. Perdede köpük kalmıyor diyorsanız heavily load yapın, fırçayı 3 kez silkeliyorsanız 1 kere silkeleyin ve biliyorum çok zor ama biraz zaman tanıyın. Böylece fırçanızın performansının her kullanımda daha da arttığını göreceksiniz. Ayrıca migrosta satılan banat perfect marka beyaz tutmaçlı fırçada da aynı işlemi uyguladım. Aynen dediğim gibi belki 15. Kullanımda (saymadım) performansı öyle artmıştı ki ben bile inanamadım
Fool me once,  shame on you. Fool me twice, shame on me..
soc 2 band porsuk fırçama rotasyonda eşlik edecek domuz kılı fırça almak istiyorum. 2 fırça arasında kaldım.
1-Semogue 620 115 tl
2-Omega 81052 60 tl

Aslında niyetim omegayı almaktı zira standı ile geliyor ve ekstra stant almaya gerek kalmıyordu ancak Selman beyin sürekli kullandığını fark ettiğim semogue aklıma girdi. Bu konuda sizlere danışmak istedim. Yüzde köpürtme yapıyorum. Dediğim gibi rotasyonda kullanacağım.
@ozguratalay komşum Semogue 620 için bir şey diyemem ama Omega 81052 kıl yoğunluğu yetersiz bir fırçadır.
(20/09/2019, Saat: 01:54)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ozguratalay komşum Semogue 620 için bir şey diyemem ama Omega 81052 kıl yoğunluğu yetersiz bir fırçadır.

Peki belirttiğim kullanım amacı için hangi fırçayı önerirsiniz ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 1 109 21/04/2024, Saat: 21:53
Son Yorum: Alkali
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 3 168 20/04/2024, Saat: 17:39
Son Yorum: sfenks
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,232 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 871 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,186 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,567 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 32,035 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 113,208 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,840 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,711 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: