Domuz Kılı Fırça Seçimi
(11/07/2020, Saat: 05:51)KCL41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hiç dikkatimi çekmemişti bu fırça, siz söyleyince listeme ekledim. teşekkürler
Rica ederim komşum

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U A K
Semouge'lar, omega fırçalara göre daha yumuşak ve premium'dur.
Orta boy bir fırça istiyorsanız sapı ve loft uzunluğu ile 610 biraz kısa-küçük kalabilir. 820 daha ideal olur bence.
Bu bahsettiklerim içinden birini tercih edecekseniz eğer tavsiyem porsuk boyaması olmayanlardan alın. Boyalıların kılları daha fazla ve çabuk kırılıyor.
Öncelikle herkese merhabalar. Konu biraz uzun olacak kusuruma bakmayın. Sorularıma cevap alamadığım için buraya üye oldum çünkü çok kaliteli bir ortam ve katılmak istedim. Bugüne değin hep 20 25 30 gün ne zaman kafama eserse kuaföre gidip tıraş olup geliyordum. Bir dizi izlemiştim orada bir sahnede adam jiletli usturayla tıraş oluyordu. Bana göre o berberlerin yaptığı bir şeydi çünkü en ucuzu oydu. Maliyeti bir usturanın yarısıydı sadece. Hep bu 3 bıçaklı jiletlerle tıraş oluyordum ve ben de denemeye karar verdim. Dışarı çıktım fırça sabun falan almaya. Ben fırçaları hep aynı sanıyordum hepsi sarı kıldı sadece sapları farklıydı benim için, domuz porsuk sentetik falan hiç bilmiyordum. Bir fırça aldım, berberlerin kullandığı. Beyaz plastik sap, domuz kılı. Tabii domuz kılı olduğunu bilmiyordum. Kullandım, beğenmedim. Kullandımdan kastım arko sabunu bir tasa bastım deli gibi fırça ile köpürttüm, içinde su namına hiç bir şey olmayan köpüğü yüzüme sürdüm ve tıraş olmaya çalıştım. Favorilerden çeneye gelene kadar sabun kupkuru olmuştu ama hiç umursamamıştım ve yüzümü baya kestim. Sonra fırçayı götürdüm iade edeceğimi söyledim, 15 liraya almıştım. Adam dedi ki kullanılmış fırçayı geri alamam, ben de eve dönerken yol üstü bir yerde gördüm aynı fırça 8 liraydı. Bir tane aldım geri döndüm. Adama verdim geri al dedim, adam dedi abi çıktın 1 fırça var elinde geldin 2 fırça oldu. Neyse iade edip eve döndüm, bir kaç tane ustura videosu falan izledim, kaynar suyla köpük yapıyorlardı ben de denedim onu bu sefer fırçam yamuldu. Çöpe attım gittim 8 liraya bir tane daha aldım, bu sefer fark ettim ki 8 liralık ve 15 liralık fırçalar farklı fırçalarmış Big Grin Onu da çöpe attım. 15 liralık fırçayı 10 liraya aldım başka bir yerden. Fırça bir türlü yumuşamadı. Sonra videoları izlerken razorusa denk geldim. Dedim herhalde sabundandır. Proraso sabun, arko tıraş kremi aldım. Baktım yine köpük olmuyor. Suyla karıştıra karıştıra yaptım yine olmadı. 5 liraya 140 gram more for you diye bir sabun aldım o da çok kötü kokmasının yanı sıra köpüğü çok leşti. En son yüzümü komple yıkadım, sıcak su yüzümdeyken birazcık sabun süre süre tıraş oldum ve tertemiz aldı. Jilet çok güzel kaydı. Yani 1 günlük en sert sakalı bile çiziksiz alabildim. O zaman dedim ki galiba sıkıntı fırçada. İnternete bir girdim baktım bir sürü çeşit fırça var; domuz, at, porsuk, sentetik... Kendime biraz yumuşak olsun diye sentetik fırça aldım. Bu sefer de fırça çok yumuşak kaldı, ve ne kadar sıkarsam sıkayım yüzüme sürerken uçtaki sabunda su yokken, düğümün dibinden elime su akıyordu. Yani fırçanın yaptığı köpük devamlı su ile desteklenmesi gerekirken, suya batırdığıma köpüğe gitmesi gereken su dibe çöküp oradan da elime kayarak gidiyordu. Tekrar internete girdim kaliteli bir fırça alayım diye. Buradaki konularda gezindim baya, kimisi domuz fırçanın açılmaması gerektiğini söylüyor, kimisi açılıp yumuşamasının en güzel olduğunu söylüyor. Lider, Başak, Omega, Elif, Zaza... Bir sürü fırça var. Hangisini alayım? Domuz kılı fırçanın kaliteli olduğu nasıl anlaşılır? Kullanıp da aşırı memnun kaldığınız fırçaları önerir misiniz?  Ucuz olsun kaliteli olsun yeter. Semogue demeyin lütfen en ucuzu 120 lira ve öğrenci halimle alamam. Herkese teşekkür ediyorum.
Fırçayla hazırladığınız sabunu yüzünüze elinizle sürmeyi denemiş miydiniz komşum?
(20/02/2021, Saat: 01:53)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayla hazırladığınız sabunu yüzünüze elinizle sürmeyi denemiş miydiniz komşum?

evet. bir kapta da köpürtme yapıp yüzüme sürdüm ama nedense düz sıcak su ile olduğum tıraş kayganlığını bir türlü yakalayamıyorum.
(20/02/2021, Saat: 01:55)hernia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet. bir kapta da köpürtme yapıp yüzüme sürdüm ama nedense düz sıcak su ile olduğum tıraş kayganlığını bir türlü yakalayamıyorum.

Suyla sabun yeterince karışmıyor olabilir. Yeterince açılırsa öyle yapmıyor. Kaynak kaynar köpürtmeyi denemenizi öneririm. Belki sabun hayvansaldır, kolay kolay erimiyordur. Erimeyince suyu da düzgün tutamıyordur. En iyisinin tüplü krem sabunlar olduğunu söylüyorlar komşum, onları da deneyebilirsiniz.
Hocam oncelikle hos geldiniz daha sonra bu baslik altindaki yazilari okumanizi oneririm. Aldiginiz fircayla cok keyifli tiras olanlar var Smile gorece basit ama keyifli bir set olusturduktan sonra esas olay teknikte

http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38
(20/02/2021, Saat: 02:00)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suyla sabun yeterince karışmıyor olabilir. Yeterince açılırsa öyle yapmıyor. Kaynak kaynar köpürtmeyi denemenizi öneririm. Belki sabun hayvansaldır, kolay kolay erimiyordur. Erimeyince suyu da düzgün tutamıyordur. En iyisinin tüplü krem sabunlar olduğunu söylüyorlar komşum, onları da deneyebilirsiniz.

sabunlarım arko, more for you, proraso. arko hayvansal değildir diye düşünüyorum
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama Omega serisine bakabilirsiniz; 10051, 10077, 10049 gibi fırçalar 50 tl altında satılıyor impa ticarette. Ben 11126 modelini kullanıyorum ve memnunum.

https://www.extrashaving.com/domuz-kili?...ATIORJINAL

Ayrıca fırçalar hakkında daha detaylı bilgi almak için forumda da arama yapabilir ve Özgün Bey'in blogundan da faydalanabilirsiniz.

http://tiraskeyfim.blogspot.com/2011/09/...-baks.html
Düğümün içindeki siyah kıllardan korkma ters olanlardan kork.
(20/02/2021, Saat: 02:04)hernia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabunlarım arko, more for you, proraso. arko hayvansal değildir diye düşünüyorum

Evet, tam üstüne bastın komşum. Arko hayvansal yağdan mamul bir sabun. Kaynar suyla ilave ede ede sabunu açmanı öneririm. Tam kıvamına gelince biraz daha kaynar su ekle, ne kadar suyla ilk seferinde kabarıyorsa 2 katını kaldıracağını deneyerek görebilirsin. Arko öyle bir sabun ki, suya tutunca hem hiç akmayabiliyor hem de su gibi akabiliyor. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,843 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,335 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,204 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,170 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,556 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,653 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,784 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,795 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: