Domuz Kılı Fırça Seçimi
(02/03/2021, Saat: 15:25)shabby Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben tabac kase sandım ya hocam ondan dedim. kase mi daha iyi sizce çubuk mu
Seyahat için, yer kaplamasın diye kullanılıyor genelde çubuklar. Refill gibi bir imkan varken çubuk almak gereksiz sanki.

ASUS_X00DD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(02/03/2021, Saat: 11:35)1905sss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an da evimde kullandığım iki firçam var. Birisi Semogue 2000 diğeri Omega 10049 ?

Şu an da mesai saatindeyim. Akşam ayrıntılı yazacağım ikisi içinde.

sizi bekliyorum
Arkadaşlar forumda yeni ve bu tip traşta çok acemiyim.
Önceliklerim;
-Yüzde köpürtmeyi seviyorum,
-Masaj hissi olsun istiyorum
Forumda bir süre dolaştım ve fırça alma konusunda omeganın Omega Tıraş Fırçası 11137, Omega Berber Sakal Tıraş Fırçası 10049 modelleri arasında kararsız kaldım; yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar kusura bakmayın mesajda selam yazmayı ve bir fırça alma niyetimin olduğunu yazmayı unutmuşum, -mevcut mesajı da silemedim-
tekrar merhabalar...
Öncelikle hoşgeldiniz. Omega 11137 yi beğeniyorum güzel bir fırça hem yüzde hem tasta köpürtmeye uygun. Semogue 2000’in de beğeneni çok şahsen kullanmadım. Ama eminim ki omegaya göre daha soft bir hissiyatı vardır. O nedenle sizi tatmin eder mi bilmiyorum. Fakat bu söylemiş olduğunuz iki üründen 11137 güzel fırçadır. Başlangıç için olabilir. Zaten başka tavsiyesi olan komşularım da gerekli bilgilendirmeyi size yapacaktır. Tekrardan hoşgeldiniz keyifli forumlar.
(27/03/2021, Saat: 03:53)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz. Omega 11137 yi beğeniyorum güzel bir fırça hem yüzde hem tasta köpürtmeye uygun. Semogue 2000’in de beğeneni çok şahsen kullanmadım. Ama eminim ki omegaya göre daha soft bir hissiyatı vardır. O nedenle sizi tatmin eder mi bilmiyorum. Fakat bu söylemiş olduğunuz iki üründen 11137 güzel fırçadır. Başlangıç için olabilir. Zaten başka tavsiyesi olan komşularım da gerekli bilgilendirmeyi size yapacaktır. Tekrardan hoşgeldiniz keyifli forumlar.

Öneriniz için teşekkür ederim, fırçayı aldım ama bana biraz küçük ve kıl yoğunluğu az geldi, bu hafta kullanmaya başlayacağım, umarım iyi olur.
(07/04/2021, Saat: 22:52)gulgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Öneriniz için teşekkür ederim, fırçayı aldım ama bana biraz küçük ve kıl yoğunluğu az geldi, bu hafta kullanmaya başlayacağım, umarım iyi olur.

Fırça düğümü, kıl uzunluğu kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden bir şey diyemiyorum ama domuz kılı fırça olduğundan uçların çatallaşması ve güzel bir yumuşaklığa erişmesi biraz zaman alacaktır. Kaynar veya sıcak suda bekletmemeniz fırça ömrü açısından avantajlı olacaktır. El yakmayacak sıcaklıktaki su yeterli olacaktır. Geleneksel tıraş işi biraz deneme yanılmayla öğreniliyor bana uyan size, sizinki bana uymayabiliyor o nedenle bir süre arayış içinde olup kendinize en uygun ürünleri bulmanız hobinizin sizde uyandırdığı keyfi arttıracaktır. Şimdiden hayırlı olsun keyifli tıraşlar.
(08/04/2021, Saat: 02:44)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça düğümü, kıl uzunluğu kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden bir şey diyemiyorum ama domuz kılı fırça olduğundan uçların çatallaşması ve güzel bir yumuşaklığa erişmesi biraz zaman alacaktır. Kaynar veya sıcak suda bekletmemeniz fırça ömrü açısından avantajlı olacaktır. El yakmayacak sıcaklıktaki su yeterli olacaktır. Geleneksel tıraş işi biraz deneme yanılmayla öğreniliyor bana uyan size, sizinki bana uymayabiliyor o nedenle bir süre arayış içinde olup kendinize en uygun ürünleri bulmanız hobinizin sizde uyandırdığı keyfi arttıracaktır. Şimdiden hayırlı olsun keyifli tıraşlar.

Tekrar teşekkür ederim...
(08/04/2021, Saat: 02:44)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça düğümü, kıl uzunluğu kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden bir şey diyemiyorum ama domuz kılı fırça olduğundan uçların çatallaşması ve güzel bir yumuşaklığa erişmesi biraz zaman alacaktır. Kaynar veya sıcak suda bekletmemeniz fırça ömrü açısından avantajlı olacaktır. El yakmayacak sıcaklıktaki su yeterli olacaktır. Geleneksel tıraş işi biraz deneme yanılmayla öğreniliyor bana uyan size, sizinki bana uymayabiliyor o nedenle bir süre arayış içinde olup kendinize en uygun ürünleri bulmanız hobinizin sizde uyandırdığı keyfi arttıracaktır. Şimdiden hayırlı olsun keyifli tıraşlar.

Komşum, yakın zamanda başka bir ürün iade ederken alışveriş tarihini hatırladım da, 3 ay geçmiş üzerinden. Uçlarını sürekli olarak suda düğümü kuru kalacak şekilde beklettiğim bir fırçam var. Daha yeni fark etmeye başladı.

Sayın komşularım da bu gibi tekniklerle yumuşatmayı denemesinler. Bir tek sabunla köpürtme fayda ediyor. Bu sırada fırçayı ilk aldığımda buzdolabında ıslak bekletip, havluya bastırmak dahil tüm teknikleri denedim, tek getirisi fırçanın aşırı tüy dökmesi oldu. Fırçanın niteliği üç aşağı beş yukarı aynı kalıyor.

Eğer daha yumuşak fırça gerekiyorsa, erkenden fırçanın ömrünü tüketmemek için yanlış kanılara kulak asmayalım, sıcak soğuk su hiçbir şekilde farketmiyor benim gördüğüm kadarıyla. Sabunlamak tek getirisi olan yöntem.
@"gulgun" rica ederim

@"mtcn77" evet kesinlikle haklısınız. Tek gereken şey fırçaya zaman tanımak diğer çoğu uygulama fırçanın ömrünü kısaltmaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki.
Benim proraso pro49 var en geç 2 güne bir tıraş olurum ve 1 yılda anca toparladı. Arko sabun ile tıraş olmasamda günlük köpürtür koyarım yerine ki rodajını tamamlasın. omega 10049 um ise 4 ayda anca toparlanmaya başladı. Kılların uzun olmasının bir etkisi olabilir bunda diye düşünmekteyim. Ben genelde soğuk tıraş tercih etsem de kışın sadece fırçayı ılık suya koyuyorum. Kışın domuz kılı fırçayı daha çok tercih ediyorum. Benimde fırça yumşatmak için yaptığım işlemler elma sirkesinde bekletmek ve cımbızla sert kıl ayıklama oldu. Fırçaya bir zararım oldumu bilmiyorum. Her tıraşta 1 tane kıl döküyor şuan için. Ama yumşaklığı yeni yeni oturuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,809 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,334 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,164 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,555 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,784 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,795 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: