Domuz Kılı Fırça Seçimi
merhaba arkadaşlar. makina işi tamadır (mühle R89) bolca sabun ve kremimde var (ws, mws, arko...). sırada güzel bir fırça almak istiyorum. şimdi öncelikle şunu belirtmeliyimki porsuk kılı çok yumuşak gelidiği için istemiyorum. irem porsuk kılı aldım ama hiç kullanamadım. fazla yumuşak köpürtmektede zorlandım, yüzüme uygulamadada zorlandım. o yüzden domuz kılı istiyorum. tabi sert kıllı dediysem zımpara gibi bişey değil ama anladınız sanırım ne istediğimi. fazla bir bütçe ayırama buna zira hanım eve almayacak beni. f/p ürünü kaliteli bir fırça tavsiyesi istiyorum sizden. aklımda Semogue 1305 var. bir kaç yerde ismi geçiyordu o yüzden baktım fiyatıda fena değil. illa yurtdışı olmak zorunda değil. türkiyedede bulabileceğim kaliteli bir fırça önerirseniz oda olur. banat geçiyor bi yandanda içimden ama. neyse çok konuştum sıra sizde Smile
merhaba,
fırça olarak birkaç tane denedim, Türkiye içinden aldım hepsini. size önerim fiyat, dayanıklılık ve kullanım açısından omega modellerine bakmanız. sirkeci zaza handa görerek veya internetten araştırıp almanız mümkün 10-15 lira gibi fiyatlara domuz kılı olarak iyi fırçaları var. ben 652 porsuk kılı modelini kullanıyorum, babamdan ve birkaç kişiden daha duyduklarım ise, omega fırçaları 15-20 yıl eritmeden kullandıkları oldu. dayanıklılar yani. hızlı bir arama ile bile aşağıdaki gibi bir ürünü bulabiliyorsunuz

http://www.kozmetikvemoda.com/?urun-5600...1121S.html

selamlar.
bana kalırsa semogue 1305 en iyi seçim olur .birkaç tane daha çok iyi modeli vardı siyah saplı kısa kıllı .yurtiçinden alacaksanız bence banat yerine jaguara bakın epey seviliyor. jaguar olmazsa liderde olur . ben geçen sene şundan almıştım 4 tlye fena değil.ama almışken bir kere alın semogue 1305 olsun

horsehairbrushresized.jpg

ekleme: yinede fs porsuk fırçalara bir göz atın ,sadece ireme bakarak porsuk fırçaları yargılamayın
http://trasklavuzu.blogspot.com/
ya bence domuz kılı alınacaksa yurtdşına çıkmaya gerek yoktur. Maksat F/P ise özellikle de. yurtdışına çıkılacaksa Porsuk..
Frank Shaving filan gözardı edilmemeli diyorum
Saygılarımla
Semogue 1305 hakkında çok güzel yorumlar okudum.
Benim 3. fırçam olacak kısmetse. İncelemek isterseniz badger & blade deki 1305 chronicles başlığı aşağıda.
Özellikle ilk sayfa #18 numaralı yorum arkoya hakettiği değeri vermekle kalmıyor bir de fırçanın arkoya yaptığını görmemizi sağlıyor.

http://badgerandblade.com/vb/showthread....chronicles

Ama şunu da belirtmek isterim ki Türkiye'de bulabileceğiniz porsuk kılı fırçalar (İrem ve Cerrus) En alt seviye.
Bendeki FS Finest domuz kılı fırçalardan yumuşak ama irem ve cerrusla kıyaslanınca çok farklı.
MWF ve TABAC gibi sert geçinen sabunlarda bile oldukça iyi köpük yapmakta.

Tavsiyem Domuz kılı alacaksanız yerlide Jaguar'a yönelmeniz, ya da yurtdışı olarak Semogue almanız.
Ama İrem sizi tatmin etmedi diye porsuk kılı fırçaları da kesip atmamayın.
bu hususa hemfikirim arkadaşımla
Bir FS al, irem, cerrus porsukmuymuş diyeceksin. Adım gibi eminim Smile

(09/02/2012, Saat: 22:25)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Semogue 1305 hakkında çok güzel yorumlar okudum.
Benim 3. fırçam olacak kısmetse. İncelemek isterseniz badger & blade deki 1305 chronicles başlığı aşağıda.
Özellikle ilk sayfa #18 numaralı yorum arkoya hakettiği değeri vermekle kalmıyor bir de fırçanın arkoya yaptığını görmemizi sağlıyor.

http://badgerandblade.com/vb/showthread....chronicles

Ama şunu da belirtmek isterim ki Türkiye'de bulabileceğiniz porsuk kılı fırçalar (İrem ve Cerrus) En alt seviye.
Bendeki FS Finest domuz kılı fırçalardan yumuşak ama irem ve cerrusla kıyaslanınca çok farklı.
MWF ve TABAC gibi sert geçinen sabunlarda bile oldukça iyi köpük yapmakta.

Tavsiyem Domuz kılı alacaksanız yerlide Jaguar'a yönelmeniz, ya da yurtdışı olarak Semogue almanız.
Ama İrem sizi tatmin etmedi diye porsuk kılı fırçaları da kesip atmamayın.

irem porsuk fircanin killari pure badger olmasina ragmen yumusak. bunu killarin az sayida ve seyrek olmasina ve de kil uzunlugunun fazla olusuna bagliyorum. diger yandan noname 28 best badger fircam cok daha yumusak olmasina ragmen killarinin cok yogun ve kil boyunun 50mm olusu sebebiyle hem kopuk yapmada hem de yuzde verdigi yumusak ve dolgun his ile hicbir domuz kili fircayla kiyaslanamaz diye dusunuyorum.
Bakacağın markalar Türkiye içinde Omega-Jaguar ve Başak olsun. Bu markaların orta veya büyük boylarının ne kadar yoğun köpük yaptığını görünce ağzın açık kalacak. Bu fırçaların yüz temizliği, sakal yumuşatması ve yaptığı masaj ise hiç de es geçilecek durumda değil üstelik.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
hepinizde porsukçu çıktınız arkadaşlar Smile ikilemde bıraktınız beni valla. lakin şimdilik o kadar bütçe ayırama fırçaya. Semogue 1305 ayarında bi fırça alabilirim. teşekkürler.
(10/02/2012, Saat: 01:29)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hepinizde porsukçu çıktınız arkadaşlar Smile ikilemde bıraktınız beni valla. lakin şimdilik o kadar bütçe ayırama fırçaya. Semogue 1305 ayarında bi fırça alabilirim. teşekkürler.

Hocam tam aksi ben domuz kilini daha cok begeniyorum. Semogue de bu işin en iyisi. 1305 i de ilk fırsatta alacağım. Ama nispeten iyice bir porsuk denemeden porsuk kotu demeyin. Dusuk fiyata porsuk almaktansa domuz daha iyi secim olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,156 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 819 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,849 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,339 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,210 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,506 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,570 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,654 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,855 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,798 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: