Bulaşık makinası tavsiyesi
AEG-Electrolux-AEG-Electrolux-AEG-Electrolux
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Lijun Abi,
Bir zamanlar Bosch'un Alman olan malları daha yüksek fiyatla satılıyordu.Çamaşır makineleri Alman olmayanıyla Alman olanı arasında fiyat farkı vardı.

Soğuturken Liebher
Yıkarken Miele
Süpürürken Dyson
Bendeki modele baktım sn24e230tr. 930 civarına almıştım 1 sene önce. Servis kurulum yaptığında yanlış hatırlamıyorsam polonya üretimi demişti. İşçilik ve malzeme olarak gayet iyi olduğunu belirteyim. 52db ses oranı var, bazı modeller 48 db.

Evde samsung çamaşır makinem var memnun değilim, ama siemens bulaşık makinemden çok memnunum. Aynı model annemde de var, o da çok memnun, zaten onun tavsiyesiyle aldım. Harcadığım en iyi 900 lira diyebileceğim kadar memnunum. + siemens'in servisi çok iyi.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Miele sağlam marka
Geçenlerde beyaz eşyalara baktım.Bulaşık makinelerinin iç taban kısmı plastik gibi bir malzeme vardı.Benim bildiğim bulaşık makinesi için komple metal olur.Yerli siemens ve profilo arasında kalite farkı var mı acaba aynı banttan çıkıyorlar.

(11/11/2013, Saat: 00:11)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bundan 20 yıl önce Miele komütatörün yazılımlarını güncelleyerek makinalarına ( , oynatarak model değiştirenler firmaların aksine) yazılım güncellemesi yaparak program tablosu özelliklerini vs. genişletiyordu.

Miele=Ashton Martini Tongue
Yerli üretim ile yurtdışı üretimlerde kullanılan parçaların farklı olduğunu ve yerli üretimdekilerin daha dayanıksız olduğunu okumuştum. O yuzden Bosch-Siemens ikilisinin Almanya üretimi olan modellerini öneriyorlar.

Genel manada, sadece bulaşık makinası için değil söylediğim.

(11/11/2013, Saat: 00:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Miele sağlam marka
Geçenlerde beyaz eşyalara baktım.Bulaşık makinelerinin iç taban kısmı plastik gibi bir malzeme vardı.Benim bildiğim bulaşık makinesi için komple metal olur.Yerli siemens ve profilo arasında kalite farkı var mı acaba aynı banttan çıkıyorlar.
www.BarbarosRazors.com

Yerli Siemens ne kadar yerli öğrenmek lazım,motor vs Alman malıysa yada burada montaj yapılıyorsa değerlendirmek lazım.

(11/11/2013, Saat: 00:19)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli üretim ile yurtdışı üretimlerde kullanılan parçaların farklı olduğunu ve yerli üretimdekilerin daha dayanıksız olduğunu okumuştum. O yuzden Bosch-Siemens ikilisinin Almanya üretimi olan modellerini öneriyorlar.

Genel manada, sadece bulaşık makinası için değil söylediğim.
Bir yerde yine buna benzer bir yorum okumuştum, ama o çamaşır makinesi içindi:

"İki çeşit Bosch vardır. Biri Almanyada üretilen Alman Bosch ürün kodunun sonunda EU yazar. Birde Türkiye'de Profilo fabrikasında üretilen Türk Boschu vardır ürün kodunun sonunda TR yazar. Fiyatları hemen hemen yarı yarıyadır. Alman Boschu alacaksan al. Alamıyorsan Türkiyede üretilen Boschu önermem. Bu bana Bosch satıcısı tarafından söylenmiştir. En basitinden Yerli boschla, Alman bosch bulaşık makinalarının içini aç alt tarafta süzgeç kısmına bak. Alman boschu çelik, Yerli ise plastiktir ve satıcının dediğine göre 1 yıl sonra koku yapar. Ben bu bilgileri öğrendikten sonra Alman boschu na gücüm yetmedi. Fiyat olarak Alman boschundan ucuz ama yerli boschdan pahalı olan Electrolux ve Samsung markalarını tercih ettim beyaz eşyada ve çok memnunum. Alabiliyorsan alman boschu al alamıyorsan yerliye bulaşma.. Tanıdıklara gidiyoruz havalanıyolar biz bosch aldık falan getir kitapçığı diyorum bakıyorum yerlisi, içini açıp gösteriyorum,plastik aksamlar vs işçilik sorunları. Şok oluyorlar haberimiz yoktu yerliside varmıymış diyolar."

(11/11/2013, Saat: 00:22)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerli Siemens ne kadar yerli öğrenmek lazım,motor vs Alman malıysa yada burada montaj yapılıyorsa değerlendirmek lazım.
www.BarbarosRazors.com

BOŞ !

felsefemiz_banner_01.jpg

(11/11/2013, Saat: 00:26)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yerde yine buna benzer bir yorum okumuştum, ama o çamaşır makinesi içindi:

"İki çeşit Bosch vardır. Biri Almanyada üretilen Alman Bosch ürün kodunun sonunda EU yazar. Birde Türkiye'de Profilo fabrikasında üretilen Türk Boschu vardır ürün kodunun sonunda TR yazar. Fiyatları hemen hemen yarı yarıyadır. Alman Boschu alacaksan al. Alamıyorsan Türkiyede üretilen Boschu önermem. Bu bana Bosch satıcısı tarafından söylenmiştir. En basitinden Yerli boschla, Alman bosch bulaşık makinalarının içini aç alt tarafta süzgeç kısmına bak. Alman boschu çelik, Yerli ise plastiktir ve satıcının dediğine göre 1 yıl sonra koku yapar. Ben bu bilgileri öğrendikten sonra Alman boschu na gücüm yetmedi. Fiyat olarak Alman boschundan ucuz ama yerli boschdan pahalı olan Electrolux ve Samsung markalarını tercih ettim beyaz eşyada ve çok memnunum. Alabiliyorsan alman boschu al alamıyorsan yerliye bulaşma.. Tanıdıklara gidiyoruz havalanıyolar biz bosch aldık falan getir kitapçığı diyorum bakıyorum yerlisi, içini açıp gösteriyorum,plastik aksamlar vs işçilik sorunları. Şok oluyorlar haberimiz yoktu yerliside varmıymış diyolar."
Abi tabanı tamamen plastik yapmışlar gri renk
İç paslanmıyor ki,bazı makineler de kasanın köşe yerleri boya kusup paslanıyor.

(11/11/2013, Saat: 00:29)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım bulaşık makinesi tabının tamamı değil de alt fıskiye çevresi ve tabandaki kulplu 1.filtre tamamen plastik olmuş.Oysa bahsettiğim bu aksamlar da 20 yıl öncesi üretilen (yerliler de dahil olmak üzere) taban tamamen paslanmaz çelikti (bir marka hariç, o da kullanıcıyı uyarıyordu kullanım kılavuzunda!! "alt sepet yükler ve boşaltırken çatal bıçak gibi malzemelerin iç yan duvarlara sürtünmesini engelleyin, makine iç duvarları "PASLANABİLİR" Huh ) ama tabi paslandığını duymadım o yıllarda.
Bi zaman çamaşır makinelerinin dış kazanları da kromdu şimdi plastik.Kazan üstü denge ağırlığı döküm ağırlık olurdu şimdi beton.
Taksit taksit plastiğe dönüşüyor
Inox almak lazım,tabi gerçek inox.
Inox renginde plastik dış kasalı beyaz eşyalarda var.

(11/11/2013, Saat: 01:04)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulaşık makinesinde: Alt ve üst fıskiye kolları bir çok mainada tamamen plastik.Önceki yıllarda paslanmaz malzemeydi.Bulaşık makinesi alırken buna da dikkat etmekte fayda var.

Çamaşır makinesinde de benzer durum söz konusu.İç kazan kanatları (3 kol) plastik.Ancak paslanmaz kanatlı olanlar da tercih nedeni olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,522 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,020 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,185 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 73,884 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,758 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,265 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 280,561 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,412 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 15,846 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,729 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: