Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir?
Beyler kusura bakmayın şimdi gördümSmile
Estafurullah diyeyim,
Hakan Bey hoşgeldiniz aramıza, kısa sürede buluşmak dileğiyle ( Kemal Üstadın performansına bağlı gibiyizSmile )
Alet edevat, kozmetik işi dipsiz kuyu. Dönemsel değişmekle beraber şöyle bi kabalama baktığımda Mehmet Bey’in dediği gibi - güneş yanığım vs olmadığı sürece alkollü aftershaveler kesinlikle hiç vazgeçmediğim ürünler olmuş. Tabii mevsime göre kremler balmlar vs ler koruyuculuk için mutlaka kullanıyorum.
Bunlar haricinde yüzyüzeyken daha derin ve alansal konulara dalarız. Şimdi yazmaya çizmeye kalkınca hem doğru ifade edemiyorum hemde çok uzun ve anlamını yitiren muhabetlere dönüyor.
İşin geyiği bir tarafa, Chubby 3 ile 1071 benim için, aradaki fiyat farkını sorgulatır oldu. (Gerçi başka sebeplerde varda neyse)
Ha ,yerli ürün konusunda ayrıca hassasiyetlerim oluştu zaman içerisinde o ayrı konu.
Uzun uzadıya alçıya alırım ben sizi merak etmeyinSmile
Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ekipman alma düşüncem var. Hepsini not alıp buluşmadaki görüşlerinize göre yola çıkıyor olacağım.
(07/01/2019, Saat: 03:46)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ekipman alma düşüncem var. Hepsini not alıp buluşmadaki görüşlerinize göre yola çıkıyor olacağım.
Etkili bir kadro ile buluşacaksınız. Smile Her konuya size yardımcı olacak bir tayfa. Tayfa gibi tayfa.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
@hakan88

Arkadaşların yazdığı gibi ürün satışı açısından Ankara gerçekten çok kısır.

Ancak, tayfa açısından Leb-i Derya bir yer.
Bunu geçte olsa arkadaşlarla tanıştıktan sonra anladım.
ve bu durum beni çok sevindirdi, sizi de sevindirecektir.

Düşünsenize önemli derecede stok malzemesi bulunanlar Smile dışında sabun imalatı yapan ustalarımız bile var.

Onların dışında tıraş malzemesinin hangi türünü açsanız saatlerce üzerinde konuşacak ustalarımız da var.

Daha ne diyelim ki, varsın satış yerleri de eksik olsun.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Denizi olmayan Ankara’dan dostluk şelalesi. Kıskanılır. Nazar . Maşallah.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(07/01/2019, Saat: 13:41)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denizi olmayan Ankara’dan dostluk şelalesi. Kıskanılır. Nazar . Maşallah.

Fışkiye fışkiye
lütfen amaSmile

bugün ankarayı doaştım ve 3 jiletle karşılaştım

Rapıra super staninless
perma-sharp
derby extra

bu üçüde satan yere göre değişmekle beraber 2 lira ile 3.5 lira arasındaydı. ben daha önce rapira denediğim için perma aldım. ama aklım halen mavi astra önerilerinde kaldı.
(07/01/2019, Saat: 11:36)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hakan88

Arkadaşların yazdığı gibi ürün satışı açısından Ankara gerçekten çok kısır.

Ancak, tayfa açısından Leb-i Derya bir yer.
Bunu geçte olsa arkadaşlarla tanıştıktan sonra anladım.
ve bu durum beni çok sevindirdi, sizi de sevindirecektir.

Düşünsenize önemli derecede stok malzemesi bulunanlar Smile dışında sabun imalatı yapan ustalarımız bile var.

Onların dışında tıraş malzemesinin hangi türünü açsanız saatlerce üzerinde konuşacak ustalarımız da var.

Daha ne diyelim ki, varsın satış yerleri de eksik olsun.

Tayfa !!! ve mevzu Ankara olunca yorum yapmadan duramadım. Ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi Ankara'da okudum. Lise ve üniversiteyi beraber okuduğum arkadaşlarımla paylaşımlar yaptığımız ''Geltir'den sonra Smile'' ikinci sırada vakit geçirdiğim bir grubumuz var ve birbirimize ''tayfa'' diye hitap ediyoruz ve grubumuzun ismi Tayfa !!! Neyse, mevzuya dönersek koskoca İstanbul'da sadece extrashaving Mustafa Bey'imiz var, kültür - sanat - yaşam gustosu anlamında ülkemiz ortalamasının üzerinde Eskişehir'imiz de razorus Noyan Bey'imiz var. Ankara'mız ise her zaman güzel olmuştur, ama ne hikmetse onu her sevenin ''benim gibi'' bahtı kara olmuştur. Her şeye rağmen Ankara'ya her gidişimde mutlu oluyorum. Fazla uzatmadan, ve temenni olarak, en yakın gelecekte Ankara'mızın bu eksikliğinin giderileceğine inancım tam.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(19/01/2019, Saat: 02:27)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfa !!! ve mevzu Ankara olunca yorum yapmadan duramadım. Ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi Ankara'da okudum. Lise ve üniversiteyi beraber okuduğum arkadaşlarımla paylaşımlar yaptığımız ''Geltir'den sonra Smile'' ikinci sırada vakit geçirdiğim bir grubumuz var ve birbirimize ''tayfa'' diye hitap ediyoruz ve grubumuzun ismi Tayfa !!! Neyse, mevzuya dönersek koskoca İstanbul'da sadece extrashaving Mustafa Bey'imiz var, kültür - sanat - yaşam gustosu anlamında ülkemiz ortalamasının üzerinde Eskişehir'imiz de razorus Noyan Bey'imiz var. Ankara'mız ise her zaman güzel olmuştur, ama ne hikmetse onu her sevenin ''benim gibi'' bahtı kara olmuştur. Her şeye rağmen Ankara'ya her gidişimde mutlu oluyorum. Fazla uzatmadan, ve temenni olarak, en yakın gelecekte Ankara'mızın bu eksikliğinin giderileceğine inancım tam.

açıkçası benim inancım yok. çünkü firmalar ve satıcılar para odaklı olmuş durumda. bugün ayakkabıma ayakkabı bağcığı almaya gittim ayakkabıcıların olduğu bir sokak var ulusta. internet sitelerinde gördüğüm için direkt o dükkana girdim kişi beni kazıklamaya çalıştı kötü ürünü överek çıktım sıradan bir yere girdim aradığım ürünü çok uygun bir rakama alıp çıktım. yada tüm gün dolaştım eskiden kalite varken şimdi kalitenin yerlerde olduğunu gördüm. aynısı antikacılar ikinci el ürün satanlar ve sıfır satanlar için bile geçerliydi. ben çocukken annem bana %100 kaşmir kazak alırdı çocuk dediğimde lise zamanı ve halen o kazak durur koy dükkana sıfır diye satılır şuan çarşıda %100 naylon ürünler var. pamuklu dahi kalmamış. %100 kaşmir yok mu var nerde zenginler için özel mağazalarda. traş konusuda farklı biraz hazır 2 3 bıçaklı yada 5 bıçaklı ürünü dandik köpüğü al geç şeklinde her yer. bugün bir yerde domuz kılı fırça görüp sordum porsuk kılı gibi fiyat çektiler. sonra pazarlık vs. neden kişiye göre fiyat belirliyorlar. küçük esnafı öldüren şeylerden biriside kısaca bu olmuş oluyor. yalan yok 3 bıçaklıyıda 5 bıçaklıyıda kullanırım ama traş keyfi yaşar mıyım asla. 2009 dan beridir bir arkadaşım var. evine giderken permatik alır 50 kuruş 1 liraya vs ve günlük traş olur devam eder yaşantısına. sorsan yüzünde 40 kesik vardır. kısaca ankara alışveriş için uygun bir şehir değil bence. bir kaç yeri hariç kaliteye kıyafete giyime beyfendi olmaya bile önem gösteren yok diyebilirim. alışveriş için istanbula gitmek lazım diye düşünenlerdenim. eminönünde 2 lira dedikleri eldiveni ankarada 35 liradan görünce yada 3 lira olan atlete 25 lira denildiğini görünce alışverişten soğudum. allahtan internet varda kazıklanmıyoruz.
(19/01/2019, Saat: 02:52)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açıkçası benim inancım yok. çünkü firmalar ve satıcılar para odaklı olmuş durumda. bugün ayakkabıma ayakkabı bağcığı almaya gittim ayakkabıcıların olduğu bir sokak var ulusta. internet sitelerinde gördüğüm için direkt o dükkana girdim kişi beni kazıklamaya çalıştı kötü ürünü överek çıktım sıradan bir yere girdim aradığım ürünü çok uygun bir rakama alıp çıktım. yada tüm gün dolaştım eskiden kalite varken şimdi kalitenin yerlerde olduğunu gördüm. aynısı antikacılar ikinci el ürün satanlar ve sıfır satanlar için bile geçerliydi. ben çocukken annem bana %100 kaşmir kazak alırdı çocuk dediğimde lise zamanı ve halen o kazak durur koy dükkana sıfır diye satılır şuan çarşıda %100 naylon ürünler var. pamuklu dahi kalmamış. %100 kaşmir yok mu var nerde zenginler için özel mağazalarda. traş konusuda farklı biraz hazır 2 3 bıçaklı yada 5 bıçaklı ürünü dandik köpüğü al geç şeklinde her yer. bugün bir yerde domuz kılı fırça görüp sordum porsuk kılı gibi fiyat çektiler. sonra pazarlık vs. neden kişiye göre fiyat belirliyorlar. küçük esnafı öldüren şeylerden biriside kısaca bu olmuş oluyor. yalan yok 3 bıçaklıyıda 5 bıçaklıyıda kullanırım ama traş keyfi yaşar mıyım asla. 2009 dan beridir bir arkadaşım var. evine giderken permatik alır 50 kuruş 1 liraya vs ve günlük traş olur devam eder yaşantısına. sorsan yüzünde 40 kesik vardır. kısaca ankara alışveriş için uygun bir şehir değil bence. bir kaç yeri hariç kaliteye kıyafete giyime beyfendi olmaya bile önem gösteren yok diyebilirim. alışveriş için istanbula gitmek lazım diye düşünenlerdenim. eminönünde 2 lira dedikleri eldiveni ankarada 35 liradan görünce yada 3 lira olan atlete 25 lira denildiğini görünce alışverişten soğudum. allahtan internet varda kazıklanmıyoruz.

Ankara bu konularda kısır gibi gözükmekle birlikte bir çok şeyin de bulunabileceği bir yer.
Yazdığınız bir çok şey de doğru.
Örneğin ayakkabı bağcığını bile zor bulabiliyorsunuz, oysa önceden yanı başında ki bakkalda bile satılıyordu.

Geçen ayda bir kaç süpermarket gezdim ve tezgahtarlara Jiletli Tıraş Makinesi'ni anlatamadım. Öyle yabancılaşmış, öyle uzaklaşmış.
Kimse tanımıyor. Adeta kendimizi yabancı bir ülkede ki turist ve o ülkenin dilini bilmeyen bir turist gibi hissediyoruz.
Ancak, sora sora Bağdat bile bulunur derler ya bu tam Ankara için.

Bu konularla ilgili Kızılay ile Ankara Kalesi ve etekleri büyük bir hazine gibi.

Gezmek ve zaman ayırmak lazım.

Diğer yandan da Eskişehir en hoşuma giden yer. Geleneksel meslekler konusunda olması gereken gibi.
Yine de şunu söyleyebilirim ki "Hem arz eden hem de talep eden de suçlu"
Kazıkçılık var, bir malın değerini bilmeyerek değerinden aşağı fiyata alma alışkanlığımız var, var oğlu var.
Bu alışkanlıklar da bazı hizmet sektörlerinin oluşumunu engellediği gibi var olan oluşumun da yaşamasını sekteye uğratıyor.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,799 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,960 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,137 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,463 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,527 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,892 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,895 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,446 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz
  Bursa'da tıraş ürünleri lim10 19 11,100 27/02/2020, Saat: 17:31
Son Yorum: ArdıçKatranı
  İzmirde tıraş malzemeleri muzoman 20 21,767 22/11/2019, Saat: 09:16
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: