Uzun Sakalı Kısaltma Yöntem ve Tercihleri
2rhtt9l.jpg

En az bir aylık uzun sakalı,sinek kaydı tıraş olmadan önce kısaltmak yada kirli sakal görünümüne çevirmek için neler yapmalı ve hangi aletleri kullanmalı.

images?q=tbn:ANd9GcS6nf-XO8tnyEXmKD6di9z...QJasmw_IUP
images?q=tbn:ANd9GcRsmq8Gfg1y4BCgiqzjE8X...3Ygq1NJ6Yg
images?q=tbn:ANd9GcQnmx1qx28UPPyVALO81lY...-SlXEZsJTC
images?q=tbn:ANd9GcS1wIWR6eVNI1Ta4rSFxXA...r2o6Rv_1ri
kirli-sakal-modelleri-300x225.jpg

Hangi tür makineleri ve teknikleri kullanmak mantıklı ?
Kısaltmadan önce sakalı yıkamak,yumuşatmak yada başka bir bakım gerekir mi?

images?q=tbn:ANd9GcRIpRJC6Czx7HWDHOHn6Gw...RyBfNAf41u
p_112243_01_04.jpg
images?q=tbn:ANd9GcT9tufwMUzzOFXME1PBxvp...n258whrSNw
moser-1411-0050-l.jpg
bende remington erkek bakım kiti var lakin bu ürününden memnun kalmadım remingtonun, uçları tam durmuyor ölçülerde sakala değince kayıyor numaraları değişiyor.

bu tip konularda fiyat performans ürünü bana göre moser' in ufak boylu modelleri, hem aparatları sağlam, hem motoru. yıllarca kullanmak mümkün. kardeşim en son 50 liraya aldı yanılmıyorsam.

Uzun sakali kisaltmak yada sac kesmek icin bence en ideali panasonic er gc 50. Uzun zaman kirli sakalla gezmistim ve bu alet tek seferde ugrastirmadan sakali 0.5 mm e kadar kisaltabiliyor. Basligi ise bir dordurme butonu ile ayarlanabiliyor. Kesinlikle tavisye ederim. Aslinda sac kesme makinasi oldugunu da belirteyim. Yikanabilir ve dusta kullanilabilir. 8 saatte sarj oluyor.
Yaklasik 10 yildir Babyliss marka saç ve vücut tıraş makinelerini kullaniyorum. Ilk makinem sadece saç kesme odakli iken şimdiki makinem kit seklinde ve su gecirmez ozellikli. Simdiye kadar herhangi bir problem çıkarmadılar. Keza önceki makinemi babama verdim 10 yıldır çalışıyor. Babyliss markasini tavsiye ederim.

Uzun sac ve sakallari önceden makine ile kisaltiyorken geleneksel tıraş ile tanismamdan sonra makine ile kisaltmayi biraktim ve direk jilet ile kesiyorum. Makinem EJDE89 ve herhangi bir tikanma soz konusu olmadan 2 haftalik sac ve sakal ile başedebiliyor. Sadece biraz daha sık suda çırpmak gerekiyor.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
10 yılı aşkındır Ph ilips makine kullanıyorum.Ucunda çıkarılabilir, ayarlanabilir tarağı mevcut fakat tarak dişleri seyrek. Saç sakal hepsi için kullanıyorum.
Tıraş öncesi sakal kısaltma için çok nadir kullanırım. Kullanacağım zamanda taraksız sıfır numara keser sonra tıraş olurum.
Ancak R41 sahibi iken böyle makinelere ihtiyaç duyulurmu bilmiyorum Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Elektrikli alet işi biraz şans işi, biraz da bakım ile alakalı. Bende dandik bir Premier makine vardı mesela 3 sene kullandım, ama çok iyi baktım. Hep temiz tuttum. En son pili bozuldu, tamir ederdim etmesine ama attım gitti. Tekrar almam o ayrı mesele.

Bir de Panasonic ER508 var. Bir ara kendi saçımı kendim kesiyordum. Babam' ı da bayağı traş ettim bununla. Yakın zamana kadar sakalımı kısaltmak için kullanıyordum. DE aletlere geçince bıraktım (R41 Tongue). 5 seneyi geçmiştir alalı. Hala tertemiz ve sapasağlam. Panasonic' in bu tip saç sakal ürünleri güzel oluyor tavsiye ederim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Uzun sakallarda R41 tıkanıyor kısa mesafeli perdeler halinde kesebiliyor.
Ön kısaltma jiletin çabuk körelmesini engelliyor.Uzun sakallarda çabuk ağzı bozulan jilet yüzü çizer.

(17/11/2013, Saat: 22:40)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 yılı aşkındır Ph ilips makine kullanıyorum.Ucunda çıkarılabilir, ayarlanabilir tarağı mevcut fakat tarak dişleri seyrek. Saç sakal hepsi için kullanıyorum.
Tıraş öncesi sakal kısaltma için çok nadir kullanırım. Kullanacağım zamanda taraksız sıfır numara keser sonra tıraş olurum.
Ancak R41 sahibi iken böyle makinelere ihtiyaç duyulurmu bilmiyorum Smile
(17/11/2013, Saat: 22:59)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun sakallarda R41 tıkanıyor kısa mesafeli perdeler halinde kesebiliyor.
Ön kısaltma jiletin çabuk körelmesini engelliyor.Uzun sakallarda çabuk ağzı bozulan jilet yüzü çizer.

@ihtilaf hocam, R41 yetersiz ise bir jiletli ustura deneyin, illada makine diyorsan taraksız kullanmayın, taraksız olacaksa ağız keskin olsun sık sakallarda kesim zorlaşınca cilt pul pul dökülüyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Dumrul Hocam,
Coolcut çeşitleri var elimde ve uzun sakalda R41 e göre daha verimliler.Kapalı tarak yada ayarlı aletleri de etkin kısaltma için agresif (ayarda) kullanmak gerekiyor.Uzun sakala agresif modda dalmak pek konforlu olmuyor Smile
Uzun sakalda normalde ilk perdelere mild (ayar) gerektiği için bu seferde fazla perde yada tekrar gerekiyor.
Kısaca bir aylık sakalda,Coolcut,R41 ve ayarlı aletleri en keskin yada konforlu jiletlerle denedim.Fazla tekrar ve perde gerektiği için pek sağlıklı olmuyor.
Cilde jiletin değmediği elektrikli kesiciler daha mantıklı görünüyor.Berberlerde bu şekilde yapıyor

moser-1411-0050-l.jpg

(18/11/2013, Saat: 00:58)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf hocam, R41 yetersiz ise bir jiletli ustura deneyin, illada makine diyorsan taraksız kullanmayın, taraksız olacaksa ağız keskin olsun sık sakallarda kesim zorlaşınca cilt pul pul dökülüyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakalı Gereğinden Fazla mı Yumuşatıyoruz? Niko 21 18,363 16/04/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: trustalt
  Uzun süreli tahriş ve Badger burn merg 8 9,512 05/02/2015, Saat: 20:49
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: