makina tercihi
bende ikisi de var Smile
mühle benim daha çok hoşuma gidiyor. ama kalite ile ilgili bir fark yok. sadece kişisel zevk. hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın. kafaları birebir aynı. hatta EJ86 lar filan da aynı kafa bildiğim kadarıyla.
kafanıza göre takılın.
McOrco'nun dediği gibi 89l de güzel bir makine.
(14/02/2012, Saat: 22:19)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili papazeriği ej89 ile mühle 89 sizce hangisi ?
Bu arada Rossmann markette İsa'na men adlı Alman Mali krom teklin kaplama jilet aldım deneyin bilgi vereceğim 10 adeti 2,90 porsuk kılı fırçalar vardı oda 17 tl idi
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
o jiletleri alman feintechnik gmbh yapıyor, croma diamant ı üreten firma. Lord un ve eskiuye3315 abimizin bloglarındaki croma ile ilgili yorumlar sanırım bu jilet için de geçerli olur.
(14/02/2012, Saat: 23:21)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Rossmann markette İsa'na men adlı Alman Mali krom teklin kaplama jilet aldım deneyin bilgi vereceğim 10 adeti 2,90 porsuk kılı fırçalar vardı oda 17 tl idi
(14/02/2012, Saat: 23:21)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Rossmann markette İsa'na men adlı Alman Mali krom teklin kaplama jilet aldım deneyin bilgi vereceğim 10 adeti 2,90 porsuk kılı fırçalar vardı oda 17 tl idi

Aynı jiletleri bende gördüm. Ancak o gün tahtakale'den 100'lük Rapira'ya 5 TL verip aldıktan sonra kimse bana 10 tane jilete 2.90 TL verdiremezdi...

Fırçayı aldım, şimdilik memnunum...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
(14/02/2012, Saat: 20:54)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dostum aslında ankarada olsaydın bi geldiğimde denemen için sana emanet verebilirdim futuru.
ama ne yazık ki istanbuldasın Smile
ben ne yazık ki ilk günlerdeki hevesimle kullanamıyorum futur u... ilk başta bayılıyordum filan ama sonra gitgide pratikliği kalmadı. kalmayınca da kenarda duruyor. arada bir satayım mı diyorum sonra da vazgeçiyorum. belki bir gün kullanırım diye. Smile
sizde de aynısı olmasın diye diyorum.
Saygılar

(14/02/2012, Saat: 20:41)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 2 ay kadar WS Double Edge kullandıktan sonra Mühle R89 aldım ve 3-4 haftadır da kullanıyorum. Gayet konforlu bir makine... Daha önce 10 sene Mach3 kullandığım için diğer makineler ile ilgili çok tecrübem yok. Ancak benim gibi yaprak jilet ile yeni tıraş olmaya başladıysan tavsiyem benim yaptığım gibi WS Double Edge ile başlaman sonrasında Mühle R89 yada EJ89 alman olur...

Futur bende almayı düşünüyorum, özellikle McOrco'nun yeni yorumlarından sonra...

Benim gözümü korkutan sayın papazeriği oldu aslında... Blush

Şaka maka yakında gözümü karartıp alacağım bir futur... Cool

Ahhh Ahh...
Almalı mı? Almamalı mı?
sevgili prometeus sizde mühle 89 kullanıcısı oldugunuza göre sizde mühle 89 hakkındaki izlenimlerini paylaşirmisiniz
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
hocam alma desem almayacak mısın?
Smile
(15/02/2012, Saat: 00:13)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahhh Ahh...
Almalı mı? Almamalı mı?
(15/02/2012, Saat: 00:34)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam alma desem almayacak mısın?
Smile
(15/02/2012, Saat: 00:13)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahhh Ahh...
Almalı mı? Almamalı mı?

Valla bilemiyorum ki Tongue
Dostum sanırım ilkbahara doğru alacağım futur, ayarlı makine tecrübe etmek istiyorum. Progress tipi çok hoşuma gitmedi, slim süper ama benden önce kullanmışlar hepsini, diğer vision çok gereksiz büyük, geriye futur'dan başka ne kalıyorki...
(15/02/2012, Saat: 00:23)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evgili prometeus sizde mühle 89 kullanıcısı oldugunuza göre sizde mühle 89 hakkındaki izlenimlerini paylaşirmisiniz

Benim gibi gün aşırı tıraş olan hatta her gün tıraş olan biri için bence biçilmiş kaftan. Malzeme kalitesi ve aletin ağırlı güzel... Alındığı zaman kesinlikle pişman olunacağını düşünmüyorum...

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=328
haklısınız aslında ama işte cilt mevzusu .....
yani evet her gün 1. ayarında korka korka tıraş olabilirsin, burnunun altına sokacağım diye canın çıkar ama baktığın zaman da tıraş olasın gelir. öyle de güzel bir makine.
tıraş olamıyorum futurla diye içim gidiyor Confused

hadi bi futurla tıraş olayım, MWF filan....
ben gittim !!!
tıraştayım

Saygılarımla

(15/02/2012, Saat: 01:17)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla bilemiyorum ki Tongue
Dostum sanırım ilkbahara doğru alacağım futur, ayarlı makine tecrübe etmek istiyorum. Progress tipi çok hoşuma gitmedi, slim süper ama benden önce kullanmışlar hepsini, diğer vision çok gereksiz büyük, geriye futur'dan başka ne kalıyorki...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  gillette makina hakkinda... damascus 11 10,087 07/11/2015, Saat: 22:39
Son Yorum: damascus
  paslanmaz malzeme makina önerileri? hiçOLMAKhiç 62 66,585 11/03/2013, Saat: 16:19
Son Yorum: sifujack
  Punktal jilet tutucu makina kumuca 12 17,335 13/07/2012, Saat: 12:07
Son Yorum: Azubel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: