Jilet Tavsiyesi
Merhaba komşum;

Bahsetmiş olduğunuz jiletlerle DE89 ile Derby Usta ve Sharp hariç tümünü denedim. Sakallarım çok sert bir yapıya sahip. Feather (5), Astra Yeşil (2), Wilkinson (1), Rapira (1), Cildimce konfor sıralaması bu şekilde. Parantez içindeki sayılar aynı jiletle konforlu olarak maksimum kaç defa yararlandığımı gösteriyor. Bu tabloma göre en konforsuz tıraşımı Rapira ile oluyorum ki oda en sevdiğim jiletler sıralamasının içinde ilk üçte Smile Hiçbir jiletle arasıra olması dışında çok fazla bir tahriş yaşamadım komşum. Acaba jilet noktasında değilde yaşadığınız tahriş farklı noktalardan kaynaklanıyor olabilirmi?

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba Komşum,

Jilet konusunda ısrar etmemin sebebi Feather ve 7 o'clock Sharp Edge ile kesinlikle tahriş yaşamamam ve genelde 3 perde ve düzeltme şeklinde tıraş olurum. Perma-sharp ile tahriş yaşamıyorum ama sanki kazıyor hissi yaratıyor. Perma-sharpın çok sahtesinin olmasından kaynaklı da olabilir. Bazen muhteşem sonuçlar alıyorum çünkü. Kullan at olabilecek Perma-sharptan bir tık konforlu en az aynı keskinlikte jilet önerilerinizi bekliyorum Big Grin
Hocam PermaSharp gerçekten sahtesi çok olan bir ürün, tavsiyem bildiğiniz yerlerden alışveriş yapmanız olacaktır. Jilet tavsiyesi olarak iyi kötü diyemem ama resimdeki ürünleri de denemenizi tavsiye ederim.

1a29120251c3e891f8ceddea938d0b8b.jpg

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gillette Nacet tek geçerim.Keskinliği ortanın üstü.Kesim karekteristiği yumuşak ve pürüssüz Smile . Denemenizi tavsiye ederim komşum.
Merhaba komşum, @ekindgn komşumuzun da dediği gibi jilet konusu biraz öznel bir konu. Her jilet her ciltte aynı performansı vermeyebiliyor. Ben de DE89 sahibi biri olarak tavsiye niteliğinde değil de kendi tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim; DE89 ile en keyifli tıraşımı Gillette Platinium ve Rapira swedish ile oluyorum. Keskinliği gayet yeterli olmakla beraber konfor konusunda çok başarılı buluyorum. Rapira swedish nispeten uygun fiyatıyla bir denemenizi tavsiye ederim.
Komşum sadece jilet değil makina ve cildin uyumu da önemli . Size benim anladığım jiletten ziyade makina uymadı ( R-89 mild bir makina olarak kabul edilir ) biraz daha ağresif makinalara yönelmenizi tavsiye ederim misal mühle Rocca gibi .
Komşum Feather jilet kullandığımda yada bir Sharp Edge kullandığımda problem yok.Fakat bunların fiyatları benim için kullan ata uygun olmadığından dolayı alternatif arayışına girme mecburiyetinde kaldım. Gerektiğinde günde 2 kere tıraş olabiliyorum ve böyle bi durumda 5 adetine 15 tl verdiğim bir jileti attığımda problem yarata biliyor. Feather da olsa 2. kullanımım da bir körelme hissediyorum.
Ülkemiz sınırları içinde kullan ata en uygun jilet yeşil astra bence. Belirli bir kalitesi ve keskinliği var en azından. En son 2 ay önce 100 lüsünü 29 liraya almıştım. Dövizin bir miktar artmasıyla fiyatı biraz artmıştır ama maksimum 35 tl civarıdır yine de. Kullan at için fiyatı oldukça makul duruyor.
Komşular merhaba, öncelikle sakal yapımdan bahsedeyim. Sert ve sık bir sakal yapım var.

Makine olarak R89 ve R41 kullanıyorum.

Jilet olarak
R89 ile birlikte feather, 7 o clock sharp edge, perma sharp kullanıyorum.
R41 ile birlikte feather, 7 o clock sharp edge, perma sharp, mühle kullanıyorum.
Ve oldukça memnunum. Ama hepsini tek sefer kullanıyorum.

Daha önce derby usta, derby premium, yeşil astra, mavi astra, wilkinson sword jilet, bic kullandım. Bunlardan çok memnun kalmadım.

Şimdi sizden deneme için farklı karakterde jilet tavsiyesi istiyorum?

Birde kai ve bolzana nasıl karaktere sahip bir jilet merak ediyorum?
rapira platinum lux

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,961 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,400 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 829 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,867 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,417 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,690 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  KAI DE Jilet 1912 97 75,542 10/08/2022, Saat: 08:35
Son Yorum: Murat35_55
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,660 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: