Jilet Tavsiyesi
dostlar meraba bayadır takip ediyordum ama yeni katıldım..bismillah diyelim.sizlerden 3-4 günde bir tıraş için jilet önerisi isticektim.sert sayılabilecek sakalım var..batık fazla olmaz.boynun yan kısımlarında bazen tahriş olur.permatiğe alışkın biriyim.geleneksel tıraşa yeni basladım sayılır.ama sanırım kolay alışacağım sadece çene kemiğinden aşağı bölgelerde biraz tedirginlik oluyor..bu arada makinem fatip grande kapalı tarak.
mr.pol komşum forumumuza yeni katılan bir komşumuz var ise kendini tanışma başlığında tanıtır ve bir öneri istiyor ise bunu genelde kendi tanışma başlığın da yapar. Forum adetimiz bu şekildedir. Siz de tanışma başlığında bizleri selamlayarak sorunuzu iletirseniz hem daha çabuk cevap alırsınız hemde biz de sizleri tanıma şansı buluruz.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(17/05/2020, Saat: 02:44)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mr.pol komşum forumumuza yeni katılan bir komşumuz var ise kendini tanışma başlığında tanıtır ve bir öneri istiyor ise bunu genelde kendi tanışma başlığın da yapar. Forum adetimiz bu şekildedir. Siz de tanışma başlığında bizleri selamlayarak sorunuzu iletirseniz hem daha çabuk cevap alırsınız hemde biz de sizleri tanıma şansı buluruz.

eyvallah kardesim öyle yapayım haklısın
(17/05/2020, Saat: 02:08)mr.pol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dostlar meraba bayadır takip ediyordum ama yeni katıldım..bismillah diyelim.sizlerden 3-4 günde bir tıraş için jilet önerisi isticektim.sert sayılabilecek sakalım var..batık fazla olmaz.boynun yan kısımlarında bazen tahriş olur.permatiğe alışkın biriyim.geleneksel tıraşa yeni basladım sayılır.ama sanırım kolay alışacağım sadece çene kemiğinden aşağı bölgelerde biraz tedirginlik oluyor..bu arada makinem fatip grande kapalı tarak.

Kai ve feather senin işi görür en iyi ve en keskin iki jilet ikiside görevini layıkıyla yapıyor yatırımı bunlara yapmanı tavsiye ederim başka heyecan aramana gerek yok

https://www.razorus.com/kai-stainless-st...-jilet-5li

https://www.extrashaving.com/feather-h%C...10lu-paket
(17/05/2020, Saat: 02:08)mr.pol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dostlar meraba bayadır takip ediyordum ama yeni katıldım..bismillah diyelim.sizlerden 3-4 günde bir tıraş için jilet önerisi isticektim.sert sayılabilecek sakalım var..batık fazla olmaz.boynun yan kısımlarında bazen tahriş olur.permatiğe alışkın biriyim.geleneksel tıraşa yeni basladım sayılır.ama sanırım kolay alışacağım sadece çene kemiğinden aşağı bölgelerde biraz tedirginlik oluyor..bu arada makinem fatip grande kapalı tarak.
Komşum hoşgeldiniz, bazen para verip almam kimseyede önermem dediğiniz bir jilet, makinanız ve cildinizle en iyi uyum sağlayan ürün olabiliyor. Tavsiyem her jileti deneyerek, işte bu! dediğiniz ürünü partisi bozulmadan stok yapmak. Bu sene çok memnun kaldığınız bir jilet, daha ileri zamanlarda sizi üzebiliyor.
Buradaki deneyimli komşuların önerdiği gibi, çeşitli jiletleri denemekte fayda var. Ben forum sayesinde yeşil astrayı keşfettim, sonra yine forum sayesinde gillette silver blue'yu. Size tavsiyem yeşil ve mavi astraları, perma sharpı, fiyatının çok hesaplı olması hasebiyle toptantr sitesindeki gillette silver blue ve diğer gilletteleri denemenizi tavsiye ederim.
Sağolun arkadaşlar deneyerek görmek en doğrusu olacaktır evet ama .ben hani mild aletle 3-4 günlük sakal için keskin mi orta jilet mi gider diye bi düşünmüştüm ondan .tecrübe ederek bulacağız artık. hayırlı günler
Merhaba arkadaşlar Mühle R89 siparişi verdim bir sürü yedek jilet aldım fakat bu tarz bi alete nasıl var hangi jilet uygun gider diye merak ediyorum tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.
@Furkanyp komşum. Öncelikle bence çok anlamlı bir konu açtığınız için sizi tebrik ederim. Eğer genel kabul görmüş alet R89 ise buna da en uygun jilet elbette tartışılmalı. Benim naçizane görüşüm deneyip vazgeçtiğim jiletlerden sonra en uygunu Gillette Platinum'dur. Nokta.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Yeniden hoş geldiniz komşum. Jiletler kişinin sakal ve cilt yapısina göre çok değişen bir unsurdur. Örnegin; coğunlukla beğenilmeyen shark jilet size çok iyi gelebilir ya da çok beğenilen feather size çok kötü gelebilir. Bunu anlamak için küçük jilet paketlerinden alıp teker teker deneyerek size en uygunun olanı seçmeniz gerekir. Ancak üstatlarımız genellikle mild aletlerle keskin jiletleri, agresif aletlerle az keskin jiletleri ( Örn. R89 ile Feather, Seven O clock yellow gibi R41 ile Crystal Derby Usta gibi) kullanmayı önerirleri. Jilet çeşitlerini extrashaving.com ve razorus.com dan edinebilirsiniz.
tiraskeyfim.blogspot.com adresinden de jiletler hakkinda bilgi edinebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,962 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,400 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 829 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,867 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,417 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,690 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  KAI DE Jilet 1912 97 75,542 10/08/2022, Saat: 08:35
Son Yorum: Murat35_55
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,660 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: