Jilet Tavsiyesi
(06/11/2018, Saat: 11:14)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet konusu, tavsiye edilecek ve herkes tarafından bir sabit görüş belirtilmiş bir şey değil. Piyasada ki jiletleri tek tek deneyeceksiniz ve sizin cildinize uygun jileti fark edeceksiniz zaten. Perma sharp bazılarına konforlu gelir bazılarına gelmez. Derby jilet bazılarına çok keskin gelir, bazıları için çok keskin değildir. Tek tek jilet alıp denemekten başka çareniz yok.
Yurtdışındaki gibi numunelik kutular satan bir yer biliyor musunuz?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bostani Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Günlük tıraş olmaktayım ve elimde agresif bir makine -Gillette Black Beauty/Super 109- var. Henüz yeni reşit oldum ve sakalım sık mı emin değilim. Sakal dalgalı çıkıyor. Hassas cildime uygun, mümkünse fiyatı da ekonomik bir jilet arıyorum komşular. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben Atamantrade tarafından satılan Rapira Kırmızı Beyaz https://www.atamantrade.com/panpa-rapira...t-100-adet jiletlerden kullanıyorum ve o fiyata, bana oldukça kullanışlı, çok yumuşak ve tahrişsiz geldi. 100 adedi çok derseniz 10 adetlik paketlerden alıp da deneyebilirsiniz.

Pahalı biraz ama mesela Gillette Nacet de hem keskin hem de yumuşak olmasıyla beğendiğim jiletlerden.

(06/11/2018, Saat: 11:44)Bostani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yurtdışındaki gibi numunelik kutular satan bir yer biliyor musunuz?

Tane tane jilet satan pek görmedim ama kutusu 2-4 TL civarında fiyatlarıyla kendiniz bir başlangıç seti yapabilirsiniz gibi görünüyor. Aşağıdaki listede en çok tercih edilen, en çok çeşit bulunan tanıdık satıcıların sayfalarını bulabilirsiniz.

https://www.extrashaving.com/cift-kenar-jiletler
https://www.atamantrade.com/kucuk-kutu-jiletler
https://www.razorus.com/Yaprak-Jiletler,...bels=222-2
@Bostani
Hep uzaklara bakıyorsunuz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=9589
merhaba herkese aşırı yüksek tutarlarda paralar vermem diyenlere yeşil astra veya siyah yazı baskılı perma sharp ancak maliyetler önemli değil traşım kıyak olsun diyenlere kesinlikler feather herkese iyi traşlar
(25/04/2019, Saat: 02:29)KEREM1980 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba herkese aşırı yüksek tutarlarda paralar vermem diyenlere yeşil astra veya siyah yazı baskılı perma sharp ancak maliyetler önemli değil traşım kıyak olsun diyenlere kesinlikler feather herkese iyi traşlar

+1 ... Komşum kesinlikle katılıyorum. Mısır ve Hindistan üretimi jiletlerden de uzak durmak lazım.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Derby Premium
Hangi markadan üstündür,hangi markaya göre daha kötüdür bilemem,
Diğer arkadaşlarımızın düşüncesi nasıl bilmiyorum, ama Jiletli ustura'da etkili, keskin bir tıraş  sağladığını gördüm.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Komşular ben yaklaşık 1 aydır aranızdayım. 2 günde bir tıraş oluyorum ve 15 civarında tıraş olmuşumdur. Başlangıç aşamsında olduğum için alışana kadar 1 jileti sadece 1 defa kullandım. Belki ileride ideal jiletimi bulduğumda giderse ikinci belki üçüncü tıraşımı olurum diye düşünmüştüm. Geleneksel tıraşta çaylak sayılabilecek kısa tecrübelerimi paylaşmak istiyorum;

-Crystal: ilk tıraşımı bununla oldum. beğenmedim açıkçası. sakal yapıma uymadı (ne çok sert ne çok yumuşak sakallarım) ve bildiğin kesmedi, çekiştirdi. sabun kıvamını ayarlayamamış olmamın da bunda katkısı olduğunu düşünsem de keskinliğini beğenmedim. ikinci tıraşımı da bununla oldum, bu defa sabunun kıvamı, uyguladığım ve yüzümde kaldığı süre de idealdi yine de çok bir şey değişmedi ve bir daha kullanmadım.

-Perma Sharp: crystal'den sonra iyi geldi. daha keskindi en azından. ama yüzde kayıp gitmiyordu. uğraştırıyordu biraz. bununla 5-6 defa tıraş oldum.  yeni jiletler denemeye karar verdim.

-Mavi Astra: perma sharp'e yakın hisler uyandırdı bende. ama bir iki kullanımdan sonra perma sharp'ın benim için daha iyi olacağına karar verdim.

-Rapira: bunu normalde kullanmayı düşünmüyordum şimdilik. Razorus'tan Noyan bey küçük bir paket hediye olarak yollamıştı ve bir kenarda duruyordu. Ayrıca @mrcktl komşum da bakır kaseyi gönderirken yaptığım eft'deki minnacık bir yuvarlamadan dolayı nezaket gönderip bir kutu Rapira da o yollayınca "bu bir işaret" diye düşündüm ve ondan sonraki ilk tıraşımda rapira kullandım. rapira'yı çok ama çok beğendim diğerleri ile kıyaslayınca. yüzde çok güzel kayıyor, keserken çok tatlı çıtır çıtır ses çıkartıyor ve keyif veriyor. rapira ile devam etmeye karar verdim bir süre. 5-6 defa tıraş oldum rapira ile ve hepsinden çok memnun kaldım. memnuniyet puanım 9/10.

-Feather: bu arkadaş "king". kesinlikle "son japon imparatoru" kendileri. en baştan beri amacım işi öğrenene kadar başka jiletlerle tıraş olmak ve artık tıraş olabildiğimi düşündüğümde feather ile tıraş olmaya başlamaktı. herkes aynı uyarıyı yapıyordu çünkü feather hakkında ve acemilerin ilk başlarda kesinlikle uzak durmaları gereken çok keskin bir jilet olduğunu söylüyorlardı. en baştan beri her tıraş sonrasında bir sonraki tıraşta feather'ı denememek için kendimi ekstra motive etmeye çalıştım. bunu ancak bir ay başarabildim. son iki tıraşımı feather ile oldum ve o zaman Noyan beyin neden "feather ile tıraşa başlayan arkadaşlar bir daha başka jilet kullanamıyorlar, başka jiletlerden tatmin olamıyorlar" dediğini anladım. hani çok deneyimli berber abiler amcalar ustura ile tıraş ederkerken usturayı yüzünüzde ustalıkla kaydırırlar ve neredeyse hissetmezsiniz ya yüzünüzde bir jiletin dolaştığını, feather'ın verdiği his tam olarak bu. yüzünüzde hızla kayıp gidiyor ve ardında ne köpük bırakıyor ne sakal. yüze bastırmamak konusunu başardım zaten ilk tıraşlarımda dahi ve yüzümde kesikler de oluşmadı. zaten toplamda da birkaç defa küçük kesiler oluşmuştur yüzümde en baştan beri ve onlar da sakallarımın yön haritasını henüz tam olarak öğrenemediğimden ve ilk veya ikinci perdede yanlış yöne doğru tıraş olmamdan kaynaklanmıştı. bu arada makinem de89. söylendiği gibi feather'ın keskinliğini de çok güzel tolere ediyor. iki defa tıraş oldum feather ile ve memnuniyetim 10/10.

SONUÇ: kısa bir jilet yolculuğundan sonra Feather kesinlikle favori jiletim oldu. Plase ise şu anda Rapira. 10 üzerinden puanlayacak olursam kullandıklarımı;
-Crystal: 5
-Astra: 6
-Perma Sharp: 7
-Rapira: 9
-Feather: 10

diyebilirim. Bunlar tabi ki sadece kendi kullandıklarım. Bu puanlamamı eminim acemi oluşum, ilk günlerde köpük kıvamını tutturamayışım, sakal haritama riayet edemeyişim de etkilemiştir ama hepsi hemen hemen eşit şartlarda yarıştı ve ben içlerinden Feather ile Rapira'yı seçtim. Ama yine de ön yargılı değilim ve jilet önerilerine açığım. Zamanla komşuların kullandığı tüm jiletleri denemeyi düşünüyorum. Genel doğrular olmakla birlikte bu jilet olayının tamamen kişisel olduğunu da anlamış bulunuyorum ve birinin öve öve bitiremediği jiletin üstünü bir başkasının birkaç kullanımda çizdiğini de görüyorum. Feather ile Rapira'yı beğenen arkadaşların sakal yapıları ve bir tıraştan bekledikleri benimkiler yakındır diye düşünüyorum ve özellikle o arkadaşların beğendiği başka hangi jiletler olduğunu da merak ediyorum.

Herkese hayırlı tıraşlar Smile
"run Forrest run..."
(30/04/2019, Saat: 21:02)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben yaklaşık 1 aydır aranızdayım. 2 günde bir tıraş oluyorum ve 15 civarında tıraş olmuşumdur. Başlangıç aşamsında olduğum için alışana kadar 1 jileti sadece 1 defa kullandım. Belki ileride ideal jiletimi bulduğumda giderse ikinci belki üçüncü tıraşımı olurum diye düşünmüştüm. Geleneksel tıraşta çaylak sayılabilecek kısa tecrübelerimi paylaşmak istiyorum;

-Crystal: ilk tıraşımı bununla oldum. beğenmedim açıkçası. sakal yapıma uymadı (ne çok sert ne çok yumuşak sakallarım) ve bildiğin kesmedi, çekiştirdi. sabun kıvamını ayarlayamamış olmamın da bunda katkısı olduğunu düşünsem de keskinliğini beğenmedim. ikinci tıraşımı da bununla oldum, bu defa sabunun kıvamı, uyguladığım ve yüzümde kaldığı süre de idealdi yine de çok bir şey değişmedi ve bir daha kullanmadım.

-Perma Sharp: crystal'den sonra iyi geldi. daha keskindi en azından. ama yüzde kayıp gitmiyordu. uğraştırıyordu biraz. bununla 5-6 defa tıraş oldum.  yeni jiletler denemeye karar verdim.

-Mavi Astra: perma sharp'e yakın hisler uyandırdı bende. ama bir iki kullanımdan sonra  perma sharp'ın benim için daha iyi olacağına karar verdim.

-Rapira: bunu normalde kullanmayı düşünmüyordum şimdilik. Razorus'tan Noyan bey küçük bir paket hediye olarak yollamıştı ve bir kenarda duruyordu. Ayrıca @mrcktl komşum da bakır kaseyi gönderirken yaptığım eft'deki minnacık bir yuvarlamadan dolayı nezaket gönderip bir kutu Rapira da o yollayınca "bu bir işaret" diye düşündüm ve ondan sonraki ilk tıraşımda rapira kullandım. rapira'yı çok ama çok beğendim diğerleri ile kıyaslayınca. yüzde çok güzel kayıyor, keserken çok tatlı çıtır çıtır ses çıkartıyor ve keyif veriyor. rapira ile devam etmeye karar verdim bir süre. 5-6  defa tıraş oldum rapira ile ve hepsinden çok memnun kaldım. memnuniyet puanım 9/10.

-Feather: bu arkadaş "king". kesinlikle "son japon imparatoru" kendileri. en baştan beri amacım işi öğrenene kadar başka jiletlerle tıraş olmak ve artık tıraş olabildiğimi düşündüğümde feather ile tıraş olmaya başlamaktı. herkes aynı uyarıyı yapıyordu çünkü feather hakkında ve acemilerin ilk başlarda kesinlikle uzak durmaları gereken çok keskin bir jilet olduğunu söylüyorlardı. en baştan beri her tıraş sonrasında bir sonraki tıraşta feather'ı denememek için kendimi ekstra motive etmeye çalıştım. bunu ancak bir ay başarabildim. son iki tıraşımı feather ile oldum ve o zaman Noyan beyin neden "feather ile tıraşa başlayan arkadaşlar bir daha başka jilet kullanamıyorlar, başka jiletlerden tatmin olamıyorlar" dediğini anladım. hani çok deneyimli berber abiler amcalar ustura ile tıraş ederkerken usturayı yüzünüzde ustalıkla kaydırırlar ve neredeyse hissetmezsiniz ya yüzünüzde bir jiletin dolaştığını, feather'ın verdiği his tam olarak bu. yüzünüzde hızla kayıp gidiyor ve ardında ne köpük bırakıyor ne sakal. yüze bastırmamak konusunu başardım zaten ilk tıraşlarımda dahi ve yüzümde kesikler de oluşmadı. zaten toplamda da birkaç defa küçük kesiler oluşmuştur yüzümde en baştan beri ve onlar da sakallarımın yön haritasını henüz tam olarak öğrenemediğimden ve ilk veya ikinci perdede yanlış yöne doğru tıraş olmamdan kaynaklanmıştı. bu arada makinem de89. söylendiği gibi feather'ın keskinliğini de çok güzel tolere ediyor. iki defa tıraş oldum feather ile ve memnuniyetim 10/10.

SONUÇ: kısa bir jilet yolculuğundan sonra Feather kesinlikle favori jiletim oldu. Plase ise şu anda Rapira. 10 üzerinden puanlayacak olursam kullandıklarımı;

diyebilirim. Bunlar tabi ki sadece kendi kullandıklarım. Bu puanlamamı eminim acemi oluşum, ilk günlerde köpük kıvamını tutturamayışım, sakal haritama riayet edemeyişim de etkilemiştir ama hepsi hemen hemen eşit şartlarda yarıştı ve ben içlerinden Feather ile Rapira'yı seçtim. Ama yine de ön yargılı değilim ve jilet önerilerine açığım. Zamanla komşuların kullandığı tüm jiletleri denemeyi düşünüyorum. Genel doğrular olmakla birlikte bu jilet olayının tamamen kişisel olduğunu da anlamış bulunuyorum ve birinin öve öve bitiremediği jiletin üstünü bir başkasının birkaç kullanımda çizdiğini de görüyorum. Feather ile Rapira'yı beğenen arkadaşların sakal yapıları ve bir tıraştan bekledikleri benimkiler yakındır diye düşünüyorum ve özellikle o arkadaşların beğendiği başka hangi jiletler olduğunu da merak ediyorum.

Estağfurullah komşum bende rapirayı seviyorum ve permasharp ile dönüşümlü kullanıyorum ve şahsen derby lerden uzak duruyorum Smile tespitler süper olmuş ayrıca ?
(30/04/2019, Saat: 21:02)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben yaklaşık 1 aydır aranızdayım. 2 günde bir tıraş oluyorum ve 15 civarında tıraş olmuşumdur. Başlangıç aşamsında olduğum için alışana kadar 1 jileti sadece 1 defa kullandım. Belki ileride ideal jiletimi bulduğumda giderse ikinci belki üçüncü tıraşımı olurum diye düşünmüştüm. Geleneksel tıraşta çaylak sayılabilecek kısa tecrübelerimi paylaşmak istiyorum;

-Mavi Astra: perma sharp'e yakın hisler uyandırdı bende. ama bir iki kullanımdan sonra perma sharp'ın benim için daha iyi olacağına karar verdim.

-Rapira: bunu normalde kullanmayı düşünmüyordum şimdilik. Razorus'tan Noyan bey küçük bir paket hediye olarak yollamıştı ve bir kenarda duruyordu. Ayrıca @mrcktl komşum da bakır kaseyi gönderirken yaptığım eft'deki minnacık bir yuvarlamadan dolayı nezaket gönderip bir kutu Rapira da o yollayınca "bu bir işaret" diye düşündüm ve ondan sonraki ilk tıraşımda rapira kullandım. rapira'yı çok ama çok beğendim diğerleri ile kıyaslayınca. yüzde çok güzel kayıyor, keserken çok tatlı çıtır çıtır ses çıkartıyor ve keyif veriyor. rapira ile devam etmeye karar verdim bir süre. 5-6 defa tıraş oldum rapira ile ve hepsinden çok memnun kaldım. memnuniyet puanım 9/10.

Komşum 7 o’clock’u da deneyin derim. O da efsanedir.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Belirli bi yerden sonra jiletin ne olduğunu pek ciddiye almayacaksınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,832 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,095 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,462 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,292 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,632 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,716 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  KAI DE Jilet 1912 97 75,591 10/08/2022, Saat: 08:35
Son Yorum: Murat35_55
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,714 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: